DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 

Ostateczne rozwiązanie kwestii chrześcijan

Ostateczne rozwiązanie kwestii chrześcijan

Nazir Isiaku, członek sekty Boko Haram, nawrócił się na chrześcijaństwo. We wstrząsającym wywiadzie opowiedział o barbarzyńskich metodach walki z nigeryjskimi wyznawcami Chrystusa oraz muzułmańskim planie ich eksterminacji. 


Isiaku w 2010 r. wstąpił do Bawara Islamic Center, gdzie z innymi adeptami islamu uczył się języka arabskiego. Każdego roku 20 absolwentów szkoły wyjeżdżało do głównej kwatery dżihadystów w Iranie, by przejść tam specjalne przeszkolenie.


Wrócił do Nigerii, by wraz z Boko Haram wziąć udział w „programie czystki etnicznej”. Isiaku tłumaczy, że nazwa Boko Haram znaczy tyle co „wychowanie zachodnie jest grzechem”. Przyznał, że ugrupowanie to przyciąga do siebie co najmniej sześć innych, mniejszych band – ta, której był członkiem, nazywała się Shiite, działa już ponad 30 lat i narzuciła swoje prawa na północy Nigerii, za czasów wojskowego reżimu Abacha. Teraz podlegają jej liczne grupy dżihadystów w tym regionie. Jest obecna w większości północnych stanów Nigerii, zwłaszcza w takich, jak Kastina, Kaduna, Zamfara, Kano, Bauchi, Borno, Gombe i Zaria.


- Czasami, gdy chcieliśmy zaatakować chrześcijan i szerzyć wśród nich terror, wynajmowaliśmy prywatny autobus do transportu broni. Używaliśmy jej wobec – jak mówiliśmy – „niewiernych”. Gdy tylko Boko Haram informowała nas, że zdecydowała się masakrować wyznawców Chrystusa lub żołnierzy, przyłączaliśmy się – opowiada. - Traktowano mnie jak jednego z zaufanych ludzi w grupie, bo byłem posłuszny i lojalny. Miałem własne, tajne biuro, gdzie przyjmowałem wysłanników naszych sponsorów, kiedy szefowie byli nieobecni. Zajmowałem się też zaopatrzeniem naszych członków. Z tej racji nie mogłem fizycznie uczestniczyć we wszystkich atakach przeciw chrześcijanom i wojsku – dodaje.


Isiaku twierdzi, że dowództwo przygotowywało ich psychologicznie, poddawało praniu mózgów, by byli gotowi do bezwarunkowej walki z chrześcijanami. – Mówiono nam, że im więcej zabijemy chrześcijan, tym większe będą mieć szanse wejścia do raju Allaha. Powoływano się przy tym na Koran.


Większość szkoleń rozpoczynało się około godz. 22 w meczecie w pobliżu islamskiej szkoły. Bojownikom podawano do picia płyn nazywany ”wodą duchową”. Isiaku nie umie powiedzieć, co do niego dodawano. Odbywały się też seanse spirytualistyczne, w czasie których szkoleni mieli widzieć postacie przypominające ludzi. Zjawy te miały „w bardzo przyjemny sposób przygotowywać  słuchaczy do wypełnienia ich islamkiego obowiązku”. – To były diaboliczne postaci, domagały się od nas postawy siły i waleczności – twierdzi.


Ludzie z Boko Haram przechodzą szkolenie w obozach Talibów w Afganistanie. Regularnie udają się tam 60-osobowe grupy. Adeptów dżihadu uczy się, jak dokonywać zamachów samobójczych, robić bomby sposobem domowym, jak się bić i obsługiwać nowoczesną broń.


- Mieliśmy najpierw zamiar zabić wszystkich chrześcijan w Kadunie, by następnie zająć się tymi zamieszkałymi na północy. Przed każdą akcją piliśmy “wodę duchową”, która czyniła nas niebezpiecznymi i mogliśmy bardzo łatwo kogoś zabić. Byliśmy przekonani, że woda ta chroni nas od wszystkich kul – opowiada były muzułmanin.


- Nie pamiętam ilu ludzi zabiłem. Strzelaliśmy w nogi i pytaliśmy ofiarę, czy chce stać się muzułmaninem. Kiedy odpowiadała “nie”, podrzynaliśmy jej gardło, tak jak kozie. Po zabiciu niewierzącego, zbieraliśmy jego krew i piliśmy ją. Wierzyliśmy, że w ten sposób duch zabitego nie przychodził prześladować nas w snach: tak kazali nam robić nasi szefowie. Kiedy nie mieliśmy ochoty pić krwi to tylko maczaliśmy w niej palce i wkładaliśmy je sobie do ust – deklaruje Nazir.


