DZIŚ JEST:   26   SIERPNIA   2019 r.

MB Częstochowskiej
Św. Joanny Bichier de Ages
Św. Teresy od Jezusa Jornet e Ibars
 
 
 
 

Oświęcim: Msza „trydencka” na stałe w jednym z kościołów!

Oświęcim: Msza „trydencka” na stałe w jednym z kościołów!
Zdjęcie ilustracyjne. FOT.:Servus Tuus [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

Od września w kościele św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu regularnie odprawiana będzie Msza święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

 

„Z wielką radością informujemy, że Msza Święta w Starożytnym Rycie Rzymskim znalazła swoje stałe miejsce w Oświęcimiu. Od września br. celebracje będą się odbywały regularnie w kościele św. Maksymiliana Męczennika (Osiedle Chemików, pl. św. Maksymiliana 2), w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej (dolny kościół)” – podaje facebookowy profil Msza Trydencka w Oświęcimiu.

 

„Decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza pracę w parafii św. Maksymiliana podejmuje ks. Tymoteusz Szydło. Jednym z zadań duszpasterskich ks. Tymoteusza będzie posługa wiernym przywiązanym do starszych form liturgicznych. Msza Trydencka staje się zatem integralnym elementem duszpasterstwa parafialnego i na początek będzie odprawiana w każdą II niedzielę miesiąca oraz w większość świąt nakazanych (według przedsoborowego kalendarza liturgicznego) – czytamy na profilu.

 

Najbliższa Msza święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego zostanie odprawiona już 8 września o godzinie 14:15. Kolejne terminy znaleźć można na facebookowej stronie Msza Trydencka w Oświęcimiu.

 

 

Źródło: Facebook / tridentina-bielsko.blogspot.com

MWł

 

 


DATA: 2019-07-09 13:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
20
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ M Msza Tradycyjna powinna być odprawiana przed południem. Kto dawniej słyszał o Mszy po południu. Po południu były nieszpory.
1 miesiąc temu / Ryś
 
To jest bardzo dobra wiadomość! Bogu niech będą dzięki, że stare formy liturgiczne mogą być sprawowane. Nikt nie powinien być przeciwko, bo przecież w takich formach wychowali się nasi dziadkowie. Zostali wychowani na porządnych ludzi i na takich wychowali naszych rodziców, a oni nas. "Stara" Msza to Msza wielu pokoleń świętych i papieży. Dlatego cieszę się, że będzie można w Niej uczestniczyć w kolejnej polskiej parafii. Chciałbym, żeby kiedyś Tridentina była w każdym polskim kościele. Nie mam wielkich oczekiwań, przynajmniej jedna w tygodniu to byłoby coś.
1 miesiąc temu / M (nie mylić z
 
Szkoda, że tylko raz w miesiącu ale dobre i to. Mam nadzieję, że z każdym rokiem zainteresowanie mszą w starym rycie i powrotem do Tradycji będzie wzrastać. Modlę się o to gorąco.
1 miesiąc temu / Marta
 
Ludzie! Co Wy macie z tą porą?! Jak komuś zależy, to będzie uczestniczył bez względu na porę i tak wszystko dogra, żeby przyjść i być. W kościele górnym nie da się odprawiać "po staremu", bo nie pozwala na to aranżacja prezbiterium - dlatego Msza będzie w kościele dolnym. Jest już w tym kościele taka sytuacja, że odprawiają się dwie Mszę w tym samym czasie, jedna na górze, druga na dole i to, co dzieje się na górze, zagłusza akcję liturgiczną na dole. 14.15 to najwcześniejsza godzina, o której nie ma Mszy na górze i można bez przeszkód odprawiać w dolnym kościele.
1 miesiąc temu / M.
 
Skoro jest i dolny i górny kościół to nic nie stoi na przeszkodzie by Msze św odbywały się wcześniej.... chyba że inne obowiązki; konfesjonał, taca, kazania
1 miesiąc temu / Jacrk
 
Lepiej żeby ta msza była odprawiana ok godz. 7,00 rano. Starsi chętnie wstaną rano na taką mszę. w 14,30, to ludzie już dawno są po mszy, przynajmniej zdecydowana większość. A ok. 14,30 to tylko naprawdę zdesperowani będą przychodzić.
1 miesiąc temu / taki 1
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.