DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 

Orędzie premier Szydło: „Nasza demokracja działa. Polska to praworządny i wolny kraj”

Orędzie premier Szydło: „Nasza demokracja działa. Polska to praworządny i wolny kraj”
fot. Krystian Maj / Forum

We wtorek wieczorem premier Beata Szydło wygłosiła orędzie do Polaków. Szefowa rządu wymieniła sukcesu, którymi jej zdaniem może pochwalić się rząd. Odniosła się również do opozycji, której interesy i wpływy są naruszone przez „dobrą zmianę” rządu. Podkreśliła jednocześnie, iż w sprawach zasadniczych rząd jest otwarty na współpracę.

 

- Rząd działa niecałe 8 tygodni, przez ten czas rozpoczęliśmy wprowadzanie programu, do którego zobowiązali nas wyborcy – podkreśliła premier Beata Szydło we wtorkowym orędziu. - Naprawiamy sytuację w mediach publicznych, przywróciliśmy rodzicom prawo do decydowania o edukacji sześciolatków. Wprowadzamy program wsparcia dla rodzin, uruchomiliśmy procedury związane z podatkiem dla banków i hipermarketów. Pracujemy nad projektami darmowych leków dla seniorów po 75. roku życia i podwyższeniem minimalnej stawki godzinowej za pracę – wyliczyła szefowa rządu.

 

Premier odniosła się również do polityki rodzinnej. Wśród sukcesów rządu na tym polu wymieniła skończenie z „zawstydzającą dla państwa procedurą odbierania rodzinom dzieci z powodu biedy”.

 

Jednocześnie Beata Szydło skomentowała ostre reakcje opozycji na zmiany wprowadzane przez PiS, wskazując, iż „naruszają [one] ich interesy, ograniczają wpływy”. - Do tej pory wiele zagranicznych firm, banki i sieci hipermarketów płaciło niewspółmiernie niskie podatki. Zmieniamy to. Rząd jest dziś atakowany właśnie z tego powodu. Dlatego, że nasz program realizujemy skutecznie i z determinacją. Spodziewaliśmy się oporu i ataku pewnych środowisk. Nie poddamy się. Nie zrezygnujemy z naprawy państwa – zadeklarowała.

 

Premier apelowała o zgodność w przeciwstawieniu się niepokojącym zakusom europejskich polityków biurokratów Unii Europejskiej. - Zwróciłam się dziś do wszystkich liderów sił parlamentarnych o wspólne powstrzymanie złych praktyk. Razem musimy potępić wypowiedzi zagranicznych polityków, którzy używając nieprawdziwych tez, godzą w autorytet Polski. Nasza demokracja działa. Polska to praworządny i wolny kraj. Jeśli opozycja chce, niech protestuje – powiedziała.

 

- Dziś chodzi o najważniejsze dla Polaków sprawy. Kwestia imigrantów i nasze bezpieczeństwo są ważniejsze od partyjnych gier. Cieszę się, że cała opozycja jest gotowa stanąć ramię w ramię z tymi, którzy dzierżą dziś ster rządów w naszym kraju. Nasza pozycja w Europie w dużej mierze zależy od nas. Silna Polska w Europie to nasz wspólny cel i nasza wspólna odpowiedzialność – podkreśliła Szydło.

 

 

Źródło: tvp.info

FO
DATA: 2016-01-12 21:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

?Nasza demokracja działa. Polska to praworządny i wolny kraj?. Ciekawe, dlaczego KE ma wątpliwości? :-D
ponad 4 lata temu / Stormer
 
Społeczeństwo NIE CHCE uchodźców. Mieliście załatwić sprawę "frankowiczów". Na ministra finansów powołaliście bankowca. Nie znieśliście ustawy 1066. Nie robicie więc tego, coście obiecywali. To są działania wyłącznie pozorne. PIS = PO.
ponad 4 lata temu / Baśka
 
Dla Polski nie jest korzystna ani polityka pro-atlantycka, ani pro-niemiecka(to też pro-atlantycka) jak chcą PiS-PO. Ci nieliczni bardzo zwolennicy RN którzy będą ufać Putinowi, zapętlą się. Putin, jak wszystkie rządy na świecie uczestniczy w tym spisku. Drogowskazem może być jedynie Tradycja Kościoła Rzymskiego odarta z masońskich naleciałości. Członkowie PiS wiedzą o czym mówię.
ponad 4 lata temu / x
 
Jak powiedziała, sprawa Ukrainy to polska racja stanu, tak dla PO jak i dla PiS.
ponad 4 lata temu / leon
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.