DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Oświadczenie Stowarzyszenia „Polonia Christiana”: Stajemy w obronie kościołów!

Oświadczenie Stowarzyszenia „Polonia Christiana”: Stajemy w obronie kościołów!

W ostatnich dniach doszło w naszym kraju do wystąpień o rewolucyjnym charakterze, w ramach których na masową skalę wykorzystane zostały liczne grupy młodzieży. Spójność haseł, przekazu propagandowego i form działania, jasno wskazują, że wypadki te zostały wcześniej przygotowane, a następnie wyreżyserowane przez radykalne organizacje lewicowe, wspierane przez wpływowe lobby mające swoje ośrodki w Polsce i za jej granicami, dążące do destabilizacji sytuacji w naszym kraju i sprowokowania rewolucji przeobrażającej nasze społeczeństwo.

 

 

Wystąpienia te charakteryzuje niespotykany dotąd radykalizm haseł pochodzących z arsenału lewicowej propagandy i wyjątkowa wulgarność, które sprawiają, że jest to bezprecedensowe w dziejach Polski masowe wystąpienie publiczne o otwarcie nihilistycznym charakterze, zrywającym z całą polską tradycją i kulturą. Współcześni rewolucjoniści, idąc śladem swych poprzedników z minionych epok, uderzają w katolicyzm – formujący przez wieki tożsamość Polaków oraz w wynikający z wartości chrześcijańskich szacunek dla życia – będący podstawą naszej cywilizacji.

 

Podczas kilku dni wystąpień tzw. Strajku Kobiet doszło do publicznych i masowych seansów nienawiści, zwróconej przeciwko Kościołowi i katolikom broniącym życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Doszło także do licznych bezpośrednich fizycznych ataków na obiekty sakralne, symbole wiary chrześcijańskiej, a nawet na kapłanów katolickich.

 

Stowarzyszenie „Polonia Christiana” przypomina: dla wszystkich katolików, niezależnie od stanowisk rozmaitych partii i liderów politycznych, z którymi sympatyzują, winno być oczywiste, że ich obowiązkiem jest stanąć w obronie zagrożonych kościołów. Przede wszystkim nie możemy dopuścić do profanacji wnętrz naszych świątyń, w tym narażenia na zbezczeszczenie Najświętszego Sakramentu. Bronimy również samych obiektów sakralnych należących do wspólnoty, której jesteśmy członkami, przed realną groźbą dewastacji. O tym, że stosunkowo niegroźne ataki pojedynczych wrogów Kościoła, jeśli nie zostaną w porę powstrzymane, przeradzają się w plądrowanie i palenie świątyń, przekonują nas przykłady licznych rewolucji, choćby wydarzeń ostatnich miesięcy w Chile.

 

Musimy stanąć w obronie kościołów, choćby nawet próbowali nas od tego odwieść niektórzy biskupi i kapłani, przestraszeni skalą i siłą wystąpień. Broniąc kościołów, stajemy w obronie Jednego, Świętego Katolickiego i Apostolskiego Kościoła. Jest on przede wszystkim Mistycznym Ciałem Chrystusa, ale również wspólnotą wiernych, do której należymy, a ponadto skarbnicą dziedzictwa duchowego, z którego wynika kultura całego naszego Narodu. Również chroniąc księży przed bezpośrednimi atakami na nich, nawet pomimo świadomości, że mogą znajdować się pomiędzy nimi i ci, których przewiny zszargały dobre imię Kościoła, dajemy świadectwo naszej wiary i poszanowania dla ustanowionej przez Zbawiciela instytucji kapłaństwa.

 

Stowarzyszenie „Polonia Christiana” wzywa polskich katolików, by nie obawiali się stanąć w obronie Boga i jego praw i powiedzieć agresorom: wara od naszych Świętości! Apelujemy też do wszystkich, którym na sercu leży dobro Kościoła i Polski, by poświęcili się wytężonej pracy i modlitwie na rzecz przywrócenia szerokich rzesz młodzieży polskiej, zagrożonych satanistyczną infiltracją, do wiary Chrystusowej, a także przezwyciężenia tragicznego kryzysu, trapiącego Kościół od dziesiątków lat, którego wyrazem jest tak dotkliwie dziś widoczny niedostatek żarliwej wiary i chrześcijańskiej odwagi pośród Ludu Bożego.

