DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 

Orędzie Putina: najważniejsza walka z terroryzmem islamskim. Rosja ma być państwem samowystarczalnym

Orędzie Putina: najważniejsza walka z terroryzmem islamskim. Rosja ma być państwem samowystarczalnym
REUTERS
#USA    #PAŃSTWO ISLAMSKIE    #BAZY WOJSKOWE    #STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE    #ARMIA    #ORĘDZIE    #PUTIN    #WŁOCHY    #ROSJA    #ISLAM    #OBAMA    #POLITYKA    #WOJSKO    #NARÓD    #AGRESOR

Wojna z terroryzmem prowadzona zgodnie z prawem międzynarodowym we współpracy z NZ, to najważniejsze przyszłoroczne wyzwanie dla Rosji – zapowiedział w swoim dorocznym orędziu przed Zgromadzeniem Federalnym prezydent Rosji Władimir Putin.


Walka Rosji z islamistami właściwie zdominowała coroczne przemówienie prezydenta wygłoszone do narodu. Prezydent nie omieszkał potępić Turcji z powodu zestrzelenia rosyjskiego odrzutowca. Kremlowski lider dotknął także sprawy aneksji Krymu. Putin zaznaczył, że „Rosja od dawna wiedzie prym w walce z terroryzmem. To jest walka o wolność, prawdę i sprawiedliwość, życie ludzi i przyszłość  całej cywilizacji." Dodał, że zagrożenie terrorystyczne narasta. Do niedawna stabilne i w miarę dobrze sytuowane  kraje Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej takie, jak: Irak, Libia czy Syria zamieniły się w strefę  chaosu i anarchii, stanowiąc zagrożenie dla całego świata.


- Musimy odłożyć na bok wszystkie nasze konflikty i różnice zdań, aby stworzyć jedną potężną siłę antyterrorystyczną, która będzie działać na podstawie prawa międzynarodowego i pod egidą Organizacji Narodów Zjednoczonych – zaznaczył.


Odnosząc się do zestrzelenia rosyjskiego samolotu przez tureckie myśliwce, Putin mówił, że „nie wie, dlaczego Turcja to zrobiła.” Jego zdaniem „wszelkie spory można było rozwiązać w inny sposób.” - Zapewne tylko Allah wie, dlaczego to zrobili. Allah postanowił ich także ukarać, odbierając rozum – komentował.


Prezydent wykluczył prowadzenie wojskowej akcji odwetowej wobec Ankary, ale dał do zrozumienia, że „zbrodnia wojenna” zostanie „ukarana w inny sposób,” głównie poprzez pewne ograniczenia ekonomiczne. Rosja dostarcza Turcji gaz, pokrywając aż dwie trzecie całkowitego zapotrzebowania energetycznego mieszkańców tego kraju.


Kremlowski lider nie ukrywał przed słuchaczami, że ekonomiczna sytuacja Rosji jest bardzo trudna, ale „nie krytyczna.” Prezydent zalecił wszystkim, by oswoili się z myślą, iż ceny ropy nie wzrosną szybko, a sankcje zachodnie jeszcze przez jakiś czas nie zostaną zniesione.


Putin – w celu wzmocnienia rodzimej gospodarki – obiecał podjąć działania na rzecz budowy zaufania między rządem i biznesem poprzez poprawienie  warunków prowadzenia działalności gospodarczej w kraju.

Prezydent wspomniał także o Krymie, tłumacząc, że Moskwa poprzez włączenie Krymu do Federacji Rosyjskiej, de facto potwierdziła status silnego państwa. Państwa „nawiązującego do 1000-letniej historii i wielkich tradycji narodu konsolidowanego przez wspólne wartości i cele.”


Putin wezwał mieszkańców Rosji do „jedności i wspólnej pracy” na rzecz wzmocnienia kraju m.in. poprzez rozwijanie rodzimej produkcji żywnościowej, by Rosja stała się nie tylko samowystarczalna, ale była w stanie także eksportować żywność dobrej jakości. Prezydent chce rozwijać tzw. Szlak Północny - konkurencyjny wobec nowego Jedwabnego Szlaku Chin - który będzie łączył Daleki Wschód z Europą. Moskwa zamierza znacznie więcej inwestować na Dalekim Wschodzie i przekazywać za darmo ziemię rosyjskim obywatelom. Warto wspomnieć, że w tej części Rosji niezwykle szybko przybywa osadników chińskich.Źródło: yahoo.com., mashable.com., AS.DATA: 2015-12-04 14:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przykro mi,interesy polityczne i ekonomiczne uniemozliwiaja swiatu zachodniemu i Rosji na zgodne,wspolne dzialania i walke z terroryzmem.Pq prostu boje sie co z tego moze wyniknac,biorac pod uwage prowokacyjne zachowania Turcji i ciche przyzwolenie USAipanstw NATO na tego rodzaju agresje wobec panstwa,ktore autentycznie jako jedyne i kosztem olbrzymich nakladow sil i srodkow walczy z islamskiam terroryzmem zagrzajacym nam wszystkim.Moge sie nie zgadzac z polityka Europekska Kremla,ale w sprawie terrorystow jestem calym sercem z rosja.Ameryka powinna sie wstydzic za siebie i Turcje jako nieobliczalnego czlonka NATO.
ponad 4 lata temu / leszek
 
Dlaczego co rusz znajduję w sieci analizy zdjęć tych różnych katastrof czy zestrzeleń samolotów, w tym rosyjskich, które w połączeniu z doniesieniami medialnymi dowodzą niezbicie, że tych katastrof czy zestrzeleń w ogóle nie było i że to mistyfikacje? Te analizy mnie przekonują...
ponad 4 lata temu / x
 
@Ot..i prawda Tak, tak, w kwestii świetności autarkii najlepszym przykładem jest Korea Połnocna.
ponad 4 lata temu / d
 
Prawdziwy przywodca swojego narodu za co jest szanowany w Rosji i w swiecie. Haslo dzisiejszych czasow to samowystarczalnosc !
ponad 4 lata temu / Ot..i prawda
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.