6 lipca 2018

Projekt „Stop cenzurze w mediach społecznościowych” trafił do Ministerstwa Cyfryzacji

(Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com)

Przedstawiciele Instytutu Ordo Iuris spotkali się z ministrem cyfryzacji Markiem Zagórskim i przekazali mu projekt ustawy o wolności słowa w sieciach społecznościowych. Wraz z nim do Ministerstwa Cyfryzacji trafiło ponad 14 tys. podpisów poparcia dla inicjatywy.

 

Problem nieuzasadnionego usuwania treści w mediach społecznościowych występuje na coraz większą skalę i dotyczy szczególnie treści chrześcijańskich i patriotycznych. W związku z tym Instytut Ordo Iuris przygotował założenia projektu ustawy chroniącej wolność słowa w Internecie, które w formie petycji poparło ponad 14 tys. osób. Projekt wraz z apelem przyjął Minister Cyfryzacji Marek Zagórski. 

Wesprzyj nas już teraz!

 

Założenia projektu ustawy o wolności słowa w sieciach społecznościowych zostały zaprezentowane przez prawników z Ordo Iuris już w marcu. Propozycja spotkała się z pozytywną reakcją ministra, a eksperci Instytutu zostali osobiście zaproszeni do udziału w konsultacjach, w ramach których mają zostać wypracowane nowe rozwiązania prawne i administracyjne, które mają pomóc skończyć z cenzurą w Internecie. 

 

– Przekazany przez nas projekt przewiduje wprowadzenie w sieciach społecznościowych zasady „co nie jest wyraźnie zabronione, to jest dozwolone” oraz stworzenie jasnych gwarancji procedury odwoławczej dla użytkowników, których treści zostały usunięte. Chcemy też, aby wobec wielkich portali społecznościowych mogły być stosowane podobne środki prawne, jak wobec innych monopolistów – podkreślił dr Tymoteusz Zych.

 

Petycja Ordo Iuris w sprawie wolności słowa w Internecie spotkała się z ogromnym odzewem. Wsparli ją popularni dziennikarze i publicyści, którzy sami nieraz doświadczyli cenzury w mediach społecznościowych: Rafał Ziemkiewicz, Magdalena Ogórek, Witold Gadowski, Cezary Krysztopa, Tomasz Terlikowski, a także szef portalu PCh24.pl Krystian Kratiuk oraz Maciej Gnyszka.

 

Petycja uzyskała także poparcie Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Dzięki szerokiemu poparciu społecznemu dla akcji, głos cenzurowanych w Internecie został dostrzeżony. Łącznie pod apelem podpisały się 14 533 osoby. 

 

 

Źródło: Ordo Iuris

WMa

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 105 665 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram