DZIŚ JEST:   23   LUTY   2019 r.

Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 22  >   PRAWDA, DOBRO, PIĘKNO

Jerzy Wolak

Ostatni, co tak historię pisał


17lipca w wieku siedemdziesięciu dziewięciu lat zasnął w Panu człowiek, który, jak mało kto, z pełną świadomością mógł powtórzyć za świętym Pawłem: w dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem. Zmarł w rocznicę męczeństwa podziwianych przez siebie karmelitanek z Compiègne, a także rozpoczęcia antykomunistycznej krucjaty w Hiszpanii. W tym życiorysie nie było przypadków.
 

Warren H. Carroll – wybitny historyk i apologeta chrześcijaństwa, żarliwy katolik, konserwatysta i antykomunista, piewca cywilizacyjnej wielkości Zachodu, obrońca chrześcijańskiej tradycji – był typowym konwertytą i typowym Amerykaninem. Jako konwertyta przyniósł ze sobą do Kościoła żywą, entuzjastyczną wiarę i świeżość spojrzenia, jako Amerykanin wyciągnął ze swego nawrócenia praktyczne wnioski. Bóg istnieje, Wcielenie jest faktem! – mawiał często, by całym swym życiem i działaniem niejako dopowiedzieć: Skoro tak, to zrób z tym coś. Działaj!

Jeśli widzisz, że Kościół podupada, staraj się go odbudować – odpowiedział u schyłku życia na pytanie przygnębionego młodego człowieka. Osobiście tak właśnie postępowałem od chwili mego przystąpienia do Kościoła, wyraźnie podupadającego po Soborze Watykańskim II.

Działał niezmordowanie – najpierw na polu walki ze światowym komunizmem. Albowiem, pomimo swych pogańskich korzeni, od najmłodszych lat uświadamiał sobie istnienie absolutnej prawdy. To w imię tej prawdy, uzyskawszy doktorat na nowojorskim Columbia University, podjął pracę w CIA jako analityk komunistycznej propagandy. To przez pryzmat owej prawdy dostrzegł w komunizmie wcielone i nienaprawialne zło. Jakże to znamienne: poganin ujrzał w komunizmie apokaliptyczną Bestię, gdy wielu współczesnych mu chrześcijan pragnęło widzieć w Chrystusie prawdziwego rewolucjonistę
(...)

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Niemiecki Bundestag przyjął zmianę prawa dotyczącego informowania o możliwości dokonania aborcji. Lewica chciała pełnej swobody w informowaniu o „usłudze” mordowania dzieci nienarodzonych. Chadecja zablokowała tę regulację, ale zgodziła się na częściowe zwiększenie zakresu informowania o możliwości abortowania dzieci. Bundestag zagwarantował również młodym kobietom dłuższy okres dostępu do darmowej antykoncepcji.

 
 

Trybunał Sprawiedliwości UE zakwestionował austriacki przepis mówiący o tym, że Wielki Piątek jest dniem wolnym od pracy dla chrześcijan. Teraz władze kraju szukają rozwiązania, które umożliwi świętowanie pamiątki Męki Jezusa Chrystusa i przynajmniej częściowo ograniczy długość pracy tego dnia.

 

Polska windsurferka i medalistka Igrzysk Olimpijskich w Londynie zaprotestowała przeciwko polityce Rafała Trzaskowskiego, który wspiera homoseksualną agendę. „Mówię kategoryczne NIE dla promocji środowisk LGBT i będę bronić tradycyjnej Polski” - napisała.

 

Rada parafii katedralnej w Utrechcie (Holandia) wystawiła na sprzedaż budynek katedry, którego utrzymanie ma być zbyt kosztowne wobec małej liczby wiernych. Przeciwko sprzedaży świątyni protestują katolicy z całej diecezji.

 

Konwencja Stambulska nazywana Konwencją Przemocową jest dokumentem silnie dyskutowanym przez wszystkie strony sceny politycznej. Dla jednych jest dokumentem niezbędnym do prowadzenia skutecznej walki z przemocą, dla innych czołowym narzędziem pędzącej przez Europę genderowej rewolucji. Jakie niesie ze sobą zagrożenia? Czy w ręku władzy o charakterze lewicowo-liberalnym, Konwencja posłuży do przeprowadzenia obyczajowej rewolucji? Na te i wiele innych pytań staramy się odpowiedzieć w najnowszym filmie dokumentalnym PCh24.pl - "Konwencja Stambulska. Walka z przemocą czy walka z rodziną?". Serdecznie zapraszamy!


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.