DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

W NASA panuje ostra cenzura religijna. Ani słowa o Panu Bogu

W NASA panuje ostra cenzura religijna. Ani słowa o Panu Bogu
By Piotr Frydecki (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Kierownictwo NASA, czyli Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej w Houston wprowadziło cenzurę religijną. Pracownikom agencji zakazano m.in. wspominania imienia Pana Jezusa, a także prowadzenia rozmów na tematy religijne. Dotychczas rozmowy takie najczęściej dotyczyły istnienia Boga.

 

Zarząd Centrum Badań Kosmosu zabronił pracownikom m.in. wymieniania imienia Bożego w wewnętrznym, firmowym biuletynie wydawanym przez „Klub Służby i Dziękczynienia”. Jego członkowie to pracownicy NASA, którzy w czasie przerw w pracy spotykają się, aby dyskutować i rozmawiać na tematy związane z duchowością.

 

– Wszystko to o tyle smutne i zaskakujące, że NASA w swojej historii może się poszczycić obroną wartości chrześcijańskich i prawa jednostki do wolności religijnej. To NASA swego czasu broniła w sądzie i domagała się, aby jej pracownicy mogli w czasie lotu ma księżyc czytać fragmenty Biblii o stworzeniu świata. To tradycje, które w dzisiejszych czasach powinny być szczególnie szanowane – stwierdził Jeremy Gese, z Instytutu Praw Obywatelskich.

 

Instytut Praw Człowieka stanu Teksas wspólnie z kancelarią prawniczą „Fish & Richardson”, w imieniu „Klubu Służby i Dziękczynienia” wystąpili z oficjalnym protestem przeciwko stosowaniu cenzury religijnej w NASA.

 

W wystosowanym piśmie zwracają uwagę m.in. na to, że zachowanie kierownictwa NASA narusza konstytucję USA i pozostaje w głębokiej sprzeczności z pierwszą do niej poprawką. Nie daje ona żadnych praw zarządowi NASA do ograniczania swobód religijnych w tej istniejącej już 58 lat zasłużonej instytucji naukowej.

 

Źródło: www.sedmitza.ru

ChS 


DATA: 2016-02-21 10:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie dziwi wcale. Szatan tak działa.Zaczął od 1976 roku kiedy zaczął zabawę z komputerem. To stado naukowców jak bezgłowych ,,mędrków\'\' , którzy nie zdają sobie sprawy, że co robią dzisiaj ,, przed nimi było znane". Dzisiaj podskakują na księżyc , robią przymiarki do Marsa . Już wcześniej było znane. Mówią ,,zbudowaliśmy komputer" a Bóg wcześniej uczynił człowieka. Zbudowaliśmy radar,a Bóg wcześniej radar dał ptakom. Mówią dzisiaj zbudowaliśmy ekran dotykowy , a Bóg w bajkach dla dzieci ukazuje ekran jako taflę wody. Mówią człowiek powstał z małpy w wyniku ewolucji i kłamią bo Bóg tworząc świat stworzył najpierw zwierzęta w wodzie i na lądzie. Olbrzymie ilości o wielkiej. A dowód na to iż przewidział wszystko: to, iż do dzisiaj ziemia ma ropę i gaz. Zszedł na ziemię przyjrzał się stworzeniom i do jego planów pasowała małpa. Życie na ziemi nie powstało z siebie. Było w kosmosie. Na ziemię spadło w wodzie jako bakterie, w szklanym słoju. I wyszło z wody.
ponad 4 lata temu / Lech
 
Wygląda na to, że zbliżającą się globalną konfrontacje USA z Rosją Ameryka przegra. Zimną wojnę Moskwa przegrała miedzy innymi właśnie dlatego, że ich pyszałkowaty gieroj Gagarin stwierdził, ze był w "niebie" i Pana Boga tam nie widział. Teraz zgodnie z oficjalną linią polityki kremlowskiej, z Pana Boga już drwić nie wolno, a modlić się w armii i na orbicie nawet wypada. Tymczasem Amerykanie idą w drugą stronę. To gorzej niż zbrodnia. To błąd.
ponad 4 lata temu / Ernest Treywasz
 
Szkoda, że mój wcześniejszy wpis ocenzurowano. napiszę więc delikatniej, że rozwój nauki nieuchronnie prowadzi do momentu, w którym będą mogli powiedzieć jedynie: "o kurka, On na prawdę istnieje". No chyba, że pan zrobi nam łaskę i sam się wcześniej objawi. Ale będzie się działo. Te wszystkie kundle (bez obrazy piesków) zejdą ze strachu w jednym momencie.
ponad 4 lata temu / rozsądny
 
To koniec sukcesów USA w Kosmosie, szczególnie w lotach załogowych. Kto odrzuca Boga, sam sprowadza na siebie nieszczęście.
ponad 4 lata temu / Antoni
 
Jak się zobaczy w wiki kto odpowiadał za programy rakiet w nasa to się robi wszystko jasne, to okultystyczna organizacja.
ponad 4 lata temu / jaaconieja?
 
NASA - państwowy marnotrawczy moloch. To była tylko kwestia czasu.
ponad 4 lata temu / Abram
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.