DZIŚ JEST:   02   KWIETNIA   2020 r.

Św. Franciszka z Pauli
Św. Marii Egipcjanki
 
 
 
 

Oszukują „na imigranta”. Do osób starszych trafiają fałszywe pisma w sprawie wydania mieszkań

Oszukują „na imigranta”. Do osób starszych trafiają fałszywe pisma w sprawie wydania mieszkań
By Triskaidekafil (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC BY-SA 2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5-2.0-1.0)], via Wikimedia Commons

Osoby, do których trafiają podrobione pisma z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych dotyczące udostępnienia lub oddania mieszkań uchodźcom, mogą spać spokojnie. To tylko głupi żart lub próba oszustwa. Szkoda, że niepotrzebnie cierpią na tym osoby starsze. Incydenty należy zgłaszać na policję.

 

Celem oszustów są zazwyczaj osoby starsze. Otrzymują oni pisma podpisane przez rzekomego dyrektora z (aktualnie nieistniejącego) Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

Pisma dotyczą oddania bądź udostępnienia mieszkań Syryjczykom, którzy będą w przyszłym roku przyjeżdżać do Polski. Wysyłane do mieszkańców pisma to zwykły wydruk komputerowy. Nie ma na nim żadnej pieczęci, godła i obowiązującego logo Ministerstwa Spraw Wewnętrznych – podkreśliła Małgorzata Woźniak, rzecznik MSW

 

Jak zapewniła, ministerstwo nie wysyła do mieszkańców tego rodzaju pism. Zaś próby oszustwa należy zgłaszać na policję. - Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, a już tym bardziej nieistniejące od 2011 roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, nie wysyła pism w sprawie udostępnienia mieszkań Syryjczykom. W przypadku otrzymania podobnych pism/wezwań prosimy o zgłoszenie tego faktu na policję – dodała.

 

MSW poinformowało również, że ewentualne oferty pomocy dla uchodźców zbierane są przez szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców, jednak taka forma pomocy jest całkowicie dobrowolna.

 

 

Marcin Austyn

 DATA: 2015-10-08 08:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Teraz, przed wyborami, Urząd d/s Cudzoziemców deklaruje, że oferty pomocy dla imigrantów -zmyłkowo nazywanych przez PO uchodźcami - są dobrowolne. Jak wybory przebiegną według dotychczasowych schematów (np.z podejrzanie wysoką ilością głosów nieważnych, itp.,itd.) pomoc będzie obowiązkowa, jak np. w Hamburgu, gdzie rada miasta zadecydowała o przejmowaniu prywatnych lokali na rzecz imigrantów. Swoją drogą Urząd d/s Cudzoziemców powinien ogłosić listę zadeklarowanej dobrowolnej pomocy, najlepiej z notarialnym potwierdzeniem jej udzielenia. Zobaczylibyśmy ilu mocno zaprzedanych i dobrze opłacanych szczekaczy z różnego rodzaju gadzinówek swoje zdanie poparło konkretnym czynem.
ponad 4 lata temu / Pati
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.