DZIŚ JEST:   21   LIPCA   2019 r.

XVI Niedziela zwykła
Św. Wawrzyńca z Brindisi
Św. Apolinarego
 
 
 
 

Ostoja wolności słowa czy cenzor? Twitter ponownie blokuje kampanię PCh24.pl

Ostoja wolności słowa czy cenzor? Twitter ponownie blokuje kampanię PCh24.pl

Popularny wśród internautów portal społecznościowy, chcący uchodzić za ostoję wolności słowa, po raz kolejny zastosował cenzurę. Tym razem powołując się na zasady dotyczące publikacji reklam, Twitter zablokował kampanię informacyjną PCh24.pl dotyczącą apelu do polskich władz o odwołanie Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Pełniący tę funkcję Adam Bodnar nie raz już skompromitował się swoimi medialnymi wypowiedziami czy jednostronnymi decyzjami. Jednak w ostatnim czasie przekroczył kolejną granicę, twierdząc w jednym z programów telewizyjnych, że naród Polski brał udział w realizacji Holokaustu. Takie słowa nie mogły pozostać bez echa. Na platformie protestuj.pl uruchomiona została akcja, która ma skłonić przedstawicieli władzy do odwołania Adama Bodnara z funkcji RPO. Apel podpisało już ponad 12 tys. obywateli.

 

Akcja była promowana przez portal PCh24.pl na Twitterze w formie reklamy. Portal – uważający się za ostoję wolności słowa – uznał jednak, że zaproponowane treści są niezgodne z zasadami dotyczącymi publikacji reklam (Twitter Ads policies) i je zablokował.


Oto treść zablokowanej kampanii:


„Odwołać Adama Bodnara z RPO! Tysiące osób wysyłają maile z apelem do PIS, PO, K15, N, PSL. Tu możecie dołączyć:  http://www.protestuj.pl/odwolac-adama-bodnara---apel-do-sejmu,77,k.html?ka=004082 …”

 

To nie pierwszy tego rodzaju przypadek ingerencji Twittera w wolność słowa. W lutym portal aż trzykrotnie zablokował podobne wpisy PCh24.pl, dotyczące protestu w sprawie wystawiania spektaklu „Klątwa” w stołecznym teatrze.

 

Nie wiadomo jaką dokładnie polityką kieruje się Twitter, bo akcje czy to w obronie sumienia lekarzy, czy w obronie ks. prof. Tadeusza Guza – organizowane także na platformie protestuj.pl – nie wzbudziły sprzeciwu administratorów Twittera. Czyżby zatem chodziło o sprzeciw wobec bluźnierstwa, rozwiązłości i zakłamywania polskiej historii?


MA

DATA: 2017-07-17 15:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@mk: (cyt mk): ""pokaż co blokujesz ,a powiem ci kim jesteś" :-)" - Touché! :D (2)
ponad 2 lata temu / Stroke
 
Ciekawe jak by twitter(r) zareagował na kampanię o a) Impeachment Trumpa b) Odwołanie burmistrza Londynu c) Pozbawienia władzy Kim Dzong Una d) urzędników niższych szczebli z uwzględnieniem sympatii prawica/lewica e) czy liderów religijnych . W sumie to pewnie można powiedzieć "pokaż co blokujesz ,a powiem ci kim jesteś" :-)
ponad 2 lata temu / mk
 
Jak widać ,twitter(r) jak chyba każdy serwis prowadzi "politykę informacyjną" i raczej nie jest sieciowym odpowiednikiem Hyde Parku . A to ciekawa informacja ,co zablokowali :-)
ponad 2 lata temu / mk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.