DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2021 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Organizatorzy marszów równości przeszkolą poznańskich nauczycieli i pedagogów

Organizatorzy marszów równości przeszkolą poznańskich nauczycieli i pedagogów
Fot. M. Lapis / Forum

Stolica Wielkopolski zapłaci za prowadzone przez grupę Stonewall szkolenia dla nauczycieli i pedagogów pod hasłem walki z „homofobią” i „transfobią”.

 

Organizacja znana z działań na rzecz postulatów międzynarodowego ruchu homoseksualnego, w tym między innymi organizacji poznańskiej „tęczowej parady”, wygrała miejski konkurs na projekty społeczne. Otrzyma 23 tysiące złotych, czyli mniej więcej czwartą ogólnej kwoty przeznaczonej przez magistrat.

 

- W projekcie zaplanowano wykład otwarty na temat przeciwdziałania homofobii i transfobii szkolnej w świetle prawa polskiego i międzynarodowego – przyznała Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor miejskiego Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych.

 

Ściśle rzecz biorąc, konkurs dotyczył „upowszechniania i ochrony wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji”. Nauczyciele i pedagodzy szkolni wezmą udział między innymi w zajęciach zatytułowanych: „Homofobia i jej konsekwencje dla dzieci i młodzieży z metodami przeciwdziałania na terenie szkoły”. Odbędą się „szkolenia dla nauczycieli i pedagogów szkolnych, warsztaty antydyskryminacyjne ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji w placówkach oświatowych”.

 

O losach zgłoszonych projektów decydowała komisja, w skład której weszły same kobiety: 3 urzędniczki, a także 2 przedstawicielki tak zwanych organizacji pozarządowych.

 

 

Źródło: radiopoznan.fm

RoM

 

 


DATA: 2020-06-09 21:05
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Ryś Wiesz jak wygląda egzekwowanie prawa? Historia jest tutaj bardzo dobrą nuczycielką. Chciałem jedynie podkreślić fakt, że nie ujdzie im to bezkarnie. Wieczności nie można moderować na sposób polityczny. A z prawem stanowionym przez człowieka różnie bywa...
7 miesięcy temu / Krakusik
 
@ Krakusik Dlaczego tylko "Bożą". Jest jeszcze doczesna. Jest polskie prawo, o którym jednak "prawo i sprawiedliwość" nie pamięta.
7 miesięcy temu / Ryś
 
Poznańska udokomuna!
7 miesięcy temu / Zbigniew
 
Tych parę lat, które zostały samorządowcom nie uchronią ich od konfrontacji ze sprawiedliwością Bożą. Wytyczyli kierunek sprzeczny z przekazem Bibli. To może skutkować wiecznym potępieniem. Pycha i głupota idą w parze... Podobno nie boli...
7 miesięcy temu / Krakusik
 
Brawo, to powinna być rola władz centralnych, na szczęście mamy jeszcze przyzwoite samorządy.
7 miesięcy temu / Dawid
 
Czyje sa szkoły?Minister edukacji z powodu epidemi zamyka szkoły a z powodu homozbieczenia szkolenia milczy.Gdzie tu logika. Teczowa epidemia się rozlewa w świecie , wszyscy milczą lub udają ze nie wiedzą o co chodzi.Nadeszły czasy ze na chorych mówi się że są zdrowi,a zdrowym zaleca się z naciskiem by byli chorzy lub przynajmniej ich dzięcia. Może by tak wynaleźć szczepionkę na te chorobę.
7 miesięcy temu / Alan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.