DZIŚ JEST:   20   MAJA   2019 r.


Św. Bernardyna ze Sieny
 
 
 
 

Oto efekt szaleństwa ekumenizmu - francuski imam chce przejąć kościoły. "Bo jest jeden Bóg"

Oto efekt szaleństwa ekumenizmu - francuski imam chce przejąć kościoły. "Bo jest jeden Bóg"
catholic-chaplaincy.org.uk
#KOŚCIÓŁ    #ISLAM    #FRANCJA    #EKUMENIZM    #MULTIKULTI    #KOŚCIOŁY    #MECZET    #MECZETY

Jestem przeciwny przekazywaniu muzułmanom opustoszałych kościołów – zapewnił bp Stanislas Lalanne, aktualnie ordynariusz diecezji Pontoise, a wcześniej wieloletni sekretarz generalny i rzecznik episkopatu. Francja jest w szoku po poniedziałkowej propozycji Dalila Boubakeura, rektora Wielkiego Meczetu w Paryżu i przewodniczącego Francuskiej Rady Kultu Muzułmańskiego.


W wywiadzie dla stacji Europe 1 stwierdził on, że puste kościoły katolickie powinny być przekazywane muzułmanom i służyć jako meczety. Jest to w końcu ten sam Bóg, podobne i bratnie obrzędy – dodał islamski duchowny.


Deklaracja muzułmańskiego zwierzchnika wywołała wielkie poruszenie i to nie tyle w Kościele, co we francuskim społeczeństwie. „Choć jest ono w dużej mierze zdechrystianizowane, to jednak pomysł, by muzułmanie zajęli chrześcijańskie kościoły, szokuje, jest odbierany jako agresja” – czytamy na łamach dziennika Le Figaro. Podkreśla się tam również, że choć Francuzi zaglądają do kościołów tylko okazjonalnie, to jednak są do nich przywiązani jako do swego dziedzictwa i chcą, by nadal pozostało ono chrześcijańskie.


Francuscy biskupi podchodzą do całej sprawy bardziej powściągliwie. Nie zajęli jeszcze oficjalnego stanowiska. Jedynie zapytany przez media bp Lalanne zapewnił, że jest przeciwny przeznaczaniu kościołów na meczety. Zastrzegł, że rozumie potrzeby wspólnoty muzułmańskiej we Francji, dodał jednak, że kościół nie jest budynkiem wielorakiego użytku, lecz przestrzenią sakralną. Nie wolno igrać z symbolami. Są to miejsca pamięci, gdzie modliły się całe pokolenia – podkreślił francuski biskup.KAI, malk
DATA: 2015-06-17 19:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Francuzi dostają to na co ciężko pracowali przez wiele lat. Zwalczali kościół, szkalowali chrześcijan, laicyzowali społeczeństwo, wymazali Boga ze świadomości. Wszystko w pogoni za szczęśliwą ateistyczną nowoczesnością. Ostatecznie dorobili się "szczęścia" w postaci zapaści społeczno-demograficznej, bo przy okazji laicyzacji zniszczyli też przywiązanie do rodziny. A do tego za chwię będą mieli z powrotem bardzo religijne społeczeństwo, tyle że to już nie będą tolerancyjni chrześcijanie pokornie znoszący obelgi. To będą wierni, którzy każdą zniewagę utopią we krwi. Straszne to, ale też tak trochę mi ich nie żal, kiedy pomyślę ilu ludzi czy to przez głupotę, czy przez złą wolę poświęciło tam swe życie, żeby do tego stanu doprowadzić. Bardziej żal mi Polski, gdzie nie jest tak źle, ale też takich pracowitych głupków nie brakuje.
ponad 3 lata temu / Młody, wykształcony, itd
 
To nie są skutki ekumenizmu, tylko laicyzacji i dechrystianizacji. Za chwilę Francuzi oskarżą o wszystko Jana Pawła II i jego dialog z innymi religiami ??? A przecież zasadniczym czynnikiem zachęcającym do takich propozycji jest to, że te kościoły stały się we Francji niepotrzebne i że nie ma kto ich utrzymywać.
ponad 3 lata temu / Zawodowiec
 
"Nie wolno igrać z symbolami. Są to miejsca pamięci, gdzie modliły się całe pokolenia ? podkreślił francuski biskup." Genialne! Takie pomniki odległej, chrześcijańskiej przeszłości, tonącej we mgle historii. A ten biskup... przypominają mi się Muzealni Fremeni z Diuny. Ciekawe, czy muzułmańscy imigranci w przejętych, chrześcijańskich kościołach, zamienionych na meczety, wyewoluują do jakiegoś odpowiednika Zensunnitów. Taki fajny eklektyzm naszych umęczonych czasów - tylko siedzieć i patrzeć, co to z tego będzie. Ordo ex Chao.
ponad 3 lata temu / koczis
 
Oto skutki chorego ekumenizmu. Jan Paweł II również przyczynił się do tego zaczynając od spotkań w Asyżu w 1986 roku, gdzie przedstawiciele hinduizmu, buddyzmu, katolicy i muzułmanie wspólnie odprawiali modły do swoich "bogów" i Boga. I wszystkie modlitwy odbywały się w kościołach katolickich!!! Nic dziwnego, że teraz muzułmanie chcą przywłaszczyc sobei kościoły - już im tam pozwolono na "modlitwy".
ponad 3 lata temu / katolik
 
Wypowiedź muzułmanina mnie nie dziwi, za to "powściągliwość" francuskich biskupów szokuje. To nie ekumenizm jest zły, lecz złe są postawy zlaicyzowanego zachodniego duchowieństwa. Nie ma nic złego w dażeniu do pokoju, lecz złe jest uleganie wygodnictwu. Zachodnie duchowieństwo to nie duchowieństwo lecz zawodowo pracujący ludzie. Ludzie karier, nie powołania. Smutny dowód, że francuz ateista broni kościoła, a biskup nie wypowiada się, pewnie tak na wszelki wypadek. Obawiam się, że gdy Francja wreszcie się obudzi z równościowego i islamskiego szaleństwa, to wśród przebudzonych będzie niewielu duchownych. Bardzo nie wielu. Wstyd, wstyd, wstyd. Nie zwalajmy winy na dialogi pokojowe, lecz na nie - duchownych, nie- kapłanów lecz urzędników. Bo to być może już nie ludzie Boga. Lecz strąconego anioła. Zazdrosnego o władze.
ponad 3 lata temu / blanka
 
@Max Duch Święty zachowuje Kościół w świętości i nienaruszalności, nawet w czasie kryzysu. To ludzie potrzebują oczyszczenia i nawrócenia, odrzucenia wszechogarniającego fałszu - także pasterze, jak się okazuje. Oby Bóg sprawił, by powrót do odwiecznej nauki katolickiej i odwiecznego katolickiego kultu nastąpił jak narychlej w Świątyni Boga, aby Oblubienica Chrystusa mogła cieszyć się wolnością i godnością. Aby cały świat oddawał w Kościele Katolickim cześć należną Królowi Chrystusowi. Niech tak się stanie. Amen
ponad 3 lata temu / Murem
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "36429"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.