10 lipca 2019

Negocjacje handlowe plus „wolność religijna”. Komisja radzi Trumpowi w sprawie rozmów z Pekinem

(fot. pixabay)

Administracja Trumpa powinna włączyć żądania dotyczące reform religijnych i „praw człowieka” do swoich rozmów handlowych z Chinami – zaleca amerykańska Komisja ds. wolności religijnej na świecie (USCIRF).

 

W swojej ocenie Chin, USCIRF informuje, że warunki wolności religijnej w Chinach uległy pogorszeniu i w rezultacie Departament Stanu USA powinien ponownie uznać Chiny za „kraj szczególnej troski” (CPC) w 2019 roku:

Wesprzyj nas już teraz!

 

„W 2018 r. warunki wolności religijnej w Chinach pogorszyły się po tym, jak nowe przepisy dotyczące spraw religijnych – wprowadzone 1 lutego 2018 r. – skutecznie zakazały „nieautoryzowanych ”nauk religijnych i wymagały od grup religijnych zgłaszania wszelkich działań online” – czytamy.

 

„USCIRF zaleca, aby Departament Stanu uznał Chiny za CPC w ramach IRFA i utrzymał istniejące, bieżące ograniczenia eksportowe, zgodnie z ustawą o zezwoleniach dotyczących stosunków zagranicznych z 1990 r. i 1991 r. (Str. 101-246)” – stanowi raport.

 

W szczególności, USCIRF wstawiła się za dwoma milionami muzułmanów uwięzionych w „obozach internowania”.

 

Raport sugeruje, by kwestie ochrony religijnej i „praw człowieka” zostały włączone do programu negocjacji handlowych z Pekinem.

 

„Włączenie wolności religijnej i związanej z nią dyplomacji w zakresie praw człowieka do toczących się negocjacji handlowych, dialogu dyplomatycznego i bezpieczeństwa USA-Chiny oraz wszystkich innych poziomów stosunków dwustronnych między USA a Chinami, a także opracowanie komunikatów dostosowanych do konkretnych wspólnot religijnych w Chinach” – to postulaty komisji.

 

Inne strategie sugerowane w raporcie obejmują współpracę z innymi rządami i organizacjami międzynarodowymi, takimi jak ONZ w celu wywarcia większej presji na chiński rząd za pomocą sankcji i dyplomacji oraz w celu finansowania programów zachowujących dziedzictwo kulturowe i religijne w Chinach. Ponadto USCIRF zaleca współpracę z różnymi organizacjami z USA, by przeciwdziałać wpływom rządu chińskiego w Stanach Zjednoczonych.

 

Międzynarodowa krytyka Chin wzrosła w drugiej połowie 2018 r. We wrześniu  ub. roku Wysoki Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka wezwał Chiny do zapewnienia ONZ dostępu do obszarów kraju, w których odnotowano najpoważniejsze naruszenia praw człowieka:

 

„Przegląd Chin przeprowadzony w zeszłym miesiącu przez Komisję ds. Likwidacji Dyskryminacji Rasowej ujawnił głęboko niepokojące zarzuty dotyczące arbitralnych zatrzymań na dużą skalę Ujgurów i innych społeczności muzułmańskich, w tzw. obozach reedukacyjnych w Xinjiang. Uwagi końcowe CERD potwierdzają inne otrzymane raporty. Otrzymywano także doniesienia o naruszeniach praw człowieka w innych regionach. W świetle tych raportów poprosiliśmy rząd o zezwolenie na dostęp Urzędu do wszystkich regionów Chin i ufamy, że podejmiemy dyskusję na ten temat” – zaznaczyło Biuro Wysokiego Komisarza ONZ.

 

Źródło: cnsnews.com

AS

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 127 784 zł cel: 300 000 zł
43%
wybierz kwotę:
Wspieram