DZIŚ JEST:   22   WRZEŚNIA   2019 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
 
 
 
 

Ostatnie dni zbiórki podpisów pod obywatelskim projektem #ZatrzymajAborcję

Ostatnie dni zbiórki podpisów pod obywatelskim projektem #ZatrzymajAborcję
źródło: zycieirodzina.pl

Mimo że już dawno komitet inicjatywy ustawodawczej #ZatrzymajAborcję zebrał wymagane 100 tys. podpisów pod obywatelskim projektem ustawy zakazującej aborcji eugenicznej, to zbiórka trwa nadal a pod inicjatywą podpisało się kilkaset tysięcy Polaków.

 

Zbiórka podpisów zostanie zakończona 20 listopada i dlatego obrońcy życia apelują do wszystkich, którzy jeszcze nie złożyli swojego podpisu pod projektem ustawy, aby nie zmarnowali czasu i jak najszybciej wyrazili swoje poparcie dla zakazu mordowania dzieci poczętych.

 

- Co osiem godzin, w majestacie prawa, w polskich szpitalach zabijane jest bezbronne nienarodzone dziecko. Najczęściej dzieje się to w 5 lub 6 miesiącu ciąży. (…) To są bardzo brutalne procedury – dziecku nie podaje się znieczulenia. Te dzieci nierzadko przeżywają aborcję i umierają na zewnątrz. Umierają godzinami, a personel ma zakaz podawania jakichkolwiek środków uśmierzenia bólu i ratowania tych dzieci – opisuje Kaja Godek, pełnomocnik Komitetu Inicjatywy „Zatrzymaj aborcję”.

 

O przebiegu akcji związanej ze zbiórką podpisów poinformowała Magdalena Łońska, koordynator lubelski zbiórki podpisów pod inicjatywą „Zatrzymaj aborcję”. – Każdego dnia spływa ich (podpisów – red.) naprawdę bardzo dużo. Ludzie przynoszą je osobiście, przysyłają listami, dzwonią, jak można je dostarczyć – jest naprawdę bardzo duży odzew na tę inicjatywę, na to, żeby zakazać w końcu w Polsce tzw. legalnego zabijania dzieci – powiedziała.

 

Organizatorzy akcji podkreślają, że ma najwyższą „najwyższy priorytet”, ponieważ jej celem jest obrona najsłabszych – dzieci w łonach matek. Wierzą ponadto, że jeśli posłowie zagłosują za zakazem aborcji eugenicznej, to w niedalekiej przyszłości uda im wprowadzić w Polsce całkowity zakaz aborcji.  

 

Obywatelską inicjatywę „Zatrzymaj aborcję” poparli biskupi Konferencji Episkopatu Polski. – Życie w Polsce może być jeszcze bardziej chronione, dlatego w związku z tym, że zostało niewiele czasu, księża biskupi zachęcają do wsparcia tej inicjatywy, złożenia podpisu i przesłania jak najszybciej do organizatorów – powiedział ks. Paweł Rytel Andrianik, rzecznik KEP.

 

Zebrane podpisy zostaną złożone w Sejmie pod koniec listopada.

 

 

Źródło: radiomaryja.pl

TK

 

 

 


DATA: 2017-11-11 13:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ciekawe ile podpisów udalo juz się zebrać?
ponad 1 rok temu / a
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.