2 sierpnia 2019

Ordo Iuris „występuje przeciwko Google” za blokowanie katolickiej krytyki ideologii LGBT

(Dr Tymoteusz Zych. Fot You Tube / wPolsce.pl)

Nie ulega dla mnie wątpliwości, że samo zablokowanie filmów jest naruszeniem dóbr osobistych zarówno redaktora Pawła Lisickiego, jak i prowadzącego program redaktora Miśko, jak i samej firmy będącej właścicielem portalu wSensie.pl. Naruszone dobra osobiste to dobre imię, renoma – w przypadku przedsiębiorstwa, jak również możliwość prezentowania własnych poglądów – mówi portalowi DoRzeczy.pl dr Tymoteusz Zych z Instytutu Ordo Iuris.

 

Platforma YouTube zablokowała i usunęła najnowszy odcinek wyprodukowanego przez stację wSensie.tv programu „Wierzę” z udziałem Pawła Lisickiego – redaktora naczelnego tygodnika „Do Rzeczy” – w którym rozmawiano o nauce Kościoła Katolickiego w kontekście ideologii LGBT. Według władz serwisu „szerzono w nim mowę nienawiści”.

Wesprzyj nas już teraz!

 

W ocenie dr Tymoteusza Zycha tego typu działanie internetowego giganta to „naruszenie standardów polskiego prawa” i dlatego Instytut Ordo Iuris wraz z uczestnikiem zablokowanego programu – Pawłem Lisickim podjęli decyzję o podjęciu kroków prawnych związanych z „usunięciem skutków naruszenia prawa przez Google, który jest właścicielem właścicielem platformy YouTube”.

 

Mamy dwa usunięte filmy. Do tego zablokowanie możliwości dodawania materiałów do października. Nie ma sprecyzowanego powodu tej blokady. Jest jedynie ogólne stwierdzenie o nawoływaniu do przemocy i nienawiści, ale pojawia się tylko pewna lista cech, a więc szerzenie nienawiści m. in. z uwagi na wiek, status społeczny, orientację seksualną, tożsamość płciową, przynależność etniczną, status weterana itd. To dość szeroka lista, nie jest wskazane, która z tych cech była powodem zablokowania materiału. Możemy się jedynie domyślać, że chodzi o te kwestie związane z orientacją seksualną i tożsamością płciową – podkreśla dr Zych.

 

Wiceprezes Instytutu Ordo Iuris zaznacz, że Google „odmawia ujawnienia, o który konkretnie powód chodzi”. – Powodem wskazującym na szerzenie nienawiści mogło być nawet pojedyncze zdanie – dodaje.

 

Nie ulega dla mnie wątpliwości, że samo zablokowanie filmów jest naruszeniem dóbr osobistych zarówno redaktora Pawła Lisickiego, jak i prowadzącego program redaktora Miśko, jak i samej firmy będącej właścicielem portalu WSensie.pl. Naruszone dobra osobiste to dobre imię, renoma – w przypadku przedsiębiorstwa, jak również możliwość prezentowania własnych poglądów. Występujemy więc z pismem przedprocesowym wobec koncernu Google, będącego właścicielem platformy internetowej YouTube. Żądamy cofnięcia decyzji o zablokowaniu filmików oraz przeprosin – wskazuje dr Zych.

 

Źródło: dorzeczy.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 104 290 zł cel: 300 000 zł
35%
wybierz kwotę:
Wspieram