DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 17  >   EDYTORIAL

Sławomir Skiba

Ostateczne rozwiązanie?


Dwudziestolecie okrągłostołowego paktu o nieagresji między lewicą i częścią ludzi Kościoła w Polsce wydaje się bezpowrotnie odchodzić do lamusa historii i to bynajmniej – co można stwierdzić z przykrością – nie z powodu ofensywy katolickiej na bezbożne projekty. Przeciwnie, mamy dziś do czynienia z jednostronnym wypowiedzeniem wojny przez lewicę oraz jej populistycznych trybunów z powodu narastającej rewolucyjnej frustracji. Oto wbrew całej medialnej propagandzie stworzonych do tego głównie celu antykatolickich i antyklerykalnych mediów, wciąż nie udaje się w naszym kraju pchnąć Rewolucji do spektakularnych zwycięstw. Owszem, proces zniechęcania ludzi małej wiary do Kościoła i rozbijanie jego autorytetu – za sprawą rozdymanych tu i tam skandali, rozpowszechnionego wśród katolików kultu „świętego Spokoja” czy działań członków „piątej kolumny” wewnątrz Kościoła – z wolna postępuje, wyposzczone zaś komunizmem społeczeństwo za cenę niebotycznych a niespłacalnych kredytów nurza się coraz bardziej w oparach nieposkromionej żądzy konsumpcji i użycia, jednak to wciąż za mało.

Dość łatwo przyszło pchnąć ludzi w kierunku „wolności seksualnej” i hedonizmu. Dla większości jednakże barierą nie do pokonania okazała się granica ludzkiej natury, która wzdryga się i cofa przed akceptacją zachowań dewiacyjnych w rodzaju praktyk homoseksualnych czy pedofilskich. Cezurą zaś niczym niepowstrzymanego używania dóbr materialnych stał się nieoczekiwanie kryzys gospodarczy, który skutecznie otrzeźwił beztroskie dotychczas narody Europy Zachodniej. Mniej lub bardziej świadoma reakcja opinii publicznej na coraz zuchwalsze projekty przebudowy relacji społecznych oraz wynikająca z tego polaryzacja doprowadziły w końcu do wyhamowywania trwającej od setek lat Rewolucji. A ponieważ planowa całkowita marginalizacja Kościoła katolickiego i wpływu jego odwiecznego nauczania na społeczeństwa nie przyniosła spodziewanych rezultatów, dlatego też w środowiskach lewicowych narasta frustracja i dojrzewa desperacka decyzja o „ostatecznym rozwiązaniu” kwestii katolickiej. Coraz wyraźniej też widać, że po latach lewicowej infiltracji nie da się wykorzystać struktur kościelnych do dalszego promowania procesów rewolucyjnych, bowiem pośród katolików narasta zdrowa reakcja i tworzą się – choć jeszcze nieliczne, to jednak coraz silniejsze – środowiska skupione wokół tradycyjnego nauczania Kościoła.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

1951 – władze komunistyczne aresztowały biskupa kieleckiego Czesława Kaczmarka. Torturowany i szykanowany w areszcie śledczym Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego na warszawskim Mokotowie przyznał się do zarzucanych mu czynów. 22 września 1953 roku został skazany na 12 lat więzienia.

 
 

Według portalu należącego do Radio France, w Europie zarejestrowanych zostało już 71 zgonów osób, które przyjęły szczepionkę przeciwko COVID-19.

 

Doktor Włodzimierz Bodnar, który za pomocą amantadyny wyleczył już z Covid-19 ponad tysiąc osób, niebawem opublikuje za granicą pracę naukową na temat skuteczności tej terapii. W kraju napotyka na ciągłe utrudnienia ze strony gremiów, które teoretycznie powinny być żywotnie zainteresowane wdrożeniem skutecznego sposobu leczenia chorych.

 

Amerykańscy katolicy uczestniczyć będą pomiędzy 21 a 29 stycznia w nowennie w intencji obrony życia. Odbywać się ona będzie pod hasłem „9 dni dla życia”.

 

Social media i Big Tech zaczęły ograniczać swobodę ludzi w wyrażaniu swoich przekonań. Jeszcze bardziej podniosło to poziom społecznego napięcia. Po wybuchu protestów ruchu Black Lives Matter ludzie zauważyli stosowanie wobec nich podwójnych standardów. Jeszcze szybciej zaczęli tracić zaufanie do instytucji państwowych. Według ponad połowy Amerykanów prezydent Biden nie został legalnie wybrany – opowiadał o sytuacji w USA Gualberto Garcia Jones, publicysta katolickiego portalu z Kanady – Life Site News.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.