DZIŚ JEST:   16   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Cypriana, męczennika
Św. Korneliusza, papieża
 
 
 
 

Oświadczenie Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej w sprawie odwołania ks. Jacka Międlara

Oświadczenie Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej w sprawie odwołania ks. Jacka Międlara
Fot. Twitter - profil ks. Jacka Międlara (https://twitter.com/jackass_44)

W związku z informacjami dotyczącymi odwołania ks. Jacka Międlara z posługi we wrocławskiej parafii św. Anny na Oporowie Kuria Metropolitalna Wrocławska opublikowała oświadczenie. Informuje w nim, że decyzję o odwołaniu kapłana podjęły władze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo, do którego należy ks. Międlar.


Oświadczenie Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej.

 

W związku z informacją dotyczącą odwołania ks. Jacka Międlara CM z wrocławskiej parafii pw. św. Anny na Oporowie, informuję, że decyzję o odwołaniu podjęły władze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo, którego w/w kapłan jest członkiem, nie informując Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej o powodach swojej decyzji.

 

Jedyną informacją, jaka dotarła do Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej w tej sprawie jest informacja przedstawiciela Kurii Prowincjalnej Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo o samym fakcie odwołania kapłana przez Zgromadzenie, którą przyjmujemy do wiadomości.

 

 

Ks. Rafał Kowalski

Rzecznik Archidiecezji Wrocławskiej

 

 

KAI

luk

 

 

 

 


DATA: 2016-02-15 13:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

" Obyś był zimny, albo gorący! A tak skoro jesteś letni i ani goracy , ani zimny , chcę cię wyrzucić z mych ust." ( Ap 3 15-16) Biada tchorzowskim i letnim biskupom.Hanba im !!!!! Obyśmy mieli więcej takich wspaniałych i odważnych księży.
ponad 2 lata temu / Alina
 
Słyszałem że zabroniono modlić się za księdza. Czy ktoś może mi podesłać link lub podać źródło? Nie mogę uwierzyć że można zabronić się za kogoś modlić.
ponad 3 lata temu / Radzio
 
Przełożeni kościoła odpychają ludzi od kościoła no cóż ilu jeszcze jest za sprzedawczykami . Nadmieniam jak widzę co się dzieje np w Oławie księża mają dzieci wnuki i mszę odprawiają , właśnie z tego powodu nie uczęszczam na mszę ,pomodlić się można wszędzie
ponad 3 lata temu / Julia
 
Ks. Międlar to prawdziwy katolik, prawdziwy patriota, takich na własnie potrzeba!
ponad 3 lata temu / Marek
 
Dziękuję ci Biskupie za odwołanie księdza, ale pamiętaj, że to odniesie odwrotny skutek. Młodzież w Polsce a przede wszystkim w kościele nie znajduje prawdy i prawdziwych wartości. Jest ona tylko w waszych naukach, która brzmi jak nic nie znaczące slogany w wyświechtanej gębie. Nie macie odrobiny odwagi powiedzieć tego, co jest prawe. Lepiej żyć wygodnie i w kłamstwie niż narażać się i mówić prawdę, która może jak Bóg da zwycięży, ale mając takich nauczycieli jak wy, to w tym wieku to nie nastąpi.Szkoda, że wielkiej i uczciwej Polski już nie doczekam. Jestem pewna, że mając taką młodzież jak na marszu niepodległości, szatan nawet wśród episkopatu zostanie pokonany.
ponad 3 lata temu / Jadwiga z Mechico
 
SKANDAL!!!! Czy patriotyzm jest zabroniony?????
ponad 3 lata temu / fi
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.