Szefowie islamskich terrorystów otrzymywali dużą pomoc materialną i finansową. Pieniądze przewozili samochodami i zakupywali za nie broń. Wielu dostawców pochodziło z wojskowych kwater generalnych znajdujących się w regionie. - Był też bardzo popularny człowiek w mieście Bayelsa, deklarował się jako chrześcijanin z zachodu, który również dawał pieniądze i broń islamistom. Byłem zastępcą szefa naszej grupy i za każdym razem, gdy udawał się on do Iranu, to ja kierowałem organizacją i przyjmowałem sponsorów, dlatego wiem wszystko, co tam się działo - twierdzi Nazir.


Jego zdaniem, dżihadyści mają licznych sponsorów, którymi są bogaci Nigeryjczycy, często ze sfer rządowych – to gubernatorzy i liderzy partii politycznych. Zaprasza się ich często na uroczystości wręczenia dyplomów w szkole islamskiej. Twierdzi, że gdyby wymienił ich nazwiska, to nikt by mu nie uwierzył. Nazir podkreśla, że członkowie jego ruchu mają licznych przedstawicieli również w policji i wojsku. Sami dżihadyści są jednak bardzo dyskretni - o tym, że Nazir należał do bojówek, nie wiedział nikt z jego rodziny, która jest przeciwna tego typu działaniom.


Jak Nazir nawrócił się na religię ludzi, których prześladował? Twierdzi, że podczas snu trzykrotnie objawił mu się „ubrany na biało mężczyzna”. Miał powiedzieć do Nigeryjczyka – „Bóg Cię wybrał”. - Po nawróceniu stałem się nowym człowiekiem. Mam wrażenie, że jestem po kąpieli, która mnie oczyściła ze wszystkich brudów. Wcześniej szedłem ulicą jak człowiek dotknięty szaleństwem, teraz odnalazłem wewnętrzny pokój. Nie biorę już narkotyków i świetnie się czuję – mówi. Przyznaje oczywiście, że boi się zemsty islamistów, dlatego rzadko wychodzi na ulicę.


- Tylko Bóg może powstrzymać wojnę, którą Boko Haram i inne grupy islamskich terrorystów rozpoczęły przeciw chrześcijanom. Dziękuję Bogu, że stałem się chrześcijaninem i nie jestem już członkiem tej kryminalnej sekty. Szczerze doradzam chrześcijanom, by przygotowali sie do wojny, zbroili się, jednoczyli. Sekty islamskie są gotowe rozpocząć wielką wojnę. Możliwe jest, że zginą wszyscy nigeryjscy chrześcijanie. Obawiam się tego, ponieważ znam stan przygotowania wyznawców islamu do ostatecznego rozwiązania kwestii chrześcijan w Nigerii – ostrzega Nazir Isiaku.
Chrześcijańskie ofiary dotychczasowych ataków Boko Haram 
fot. Reuters/FORUM

 


Franciszek L. Ćwik

tundratabloids.comDATA: 2013-08-28 10:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A naszych misyjnych telewizjach o Boko Haram cisza.Takie newsy a tu cisza.
ponad 7 lat temu / cynik
 
@some1: Jeśli wszystkie religie sa takie same - jak twierdzisz - to dlaczego w Nigerii chrześcijanie nie mordują muzułmanów, a ci ostatni chrześcija tak.
ponad 7 lat temu / Oldan
 
"jakie jest źródło tych info" ..źródłem jest islam a dokładniej Koran, który dotarcza każdej sekundy, kolejnych męczenników.
ponad 7 lat temu / Piotr PX
 
No artykuł spoko, ale jakie jest źródło tych info? Bo ufam, że nie jest to tylko wyobraźnia autora...
ponad 7 lat temu / max0r
 
Jeszcze raz napiszę - wycofanie brytyjskich policjantów, francuskich żandarmów, belgijskich i holenderskich żołnierzy oraz portugalskich i hiszpańskich kondotierów z Afryki, Azji i Ameryki doprowadziło do obecnego upadku cywilizacji, prawa, prawdy i kultury. A zaczęło się w latach 50 dwudziestego wieku. Chociaż wiek XIX kiedy w Ameryce buntowały się kolonie przeciw władzy królewskich metropolii może być również tego upadku początkiem.
ponad 7 lat temu / jeszcze raz napiszę
 
A pewnie niestety przeciętny użytkownik internetu i tak powie "wszystkie religie są takie same"
ponad 7 lat temu / some1
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.