Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   25   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Kleofasa
Bł. Ładysława z Gielniowa
 
 
 
 

Osobisty wróg Lenina na rozkaz sowietów wykopany z grobu. Szukali skarbu „Krwawego Barona”? VIDEO


Odtwórz w YouTube
 

Polski antykomunista ucieka przed bolszewikami przez Azję i nawiązuje współpracę z rosyjskim oficerem pochodzenia niemieckiego, który najprawdopodobniej przyjął buddyzm. Wielu twierdzi, że nasz rodak wiedział, gdzie wojskowy ukrył olbrzymi skarb i to właśnie dlatego Armia Czerwona nakazała wykopanie z grobu zmarłego podróżnika – osobistego wroga Władimira Lenina. Ta historia brzmi jak scenariusz doskonałego filmu akcji. Tymczasem wydarzyła się naprawdę – to życie Ferdynanda Antoniego Ossendowskiego. Wiele jego powieści ukazało się ostatnio nakładem Wydawnictwa Miles, a sylwetkę jednego z najbardziej poczytnych w dziejach, a jednocześnie dziś mocno zapomnianego polskiego autora, przypomina Kajetan Rajski w rozmowie z Michałem Wałachem.

 

Gorąco polecamy Państwa uwadze serię książek Ossendowskiego wydanych przez Wydawnictwo Miles:

 

  


DATA: 2020-09-10 13:56:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

wszystkiemu złu na świecie są winni .... wiecie kto i dzisiaj też
10 dni temu / C.W.P.
 
@Kazimierz \\ Matka Lenina, Maria Aleksandrowna z domu Blank, pochodziła ze stosunkowo zamożnej rodziny. Ojcem Marii był doktor Izrael Moisiejewicz Blank, Żyd pochodzący z Żytomierza. Izrael i jego brat Abel przyjęli chrześcijaństwo i imiona Aleksander Dmitrijewicz i Dmitrij Dmitrijewicz w 1820 roku, a ich ojciec Mojsze Blank ochrzcił się pod imieniem Dymitr Iwanowicz w 1844 roku.
14 dni temu / Ryś
 
Jak pisał H.Ford w swojej Książce Miedzynarodowy yd w rządzie Lenina 85,6% to byli ...
15 dni temu / Kazimierz
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 155 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.