DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

"Ostrzeżenia przed atakiem terrorystycznym na ŚDM bezpodstawne". Mętne tłumaczenia Amerykanów

"Ostrzeżenia przed atakiem terrorystycznym na ŚDM bezpodstawne". Mętne tłumaczenia Amerykanów
EFE/David Fernandez

Departament Stanu ostrzegając swoich obywateli przed atakiem terrorystycznym w czasie ŚDM, nie miał ku temu podstaw? Amerykanie oskarżani o niepotrzebne podsycanie atmosfery staruchu teraz kluczą w wyjaśnieniach. Twierdzą, że zalecają jedynie czujność, a ostrzeżenie wydano nieco na wyrost.

 

W wydanym przez Departament Stanu ostrzeżeniu pojawiła się informacja, że wśród odbywających się w Europie tego lata imprez masowych, trzy mogą być celem ataków terrorystycznych. To Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, mistrzostwa Europy w piłce nożnej we Francji i wyścig kolarski Tour de France.

 

Komunikat, choć skierowany był do 40 tys. grupy Amerykanów wybierających się do Europy odbił się szerokim echem na Starym Kontynencie. Organizatorzy obawiają się, że wokół ŚDM zacznie narastać psychoza strachu, w wyniku której część zagranicznych gości odwoła przyjazd do Polski.

 

Czy te obawy mogły mieć wpływ na postawę Amerykanów, którzy ustami rzecznika Departamentu Stanu Johna Kirby’ego zaczęli się tłumaczyć z wydanego komunikatu. – Nie wiem o żadnym konkretnym zagrożeniu terrorystycznym dla tych wydarzeń czy w jakimś szczególnym miejscu w Europie. Ostrzeżenia są publikowane zawsze na podstawie pewnego zestawu informacji i przekonania, że grupy terrorystyczne chcą przeprowadzić ataki na cele, w szczególności na Amerykanów, w Europie – powiedział.

 

Kirby dodał, że decyzję o wydaniu oświadczenia podjęto, bo wkrótce wygasa poprzednie, sześciomiesięczne ostrzeżenie wystosowane po atakach terrorystycznych w Brukseli. Tego dlaczego Waszyngton w tym ostrzeżeniu nie wymienił nadchodzących Kirby nie potrafił wyjaśnić.


Rzecznik wyjaśnił też, że Departament Stanu nie odradza Amerykanom wyjazdu do Europy, lecz jedynie zaleca im „czujność”.Źródło: rp.pl

MA 

DATA: 2016-06-02 09:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Proszę posłuchać P. Kękusia (monitorpolski.pl) - na kogo spłynie odpowiedzialność w razie czego. Kard. Dziwisz uparł się przy tych ŚDM w tym miejscu i w tym czasie, chociaż wszystkie służby, a nawet sama premier odradzają mu tego. Na kogo spadnie wina - w razie czego? Na KK!
ponad 3 lata temu / Bronek
 
USA ostrzegają swoich obywateli przed zamachami, które sami planują. Przecież w Polsce nie ma islamistów. "Warta uwagi jest tylko wiadomość niezdementowana".
ponad 3 lata temu / tut
 
Ciągle też zalecana jest czujność w USA. Strzelają w szkołach, na ulicach, był nawet wypadek uderzenia samolotem w budynki biurowe a także wysadzenia w powietrze budynku administracji. Do tego prezydentem jest człowiek popierający zabijanie niewinnych dzieci w łonach matek. Take care!
ponad 3 lata temu / Arturo
 
Po raz kolejny przypominają się słowa pana Grzegorza Brauna o pompowaniu (przez Jankesów) strachu wobec Rosji, gdy w artykule obok czytamy o współpracy owych mocarstw w Syrii oraz o zbliżeniu się USA i Rosji przeciw Chinom.
ponad 3 lata temu / Krzych
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.