DZIŚ JEST:   25   MAJA   2019 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 22  >   PRAWDA, DOBRO, PIĘKNO

Jerzy Wolak

Ostatni, co tak historię pisał


17lipca w wieku siedemdziesięciu dziewięciu lat zasnął w Panu człowiek, który, jak mało kto, z pełną świadomością mógł powtórzyć za świętym Pawłem: w dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem. Zmarł w rocznicę męczeństwa podziwianych przez siebie karmelitanek z Compiègne, a także rozpoczęcia antykomunistycznej krucjaty w Hiszpanii. W tym życiorysie nie było przypadków.
 

Warren H. Carroll – wybitny historyk i apologeta chrześcijaństwa, żarliwy katolik, konserwatysta i antykomunista, piewca cywilizacyjnej wielkości Zachodu, obrońca chrześcijańskiej tradycji – był typowym konwertytą i typowym Amerykaninem. Jako konwertyta przyniósł ze sobą do Kościoła żywą, entuzjastyczną wiarę i świeżość spojrzenia, jako Amerykanin wyciągnął ze swego nawrócenia praktyczne wnioski. Bóg istnieje, Wcielenie jest faktem! – mawiał często, by całym swym życiem i działaniem niejako dopowiedzieć: Skoro tak, to zrób z tym coś. Działaj!

Jeśli widzisz, że Kościół podupada, staraj się go odbudować – odpowiedział u schyłku życia na pytanie przygnębionego młodego człowieka. Osobiście tak właśnie postępowałem od chwili mego przystąpienia do Kościoła, wyraźnie podupadającego po Soborze Watykańskim II.

Działał niezmordowanie – najpierw na polu walki ze światowym komunizmem. Albowiem, pomimo swych pogańskich korzeni, od najmłodszych lat uświadamiał sobie istnienie absolutnej prawdy. To w imię tej prawdy, uzyskawszy doktorat na nowojorskim Columbia University, podjął pracę w CIA jako analityk komunistycznej propagandy. To przez pryzmat owej prawdy dostrzegł w komunizmie wcielone i nienaprawialne zło. Jakże to znamienne: poganin ujrzał w komunizmie apokaliptyczną Bestię, gdy wielu współczesnych mu chrześcijan pragnęło widzieć w Chrystusie prawdziwego rewolucjonistę
(...)

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Dwaj obywatele Bangladeszu oraz jeden mieszkaniec Iraku nielegalnie przedostali się do Polski, ukryci na naczepie ciężarowego samochodu. Mężczyźni zostali ujęci przez funkcjonariuszy policji, którzy przekazali ich pobliskiej jednostce straży granicznej. Imigranci deklarowali chęć przedostania się do jednego z krajów Europy Zachodniej.

 
 

Amerykańska piosenkarka Lady Gaga skomentowała zapisy nowego prawa, które chroni życie, obowiązującego w stanie Alabama w USA. Artystka stwierdziła, że będzie się modliła za wszystkie kobiety, które ze względu na regulację chroniącą życie, nie będą mogły zabić swojego poczętego dziecka.

 

Hamburska Caritas prowadzi poradnictwo dla homoseksualistów żyjących w związkach z osobami tej samej płci. Osoby utożsamiające się ze światem LGBT mogą korzystać z pomocy kościelnej organizacji i dowiedzieć się m.in. jak dobrze wychowywać dzieci.

 

Coraz więcej niemieckich szkół w praktyce przyjmuje elementy prawa szariatu. Odwołują przyjęcia, święta czy spotkania towarzyskie dla uczniów i rodzin. Powodem tego jest fakt, że muzułmanie trwają w okresie Ramadanu. Okazuje się, że islamski kalendarz w coraz większym stopniu organizuje życie Niemców.

 

 

Rządząca w Chinach Komunistyczna Partia wykorzystuje obok starej taktyki, także nową, zaawansowaną technologię nadzoru do rozprawiania się z mniejszościami etnicznymi oraz chrześcijanami. Obejmuje ona m.in. nadzór poprzez funkcję rozpoznawania twarzy i aplikację na smartfona, która nagradza obywateli za „lojalność” wobec państwa.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.