DZIŚ JEST:   23   LUTY   2020 r.

VII Niedziela zwykła
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
 
 
 
 

Oskarżony w mega-aferze były oficer WSI wyjdzie na wolność? Ziobro: to zaskakujące i niezrozumiałe

Oskarżony w mega-aferze były oficer WSI wyjdzie na wolność? Ziobro: to zaskakujące i niezrozumiałe
Zbigniew Ziobro. Fot.Krystian Maj/FORUM

Sądy nie powinny działać na szkodę wymiaru sprawiedliwości – tak minister Zbigniew Ziobro skomentował decyzję szczecińskiego sędziego Andrzeja Olszewskiego, który uchylił areszt wobec głównego podejrzanego w aferze SKOK Wołomin.

 

Ministerstwo Sprawiedliwości szykuje zażalenie na werdykt Sądu Apelacyjnego w Szczecinie. Sędzia Andrzej Olszewski nie znalazł powodu, dla którego Piotr P., były wysoki rangą oficer Wojskowych Służb Informacyjnych, zdaniem prokuratury odpowiedzialny za gigantyczną aferę wyłudzeniową SKOK-u Wołomin, miałby przebywać w dalszym ciągu za kratami.


Szef resortu sprawiedliwości, a zarazem prokurator krajowy, określił tę decyzję jako zaskakującą i niezrozumiałą. Zbigniew Ziobro przypomniał niektóre zarzuty ciążące na prominentnej postaci postkomunistycznej „wojskówki”: kierowania grupą przestępczą i prania tzw. brudnych pieniędzy. Straty poniesione w wołomińskiej aferze szacowane są na 2 miliardy złotych. Jeśli ministerialne zażalenie okaże się nieskuteczne, Piotr P. opuści areszt w najbliższy poniedziałek.


Zdaniem Zbigniewa Ziobry wypuszczenie Piotra P. stwarza zagrożenie dla losów śledztwa i wyjaśnienia potężnej afery. Pytał przy tym ironicznie, dlaczego nie zwolnić by właściciela Amber Gold.

 

Ziobro nawiązał do niedawnych problemów związanych z pomysłodawcą wyłudzania pieniędzy metodą „na wnuczka”. Przestępca o pseudonimie „Hoss” zbiegł natychmiast po sądowej decyzji o tym, że nie musi przebywać w areszcie. Schwytała go dopiero po kilku dniach specjalna grupa policyjnych „łowców głów”. – Miałem podstawy sądzić, że pojawi się u sędziów jakaś refleksja. Okazuje się, że zamiast refleksji jest jakieś irracjonalne działanie wymierzone w elementarne poczucie sprawiedliwości – dodał oświadczył minister.


Piotr P. zasiadał w radzie nadzorczej SKOK Wołomin. Usłyszał blisko 40 zarzutów. W areszcie przebywa od trzech lat. Jak powiedział sędzia Sądu Apelacyjnego w Szczecinie Janusz Jaromin, czwartkowa decyzja tej instancji dotyczy „postępowania ubocznego”. Areszt tymczasowy w postępowaniu głównym został uchylony już kilka tygodni temu, za poręczeniem materialnym.

 

 

Źródło: rmf24.pl

RoM

   


DATA: 2017-04-07 09:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy pan Piotr Polaszczyk brał również udział w aferze związanej z Pro Civili, czy mi się tylko tak zdaje?
ponad 2 lata temu / Paragraf
 
Panie Z. może w końcu weźmie się pan za głosowanie na dwie ręce ???? Mija rok i nic. Pani Z. siedzi cicho , a pan K. bryluje w mediach. Czyżby to było nie na rękę ? Może chcecie po cichu umorzyć ? Przypomnę ,ze innych za taki numer SKAZANO i nie ma mowy o niskiej szkodliwości społecznej.
ponad 2 lata temu / okop
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.