DZIŚ JEST:   28   LUTY   2020 r.

Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
 
 
 
 

„Ostatnie szlify” polsko-brytyjskiego traktatu o współpracy obronnej. To efekt spotkania ministrów

„Ostatnie szlify” polsko-brytyjskiego traktatu o współpracy obronnej. To efekt spotkania ministrów
Antoni Macierewicz (zdjęcie ilustracyjne). FOT.Grzegorz Lyko/ArtService/FORUM

W Londynie odbyło się spotkanie tzw. kwadrygi. Po rozmowach polskich oraz brytyjskich ministrów obrony oraz spraw zagranicznych politycy poinformowali, że efektem ich pracy jest nadanie „ostatnich szlifów” traktatowi o współpracy obronnej.

 

Dokument zostanie podpisany w grudniu w Warszawie podczas konsultacji międzyrządowych. Zawiera on zasady bilateralnej współpracy obronnej między Polską a Wielką Brytanią. Ułatwi m. in. przeprowadzanie ćwiczeń oraz wzmocni współpracę w zakresie obrony, np. w kontekście zwiększenia zdolności operacyjnych obu armii.

 

Polski minister obrony Antoni Macierewicz zwrócił uwagę m. in. na plan rozszerzenia współpracy w zakresie cyberbezpieczeństwa z uwagi na rosnące zagrożenie ze strony Rosji w tym obszarze.

 

Z kolei jego brytyjski odpowiednik – Michael Fallon – odrzucił rosyjskie sugestie, że obecność wyspiarskich wojsk w Europie Środkowej nie ma wymiaru prowokacyjnego, gdyż Londyn ma nad Wisłą ledwie 150 żołnierzy. W Estonii zaś stacjonuje 800 osób, podczas gdy w ćwiczeniach Zapad-2017 udział wzięły tysiące Rosjan i Białorusinów w ramach szkolenia działań ofensywnych.

 

Sytuacja, w której nasz sojusznik kieruje do potencjalnego agresora słowa o jego sile i własnej słabości nie mogą napawać optymizmem. Szczególe, że minister Macierewicz wspomniał o historycznych traktatach z przeszłości, które tylko na papierze gwarantowały nam bezpieczeństwo oraz nawiązał do dziejów wspólnych walk z nazizmem oraz komunizmem budzi obawy. Dziś natomiast chcemy być mądrymi po szkodzie – wynika ze słów polityka PiS.

 

 

Źródło: tvp.info

MWł

 

 


DATA: 2017-10-13 11:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niestety nie jesteśmy, tylko silna w własna armia może dać nam bezpieczeństwo a ona leży i kwiczy tych pare nowych pukawek nic nie załatwią. Gdzie helikoptery , opl orki, systemy ppanc na rośkach i lekkie ppanc -tego ma byc dużo , uzbrajanie ludzi w broń osobistą tylko pozwólcie a ludzie sami się uzbroją.
ponad 2 lata temu / Peptyd
 
Żałosne że ogłupiali ludzie głosują na takich przedstawicieli.
ponad 2 lata temu / Wojciech
 
Jeszcze jak Lenina ożywią to też z nim podpiszmy traktat
ponad 2 lata temu / srnfgyt
 
Oby historia tym razem się nie powtórzyła.
ponad 2 lata temu / Zbigniew
 
Skąd my to znamy ? Ta sama bajka co w 39r. Znowu pewnie na defiladzie będziemy stać z boku a polskim złotem płacić będziemy za samoloty którymi walczyć będą za Anglię nasi lotnicy. To jakiś absurd jest...
ponad 2 lata temu / replika
 
Nic się nie nauczyliśmy po 1939 roku. Demokratyczno-socjalistyczna prawica pisowa chce abyśmy znowu położyli swoje nadzieje w zachodnich europejczykach, którzy od 1939 roku wcale nie zmienili się na lepsze, a wręcz przeciwnie.
ponad 2 lata temu / kribac
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.