DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

Ostateczna bitwa między Szatanem a Panem Bogiem!

Ostateczna bitwa między Szatanem a Panem Bogiem!
Źródło: Wikimedia Commons

Kilka lat temu kardynał Carlo Caffarra z Bolonii, udzielił głośnego wywiadu, w którym opisywał swoją korespondencję z siostrą Łucją, jedną z wizjonerek z Fatimy. Przytoczył słowa portugalskiej zakonnicy, która twierdziła, że „ostateczna konfrontacja pomiędzy Panem Bogiem a Szatanem będzie dotyczyć rodziny i małżeństwa”.

 

Oto jak wyglądała tamta rozmowa z kardynałem Caffarrą, w ostatnich latach znanym między innymi z odważnej obrony nierozerwalności podczas debat na synodzie. Hierarcha ten jest również sygnatariuszem dokumentu nazwanego przez media „dubia” – a więc wątpliwości wystosowanych przez czterech kardynałów wobec pewnych zapisów adhortacji Amoris laetitia.

 

Przypominamy fragment tamtego niezwykłego wywiadu:


Dziennikarz: Istnieje proroctwo Siostry Łucji dos Santos dotyczące: „ostatecznej bitwy pomiędzy Panem Bogiem a królestwem Szatana”. Polem bitwy ma być rodzina. Życie i rodzina. Wiemy, że otrzymał Kardynał zadanie od Papieża Świętego Jana Pawła II, by zaplanować i ustanowić Papieski Instytut Studiów nad Małżeństwem i Rodziną.

 

Kardynał: Tak zostałem do tego wyznaczony. Na początku tej pracy powierzonej mi przez Sługę Bożego Jana Pawła II, napisałem do Siostry Łucji poprzez jej Biskupa, ponieważ nie mogłem tego zrobić osobiście. Nie spodziewałem się odpowiedzi, jako że prosiłem wyłącznie o modlitwę, jednakże otrzymałem bardzo długi list z jej podpisem – teraz znajduje się on w archiwach Instytutu. Napisała w nim: ostateczna bitwa pomiędzy Panem Bogiem a królestwem Szatana dotyczyć będzie małżeństwa i rodziny. Proszę się nie obawiać, ponieważ każdy kto działa na rzecz świętości małżeństwa i rodziny będzie znajdował się w stanie walki, będzie walczył z przeciwnościami każdego dnia, ponieważ jest to decydujący problem. Po czym podsumowała: Jednakże Matka Boża, już zmiażdżyła mu głowę.

 

Rozmawiając również z Janem Pawłem II, miało się wrażenie, że jest to sedno sprawy, ponieważ dotyczy samego filaru stworzenia, prawdy o relacji pomiędzy kobietą i mężczyzną na przestrzeni pokoleń. Jeśli naruszony zostanie podstawowy filar, zniszczeniu ulegnie cały budynek i właśnie to obserwujemy współcześnie, gdyż znajdujemy się dokładnie w tym momencie i jesteśmy tego świadomi. Jestem wzruszony kiedy czytam biografię Ojca Pio, dotyczącą tego jak wielką uwagę ten człowiek przykładał do świętości małżeństwa i świętości małżonków”.              

 

Słowa te z pewnością nie dziwią w kontekście aktualnych wydarzeń w Kościele. W przeszłości odwoływaliśmy się do różnych Objawień Matki Bożej, poczynając od Matki Bożej Dobrego Zdarzenia z XVII wieku: więc powiadam wam, że od końca XIX wieku i tuż po połowie XX wieku ... rozniecą się namiętności i nastąpi całkowity upadek moralności ... Co do Sakramentu Małżeństwa, który symbolizuje zjednoczenie Chrystusa z Jego Kościołem, będzie ono atakowane i głęboko pogardzane. Wolnomularstwo, sprawujące wtedy władzę, wyda ustawy mające na celu usunięcie tego Sakramentu, ułatwiające każdemu życie w grzechu i zachęcające do płodzenia nieślubnych dzieci urodzonych bez błogosławieństwa Kościoła... W tym ostatecznym momencie potrzeby Kościoła, ten który powinien mówić, zamilknie.

