DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Organizacja działająca przy amerykańskim episkopacie promowała w Kenii antykoncepcję

Organizacja działająca przy amerykańskim episkopacie promowała w Kenii antykoncepcję
fot. boogaloo / freeimages.com

Wspólne dochodzenie Population Research Institute, Lepanto Institute i Human Life International wykazało, że katolicka organizacja charytatywna powołana z inicjatywy amerykańskiego episkopatu – Catholic Relief Service (CRS) – realizowała w Kenii programy promujące antykoncepcję. Organizacja zarzuty odrzuca.

 

Przedstawiciele Catholic Relief Service odpierają wszystkie zarzuty postawione przez organizacje pozarządowe. Napisali m.in.: „Raport twierdzi, że CRS promowała prezerwatywy w ramach swojej działalności w celu zapobiegania wirusowi HIV i AIDS wśród kenijskich dzieci w wieku od 10 do 14 lat. To twierdzenie jest fałszywe. CRS dostosowała program amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) w taki sposób, aby promować zdrowy wybór i usunęła wszystkie aspekty, które naruszały nauczanie Kościoła”.

 

„CRS wdrażała poprawioną wersję programu. Jako organizacja wyznaniowa możemy powoływać się na klauzulę sumienia, która umożliwia podmiotom wyznaniowym, takim jak CRS, realizowanie programów finansowanych ze środków publicznych, szanujących jednocześnie nasze przekonania religijne. W celu zapobiegania AIDS skupiliśmy się przede wszystkim na promowaniu abstynencji i wierności. Nasza zmodyfikowana wersja programu została zatwierdzona przez CDC i Kenijską Konferencję Biskupów Katolickich” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

 

Population Research Institute, Lepanto Institute i Human Life International dysponują jednak dowodami potwierdzającymi, że pracownicy „katolickiej” organizacji charytatywnej, działającej przy amerykańskim episkopacie i korzystającej ze środków amerykańskich podatników, usunęli z programu zapis o niepromowaniu prezerwatyw. W drugiej, poprawionej wersji programu znalazł się zapis o promocji w ramach „zdrowego wyboru” prezerwatyw, antykoncepcji hormonalnej i środków poronnych.

 

Co więcej, CRS propagowała swój program wśród ponad 30 tys. osób w wieku od 14 do 18 lat. W ten sposób – zachęcała amerykańska organizacja – nastolatkowie mieliby chronić się przed HIV i niechcianą ciążę. Współpracując przy tym z podmiotami propagującymi antykoncepcję, sterylizację i aborcję w krajach Trzeciego Świata.

 

 

Źródło: pop.org., AS.

 


DATA: 2015-03-06 07:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.