DZIŚ JEST:   06   GRUDNIA   2019 r.

Pierwszy Piątek
Św. Mikołaja z Miry
Św. Marii Carmen Sallés y Barangueras
 
 
 
 

Organizator marszu równości w Białymstoku kpi z dewizy narodowej

Organizator marszu równości w Białymstoku kpi z dewizy narodowej
Fot. Adam Białous/PCh24.pl
#BIAŁYSTOK    #DYKTATURA LGBT+    #PROPAGANDA    #LGBT+    #BÓG    #HONOR    #OJCZYZNA    #POMNIK

Organizatorzy marszu równości w Białymstoku, na plakacie reklamującym homoparadę umieścili wizerunek Pomnika Orła, który w roku 2013 został poświęcony żołnierzom podziemia niepodległościowego. Na tym pomniku, największym w Białymstoku, widnieje dewiza narodowa – „Bóg Honor Ojczyzna”, którą tęczowe stowarzyszenie, na swoim plakacie, zastąpiło hasłami LGBT.

 

Stowarzyszenie Tęczowy Białystok trzy tygodnie temu zapowiedziało przeprowadzenie 20 lipca w Białymstoku marszu równości. Tę imprezę, na której promuje się ideologię LGBT, reklamuje m.in. na swoim profilu Facebook, używając grafiki przedstawiającej tzw. Pomnik Orła, najbardziej znany monument, stojący blisko centrum Białegostoku.

 

Pomnik ten ukazany jest tam w różowych barwach, opleciony tęczową flagą LGBT, a na jego filarach autor grafiki umieścił hasła często używane przez aktywistów homoseksualnych „Wolność, Równość, Miłość”. Jednak na oryginalnym Pomniku Orła umieszczona jest dewiza narodowa – „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Rok temu z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości dodano tam jeszcze słowo „Niepodległość”. Natomiast w roku 2013 Pomnik Orła poświęcono uroczyście pamięci żołnierzy podziemia niepodległościowego.

 

Użycie wizerunku Pomnika Orła dla celów promocji marszu równości LGBT jest więc odbierane przez białostockie środowiska patriotyczne jako profanacja dewizy narodowej oraz szarganie pamięci żołnierzy podziemia. - Promocja homomarszu przy użyciu pomnika poświęconego żołnierzom podziemia to szyderstwo z naszych bohaterów narodowych, którzy życie oddawali za Polskę chrześcijańską, a więc niemającą nic wspólnego z  ideologią homoseksualną. Natomiast  zamianę dewizy narodowej z pomnika na hasła LGBT traktuję po prostu jako profanację – powiedział PCh24.pl Tadeusz Waśniewski, represjonowany przez UB działacz organizacji niepodległościowej oraz główny organizator umieszczenia dewizy narodowej na Pomniku Orła.

 

Przypomnijmy, iż trwa zbieranie podpisów pod petycją z prośbą do prezydenta Białegostoku, aby ten nie wydawał zgody na przeprowadzenie w tym mieście 20 lipca marszu równości.  Petycja ta umieszczona jest na stronie citizengo.org. W ciągu niespełna tygodnia, podpisało się już pod nią prawie 6 tys. osób.  W petycji napisano m.in. „Prosimy o wsparcie naszych działań, mających na celu… postawienie oporu ideologii homoseksualnego lobby, które na każdym kroku drwi z ponad dwutysiącletniej tradycji chrześcijańskiej, znieważa wartość i piękno rodziny oraz symboli religijnych i narodowych”.

 

Pomnik Orła ma bardzo ciekawą historię. Powstał w roku 1975 jako Pomnik Bohaterów Ziemi Białostockiej. Dedykowany był więc pierwotnie budowniczym Polski Ludowej. Jego symbolika jednak na to nie wskazywała, gdyż pomnik składa się z kilku 22-metrowych, betonowych kolumn, na których usadowione jest gniazdo orła – stąd późniejsza nazwa Pomnik Orła.

 

We wrześniu roku 2011, spontanicznie zawiązany Społeczny Komitet ds. Odkomunizowania Pomnika, umieścił na kolumnach Pomnika Orła wykonane z blachy nierdzewnej napisy Bóg Honor Ojczyzna. Na głowę orła, znajdującego się na monumencie, nałożono koronę. Była to bodajże pierwsza w Polsce akcja dekomunizacji przestrzeni publicznej, co masowo zaczęto przeprowadzać dopiero po wejściu w życie ustawy dekomunizacyjnej w roku 2016.

 

W roku 2013, dokładnie w 17. rocznicę pierwszej przeprowadzonej w Polsce ekshumacji Żołnierzy Niezłomnych w lesie koło Olmont, Pomnik Orła, z umieszczoną na nim dewizą narodową „Bóg, Honor, Ojczyzna” uroczyście poświęcono. Od tej chwili monument upamiętnia ofiarę złożoną przez wszystkich żołnierzy podziemia niepodległościowego, którzy zginęli w obronie ojczyzny.

 

Adam Białous


DATA: 2019-06-27 16:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dewiza "Bóg Honor Ojczyzna" nie jest pod żadną ochroną prawną,więc jego zmienianie i parafrazowanie wszelkiej maści jest dozwolone. Zanim będziecie bić pianę radzę zapoznać się z przepisami prawa, bo w tym przypadku wasza rekacja to absurd.
5 miesięcy temu / ollek
 
Każdy, kto znieważa symbole narodowe i kultu religijnego, powinien byc zgodnie z prawem o osądzony i ukarany. Tak dla przykładu, żeby inni tęczowi mocno się zastanowili, zanim zdecydują się kpic z innych ludzi i naszych wartości. Pytam więc, gdzie są nasi prawnicy-patrioci? Panowie i Panie prawnicy, czujący sprawę Boga, honoru i Ojczyzny, proszę was łączcie się, bierzcie się do pracy i ruszajcie do sądów, zanim homoideologia nas wszystkich zaleje
5 miesięcy temu / ola
 
Uwaga OPOLE - w sobotę brońmy naszej katedry przed Marszem "cyrkowców"! Możliwa profanacja!
5 miesięcy temu / Anaja
 
a tak naprawde to tworcy mocodawcy Sorosa testuja Polakow wladze panstwowe czy jeszcze odczuwamy POLSKE wiare w BOGA i czy jestesmy zdolni do obrony OJCZYZNY ktora chca nam zabrac a nas przesiac w stylu niemieckim i rosyjskim przy udziale wyspecjalizoawanych obroncow demokracji
5 miesięcy temu / zbigniew
 
Była to bodajże pierwsza w Polsce akcja dekomunizacji przestrzeni publicznej. A w 1989 jak pomnik Dzierżyńskiego zabrano z Placu Bankowego w Warszawie?
5 miesięcy temu / trooper
 
Konieczne jest wprowadzenie "Moralnego Stanu Wyjątkowego" bo to co dzieje się w Polsce - woła o pomstę do nieba. Propaganda, ale także praktyki homoseksualne - powinny być karane. Profanacje miejsc kultu religijnego czy też Miejsc Pamięci Narodowej - powinny być ścigane z urzędu. Nie dla dewiantów z pod znaku lbgt!
5 miesięcy temu / Izydor Oracz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.