DZIŚ JEST:   19   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana de Brébeufa
Św. Pawła od Krzyża
Bł. Jerzego Popiełuszki
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 17  >   EDYTORIAL

Sławomir Skiba

Ostateczne rozwiązanie?


Dwudziestolecie okrągłostołowego paktu o nieagresji między lewicą i częścią ludzi Kościoła w Polsce wydaje się bezpowrotnie odchodzić do lamusa historii i to bynajmniej – co można stwierdzić z przykrością – nie z powodu ofensywy katolickiej na bezbożne projekty. Przeciwnie, mamy dziś do czynienia z jednostronnym wypowiedzeniem wojny przez lewicę oraz jej populistycznych trybunów z powodu narastającej rewolucyjnej frustracji. Oto wbrew całej medialnej propagandzie stworzonych do tego głównie celu antykatolickich i antyklerykalnych mediów, wciąż nie udaje się w naszym kraju pchnąć Rewolucji do spektakularnych zwycięstw. Owszem, proces zniechęcania ludzi małej wiary do Kościoła i rozbijanie jego autorytetu – za sprawą rozdymanych tu i tam skandali, rozpowszechnionego wśród katolików kultu „świętego Spokoja” czy działań członków „piątej kolumny” wewnątrz Kościoła – z wolna postępuje, wyposzczone zaś komunizmem społeczeństwo za cenę niebotycznych a niespłacalnych kredytów nurza się coraz bardziej w oparach nieposkromionej żądzy konsumpcji i użycia, jednak to wciąż za mało.

Dość łatwo przyszło pchnąć ludzi w kierunku „wolności seksualnej” i hedonizmu. Dla większości jednakże barierą nie do pokonania okazała się granica ludzkiej natury, która wzdryga się i cofa przed akceptacją zachowań dewiacyjnych w rodzaju praktyk homoseksualnych czy pedofilskich. Cezurą zaś niczym niepowstrzymanego używania dóbr materialnych stał się nieoczekiwanie kryzys gospodarczy, który skutecznie otrzeźwił beztroskie dotychczas narody Europy Zachodniej. Mniej lub bardziej świadoma reakcja opinii publicznej na coraz zuchwalsze projekty przebudowy relacji społecznych oraz wynikająca z tego polaryzacja doprowadziły w końcu do wyhamowywania trwającej od setek lat Rewolucji. A ponieważ planowa całkowita marginalizacja Kościoła katolickiego i wpływu jego odwiecznego nauczania na społeczeństwa nie przyniosła spodziewanych rezultatów, dlatego też w środowiskach lewicowych narasta frustracja i dojrzewa desperacka decyzja o „ostatecznym rozwiązaniu” kwestii katolickiej. Coraz wyraźniej też widać, że po latach lewicowej infiltracji nie da się wykorzystać struktur kościelnych do dalszego promowania procesów rewolucyjnych, bowiem pośród katolików narasta zdrowa reakcja i tworzą się – choć jeszcze nieliczne, to jednak coraz silniejsze – środowiska skupione wokół tradycyjnego nauczania Kościoła.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Na skutek spadku liczby zakażeń koronawirusem premier Australii Daniel Andrews zmniejsza restrykcje dotyczących wspólnych zgromadzeń. Restauracje, biblioteki i puby mogą wznowić swoją działalność w znacznie szerszym zakresie niż kościoły.

 
 

Inicjatywa „Stop Komunii Świętej na rękę!” Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi jest szeroko komentowana nie tylko w Polsce. O akcji informują także zagraniczne media, a konserwatywni internauci wyrażają aprobatę - i nierzadko zazdrość, że w Polsce skarb Eucharystii jest wciąż w tak wielkiej cenie, inaczej niż bywa to często w krajach zachodnich.

 

 

W jednym z kościołów Bawarii dwaj mężczyźni w asyście księdza symulowali ślub. Inny niemiecki kapłan zadeklarował, że jest gotów błogosławić homozwiązki i nie obawia się żadnej sankcji. Nic dziwnego, bo jego biskup miejsca zadeklarował niedawno, że popiera taki krok.

 

 

„Przestańcie chodzić do Kościoła” – taki tytuł można przeczytać na pierwszej stronie poniedziałkowego wydania „Super Expressu”. Gazeta sugeruje, że wzywają do tego… polscy biskupi.

 

Kilkudziesięciu polskich lekarzy zaapelowało do Konferencji Episkopatu Polski o odejścia od Komunii na rękę. Ta promowana dziś praktyka, która ma rzekomo chronić wiernych przed zakażeniem Covid-19, jest w ich ocenie - z medycznego punktu widzenia - bardzo niebezpieczna. Gdy idzie o zdrowie, najlepiej jest przyjmować Komunię świętą do ust – i to na kolanach – przekonują medycy.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.