DZIŚ JEST:   14   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Małgorzaty Marii Alacoque
Bł. Radzima Gaudentego
 
 
 
 

„Ostatnia nadzieja chrześcijaństwa? O Rosji bez retuszu…”. Zapraszamy na spotkanie z Piotrem Doerre

„Ostatnia nadzieja chrześcijaństwa? O Rosji bez retuszu…”. Zapraszamy na spotkanie z Piotrem Doerre

Wiele środowisk spostrzega Rosję jako bastion konserwatywnej moralności, który mógłby stanowić przeciwwagę dla zdemoralizowanych państw Zachodu. Również w Polsce istnieją liczne grupy polityków ulegających takim opiniom. Analizując sytuację często pomija się jednak jej niezwykle istotny aspekt: wymiar nadprzyrodzony omawianych spraw. W dniu święta Najświętszej Maryi Panny z Fatimy opowie o tym wybitny znawca tematu Piotr Doerre.

 

13 maja (poniedziałek), godz. 18.00. w lokalu Klubu Polonia Christiana, przy ul. Skawińskiej 13 w Krakowie.

 

(przystanek tramwajowy: Plac Wolnica – nieczynny z powodu remontu ul. Krakowskiej). Wstęp wolny!

 

 

pt


DATA: 2019-05-13 15:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Anno- gratuluję dobrego humoru- droga wolna do Krainy Szczęśliwości. Russia Today na pewno będzie cię pokazywać jako okaz uciekający z Pańskiej Polszy do Kraju Robotników i Chłopów
5 miesięcy temu / Abberacja
 
Są przepowiednie w Niemczech stygmatyczka Teresa Neumann, w Polsce anonimowa Podlasianka, które wieszczyły katolicką w przyszłości Rosję. Wg innej polskiej wizjonerki Anny Dąmbskiej, + 2007 Rosję nawrócą Białorusini a Białorusinów Polacy, potem Rosja będzie ewangelizowała narody azjatyckie.
5 miesięcy temu / Konrad Turzyńs
 
Akty prawne podpisane przez prez. Putina, chroniące dzieci przed homopropagandą, zakaz zagranicznych adopcji itp lepiej o nich świadczą niż o " katolikiej" Polsce w wydaniu PISu i milczeniu hierarchii
5 miesięcy temu / Anna
 
Od czasu gdy w Rosji znacjonalizowano dzieci ustawa o przeciwdziałaniu przemocy... należy porzucić nadzieję. Rosja dołączyła d krajów, w których nie tylko zabija się dzieci nienarodzone, ale i odbiera się te, które miały szczęście się urodzić. I co z tego, że jeszcze nie trawią LGBT? U nich niepotrzebne LGBT, by przywrócić komunizm, podobnie jak w Chinach. Co za różnica, czy tęczowy, czy czerwony albo i nawet brunatny. Powoli zaczyna brakować "katechonów", a nasz kraj ze swoją partią Wiosna to bardziej cyrk niż jakaś zielona wyspa kontrrewolucji.
5 miesięcy temu / aaa
 
Cywilizacja turańska i moralność!!! Równie uprawnione jak pewnik ,że kosmici są wśród nas....Z zachodnich elit szczególną miete do "romantycznej rosyjskiej duszy" czują Francuzi i Niemcy- spadkobiercy rzezników rewolucji francuskiej i niemieckiej socjalistycznej partii robotników . Rosjanin ,który zna jedyną rzeczywistość -silną , nieomylną ręke władzy z łamiącym sercem nadzorował eksterminację swoich bliskich przez kolejnych "carów" . innego swiata nie rozumie i cud nawrócenia jest tak realny jak irlandzka religijność
5 miesięcy temu / Abberacja
 
Rosja nie jest bastionem moralności. Do świętości ciągle jeszcze wiele jej brakuje. Sądzę jednak, że ma szanse w przyszłości odegrać jakąś rolę w obronie chrześcijaństwa, bo - w przeciwieństwie do państw Zachodu - znajduje się duchowo w fazie wzrostu.
5 miesięcy temu / sp
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.