DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Ostre działania Donalda Trumpa przeciw Chinom

Ostre działania Donalda Trumpa przeciw Chinom
Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Na wtorkowej konferencji prasowej w Ogrodzie Różanym Białego Domu Donald Trump poinformował o dwóch aktach prawnych wymierzonych w Chiny. To reakcja na opresyjne działania Państwa Środka wobec Hongkongu. Prezydent USA oskarżył też Chiny o nieodpowiednią reakcję na Covid-19.

 

Prezydent Stanów Zjednoczonych ponownie skrytykował władze Chin za ich odpowiedź na epidemię nowego koronawirusa. – Uważamy, że Chiny ponoszą pełną odpowiedzialność za ukrywanie wirusa i za wypuszczenie go na świat. Mogli to zatrzymać – powiedział.

 

Donald Trump poinformował też o podpisaniu rozporządzenia kończącego preferencyjne traktowanie Hongkongu. Oznacza to koniec gospodarczego uprzywilejowania wyspy przez Amerykanów i eksportu amerykańskiej technologii.   

 

Ponadto we wtorek amerykański prezydent podpisał ustawę nakładającą kary na banki współpracujące z tymi chińskimi urzędnikami, którzy odpowiadają za narzucanie Hongkongowi kontrowersyjnych przepisów o tak zwanym bezpieczeństwie państwowym.   

 

W 1997 roku Wielka Brytania przekazała Hongkong pod chiński zarząd. Przez długi czas wyspa utrzymywała jednak znaczną autonomię, wyrażającą się choćby w obowiązywaniu zasad wolnego rynku i większych swobód obywatelskich.

 

Jednak w drugiej połowie 2019 roku Hongkończycy rozpoczęli protesty w związku z trwającymi ich zdaniem chińskimi zakusami na autonomię miasta-państwa. Dochodziło do licznych starć z policją. W czerwcu 2020 roku Chiny Ludowe ustanowiły tak zwane prawa o bezpieczeństwie państwowym. Uczyniono to z pominięciem parlamentu Hongkongu. Poczynania Pekinu spotkały się z potępieniem nie tylko USA, lecz również Kanady, Australii, Tajwanu, Japonii, Wielkiej Brytanii oraz szefów Rady Europejskiej i Komisji Europejskiej.

 

Źródła: bankier.pl / polsatnews.pl 

mjend

 


DATA: 2020-07-15 11:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Powinien zażądać odszkodowania od Chin za tzw. koronowirusa ,a jeśli odmówią anulować ważność tych obligacji państwowych USA, które tamci mają wykupione. To by w nich uderzyło, a wojny z tego powodu też by nie wszczęli. Swoją drogą, ktoś jeszcze wierzy że koronawirus ma pochodzenie naturalne?
24 dni temu / Ziber
 
Co do wirusa to po tym rozwoju jego na cały świat można kilka rzeczy powiedzieć. Przedewszystkim doskonale się rozwija we współpracy z wieloma innymi czynnikami. I tak jak nasz klimat jest umiarkowany, łagodny ale się zmienia. To podobnie epidemia przechodzi łagodnie. A wybuchła właśnie w formie grozniejszej tam gdzie klimat jest inny.
24 dni temu / j
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.