 

Jeśli przypomnieć sobie podział biskupów w trakcie ostatniego Synodu, przychodzi nam na myśl Matka Boża z Akity: Praca diabła przeniknie nawet do Kościoła w ten sposób, że zobaczymy kardynałów występujących przeciwko kardynałom, biskupów przeciwko biskupom. Kapłani, którzy oddają mi cześć, będą pogardzani i krytykowani przez ich współbraci... kościoły i ołtarze zostaną splądrowane; Kościół będzie pełen tych, którzy akceptują kompromisy, a demon będzie wywierał presję na wielu księży i dusze konsekrowane, aby opuścili służbę dla Pana.

 

Wywiad opublikowano w 2008 roku.


Pozostaje więc kilka niepokojących pytań.

 

Czy bitwa, o której mówi siostra Łucja to słynna rozprawa pomiędzy Chrystusem a Szatanem, którą w swojej wizji miał słyszeć papież Leon XIII, i która to doprowadziła go do złożenia modlitwy do św. Michała?


Jak długo potrwa ostatnia bitwa i co nastąpi potem?


Oczywiście niemożliwym jest, by się tego dowiedzieć. Ale fakt, że w tej właśnie chwili toczy się walka dotycząca serca Kościoła i dusz jego wiernych, nie podlega już dyskusji.


 

Źródło: rorate-caeli.blogspot.com

malk


DATA: 2017-04-26 10:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To może kk w końcu zacznie mówić o tym co tak naprawdę rozbija rodziny O szczepieniach skorumpowanych lekarzach którzy gardzą nami i naszymi dziećmi o chorych ambicjach nauczycieli ich pazerność i wybujalym ego O wszystkich instytucjach które są tylko po to żeby rodzina taką jak moja je utrzymywała o cenach jedzenia o konserwantach Kościół katolicki śpi i tak jest mu dobrze
ponad 1 rok temu / Sara
 
Z zainteresowaniem czytam Wasze artykuły. Szukam też odpowiedzi na pytanie: czy szatan jest wieczny?
ponad 2 lata temu / Z zagranicy
 
Do Megi Zastan?w sie co piszesz. Atakujesz KK a to przrcież Ty i ja.Pisząc KK wszystkich katolików określasz wspólnym mianownikiem. Atakujesz hierarchów i pasterzy KK jako jedną zepsutą masę, zapominając o tych walczących o ludzkie dusze. Takich mamy pasterzy, jakich sobie wymodlimy. dlatego proszę o zastanowienie, ile czasu poświęcamy na modlitwę błagalną o dobrych księży, zanim zaczniemy krytykę.
ponad 3 lata temu / krzycho
 
A czy papież walczy w tej bitwie po właściwej stronie?
ponad 3 lata temu / panda
 
"...ułatwiające każdemu życie w grzechu i zachęcające do płodzenia nieślubnych dzieci urodzonych bez błogosławieństwa Kościoła..." - akurat ten proceder zaczął się po wydaniu adhortacji familiaris consortio. Usprawiedliwiono wtedy grzech drugiego związku "koniecznością wychowania dzieci", dzieci nieślubnych, urodzonych bez błogosławieństwa Kościoła. Zdeprecjonowano tym samym sakrament małżeństwa, jako warunek prokreacji i budowania katolickiej rodziny.
ponad 3 lata temu / tradycja
 
Każdy wie co dobre, a co złe! Tę zaletę chcieliśmy i dostaliśmy jak czytamy na pierwszych stronach Bibli. Tę zaletę zwaną sumieniem, można na jakiś czas uspać, na jakąś chwilę ogłupić, ale potem przyjdzie z potęgą spowrotem! I wtedy albo pokutujemy i wracamy na dobrą drogę, albo grzech popycha nas dalej w sidła szatana i stajemy się obłudnymi, kłamliwymi i brutalnymi wrogami Jezusa i kościoła! Piękna jednak w tym już nie znajdziemy! Tylko samookłamanie, smród i żal do świata!
ponad 3 lata temu / Janusz z Kolonii
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.