 

Stowarzyszenie „Polonia Christiana”


DATA: 2020-11-01 09:56
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
35
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Jiola Na szczęście wielu oo. Dominikanów zwłaszcza tych mniej medialnych jasno opowiada się za ochroną życia. Podobnie z ich wychowankami, do których sam się zaliczam, w ostaniach dniach broniąc zresztą kościołów.
2 miesiące temu / MB8
 
Bardzo makabryczne są to protesty. Aborcja jako katalizator rewolucji bo oczywiście nie jest tak że mamy już zakaz aborcji. Orzeczenie jedynie umacnia konstytucję która bardzo przeszkadza we wprowadzeniu pełnej aborcji więc trzeba ją zniesc co z kolei bez rewolucji nie da rady. Makabryczne jest też nawiązywanie do Solidarności i innych. To tak jakby Solidarność obróciła się przeciwko sobie. Taki ruch był tylko jeden i to razem z Kościołem wtedy. Ale jeżeli mamy do czynienia z powrotem tych sił totalitarnych to nie dziwi chęć profanacji wszystkich tych rzeczy z historii. Szeroka jest droga grzeszników ale nie warto nią iść.
2 miesiące temu / s
 
Zmanipulowana młodzież -nie chodząca do szkół, zniewoleni nie tylko mamoną politycy bez kręgosłupa..., służby siłowe nie wiadomo czy polskie..., taniec chochołów i teatr pozorów..., zrozpaczeni Polacy bez środków do życia, bo jest zamknięcie, także cmentarzy... Boże, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią!
2 miesiące temu / Sofia
 
Na ulice wyszły bywalczynie kubów fitness i siłowni oraz wychowankowie oo. Dominikanów
2 miesiące temu / Jiola
 
Ten rząd i ta partia w cyniczny sposób drwią z katolików, na plecach których wjechali do sejmu i dzięki temu piastują teraz urzędy. Katolicy - jednoczmy się w obronie naszych Kościołów, naszej Wiary, naszych wartości, oraz zjednoczmy się w kwestii przejęcia władzy w Polsce. Nie ma zgody na podwójne standardy i na kolejne trzy lata bezprawia, kłamstw i obłudy. Ostatnie dni są tego dowodem, jest nagrany materiał filmowy przez niezależnych dziennikarzy. Ten rząd jest współwinny profanacji naszych świętości i jest także współwinny szerzenia się pandemii, gdyż wskutek swoich politycznych gierek nie rozpędził tych lewackich demonstracji, w wyniku których nastąpi wzrost zakażeń, a co za tym idzie, również i zgonów.
2 miesiące temu / tak tylko
 
Walka odbywa się jeszcze w jednej bardzo ważnej przestrzeń tj. ekonomicznej. Proszę PCH24 o promowanie wśród chrześcijan kupowanie u przedsiębiorców o poglądach chrześcijańskich i nie kupowanie u firm, przedsiębiorców wspierających dewiacje, bolszewików i nazistów. Musimy być także silni ekonomicznie. Lewactwo ma dostęp do wielkich zasobów finansowych. Nie wspierajmy ich swoimi środkami. Wspierajmy siebie. Oni lubią nasze pieniądze, jak ten lewacki pajac w czerwonych spodenkach od róbta co chceta i widać to na ulicach, ale nas i nasze poglądy nienawidzą. ZATEM CZAS NA PATRIOTYZM GOSPODARCZY I WSPÓLNOTĘ GOSPODARCZĄ CHRZEŚCIJAŃSKĄ. WIARA NADZIEJA MIŁOŚĆ BRACI I SIÓSTR W WIERZE. Niech nas wszystkich Pan nasz Jezus Chrystus prowadzi i strzeże!
2 miesiące temu / NASZE PIENIĄDZ
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.