DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 27  >   CYWILIZACJA

Marcin Jendrzejczak

Orwell w XXI wieku


Polscy naukowcy z krakowskiej Akademii Górniczo Hutniczej przewodzą w pracach nad systemem INDECT, pod którą to tajemniczą nazwą kryje się system monitoringu przestrzeni miejskiej: kamery mają wykrywać wszelkie podejrzane przedmioty i zachowania. Obraz monitorowanych ludzi ma być zamazany, naukowcy uspokajają, że pracują także nad zapewnieniem prywatności. Jednakże nawet jeśli kierują nimi szlachetne intencje, to i tak system w niepowołanych rękach może służyć inwigilacji obywateli.

Obawy zwiększa fakt finansowania 2/3 projektu (prawie 11 mln euro) z budżetu Unii Europejskiej. Nie wiadomo jednak, czy badania zostaną sfinalizowane – pod wpływem kontrowersji narosłych wokół tego przedsięwzięcia ze współpracy wycofała się m.in. polska policja. Obawy budzą także próby wprowadzenia nowych elektronicznych dowodów osobistych, wyposażonych w mikroczipy. Proceder ten trwa już w wielu krajach UE, na przykład w Niemczech. W Polsce takie dowody miałyby służyć m.in. jako karta zdrowotna – obawy budzi możliwość magazynowania na czipie danych biometrycznych. W kwietniu bieżącego roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych unieważniło przetarg na blankiety do nowych dowodów, co opóźniło proces. Jednak, jak zapewnia w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” podsekretarz stanu w MSW Roman Dmowski, nie oznacza to bynajmniej rezygnacji z pomysłu wprowadzenia nowych dowodów...

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

1951 – władze komunistyczne aresztowały biskupa kieleckiego Czesława Kaczmarka. Torturowany i szykanowany w areszcie śledczym Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego na warszawskim Mokotowie przyznał się do zarzucanych mu czynów. 22 września 1953 roku został skazany na 12 lat więzienia.

 
 

Według portalu należącego do Radio France, w Europie zarejestrowanych zostało już 71 zgonów osób, które przyjęły szczepionkę przeciwko COVID-19.

 

Doktor Włodzimierz Bodnar, który za pomocą amantadyny wyleczył już z Covid-19 ponad tysiąc osób, niebawem opublikuje za granicą pracę naukową na temat skuteczności tej terapii. W kraju napotyka na ciągłe utrudnienia ze strony gremiów, które teoretycznie powinny być żywotnie zainteresowane wdrożeniem skutecznego sposobu leczenia chorych.

 

Amerykańscy katolicy uczestniczyć będą pomiędzy 21 a 29 stycznia w nowennie w intencji obrony życia. Odbywać się ona będzie pod hasłem „9 dni dla życia”.

 

Social media i Big Tech zaczęły ograniczać swobodę ludzi w wyrażaniu swoich przekonań. Jeszcze bardziej podniosło to poziom społecznego napięcia. Po wybuchu protestów ruchu Black Lives Matter ludzie zauważyli stosowanie wobec nich podwójnych standardów. Jeszcze szybciej zaczęli tracić zaufanie do instytucji państwowych. Według ponad połowy Amerykanów prezydent Biden nie został legalnie wybrany – opowiadał o sytuacji w USA Gualberto Garcia Jones, publicysta katolickiego portalu z Kanady – Life Site News.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.