DZIŚ JEST:   22   LISTOPADA   2019 r.

Św. Cecylii, męczennicy
Św. Sawy
 
 
 
 

Ordo Iuris „występuje przeciwko Google” za blokowanie katolickiej krytyki ideologii LGBT

Ordo Iuris „występuje przeciwko Google” za blokowanie katolickiej krytyki ideologii LGBT
Dr Tymoteusz Zych. Fot You Tube / wPolsce.pl

Nie ulega dla mnie wątpliwości, że samo zablokowanie filmów jest naruszeniem dóbr osobistych zarówno redaktora Pawła Lisickiego, jak i prowadzącego program redaktora Miśko, jak i samej firmy będącej właścicielem portalu wSensie.pl. Naruszone dobra osobiste to dobre imię, renoma – w przypadku przedsiębiorstwa, jak również możliwość prezentowania własnych poglądów – mówi portalowi DoRzeczy.pl dr Tymoteusz Zych z Instytutu Ordo Iuris.

 

Platforma YouTube zablokowała i usunęła najnowszy odcinek wyprodukowanego przez stację wSensie.tv programu „Wierzę” z udziałem Pawła Lisickiego – redaktora naczelnego tygodnika „Do Rzeczy” – w którym rozmawiano o nauce Kościoła Katolickiego w kontekście ideologii LGBT. Według władz serwisu „szerzono w nim mowę nienawiści”.

 

W ocenie dr Tymoteusza Zycha tego typu działanie internetowego giganta to „naruszenie standardów polskiego prawa” i dlatego Instytut Ordo Iuris wraz z uczestnikiem zablokowanego programu – Pawłem Lisickim podjęli decyzję o podjęciu kroków prawnych związanych z „usunięciem skutków naruszenia prawa przez Google, który jest właścicielem właścicielem platformy YouTube”.

 

Mamy dwa usunięte filmy. Do tego zablokowanie możliwości dodawania materiałów do października. Nie ma sprecyzowanego powodu tej blokady. Jest jedynie ogólne stwierdzenie o nawoływaniu do przemocy i nienawiści, ale pojawia się tylko pewna lista cech, a więc szerzenie nienawiści m. in. z uwagi na wiek, status społeczny, orientację seksualną, tożsamość płciową, przynależność etniczną, status weterana itd. To dość szeroka lista, nie jest wskazane, która z tych cech była powodem zablokowania materiału. Możemy się jedynie domyślać, że chodzi o te kwestie związane z orientacją seksualną i tożsamością płciową – podkreśla dr Zych.

 

Wiceprezes Instytutu Ordo Iuris zaznacz, że Google „odmawia ujawnienia, o który konkretnie powód chodzi”. – Powodem wskazującym na szerzenie nienawiści mogło być nawet pojedyncze zdanie – dodaje.

 

Nie ulega dla mnie wątpliwości, że samo zablokowanie filmów jest naruszeniem dóbr osobistych zarówno redaktora Pawła Lisickiego, jak i prowadzącego program redaktora Miśko, jak i samej firmy będącej właścicielem portalu WSensie.pl. Naruszone dobra osobiste to dobre imię, renoma – w przypadku przedsiębiorstwa, jak również możliwość prezentowania własnych poglądów. Występujemy więc z pismem przedprocesowym wobec koncernu Google, będącego właścicielem platformy internetowej YouTube. Żądamy cofnięcia decyzji o zablokowaniu filmików oraz przeprosin – wskazuje dr Zych.

 

Źródło: dorzeczy.pl

TK


DATA: 2019-08-02 11:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Faszystowskie metody cenzury przez YT powinny zostaćnatychmiast zachamowane POZEW O MILIARDOWE ODSZKODOWANIE DLA POLSKI. MOZE TAKI SPOSÓB UKARANIA PRZEZ POLSKI RZĄD OSTUDZI KRETYNOW Z YT
3 miesiące temu / Moskito
 
2 sierpnia 2019 r. o godzinie 16:45 YT zablokował również Swebbtv znakomitą szwedzką telewizję internetową, która funkcjonowała tam już kilka lat. Zamieszczała niesłychanie ciekawe wywiady prowadzone w znakomity sposób ze świetnie wykształconymi ludźmi, inteligencją szwedzką, którzy demaskowali kłamstwa nt. polityki klimatycznej, energetycznej, farmaceutycznej, społecznej, migracyjnej, krajowej i zagranicznej, polityki EU i wielu innych zjawisk, jakie w ostatnich latach aż do chwili obecnej działy się i dzieją w Szwecji i są ważne dla tego kraju,ale nie tylko. Zaczęli zdobywać coraz większe kręgi zainteresowanych, zaczęli - można powiedzieć - otwierać ludziom oczy na pewne tematy. Bez żadnego wcześniejszego ostrzeżenia czy monitu, YT po prostu uniemożliwił im kontynuowanie nadawania oraz skasował wszystko, co dotychczas było zamieszczone na ich kanale. To ważne, by wiedzieć, że nie jesteśmy osamotnieni w takim traktowaniu. Orwell już o tym pisał.
3 miesiące temu / Szyszka
 
zamiast jutuba można używać brighteon com. onni nie cenzurują.
3 miesiące temu / ds
 
Zablokowanie w takiej formie, a bez wyraźnego dowodu na popełnienie któregoś z wymienionych przestępstw, może oznaczać dopuszczenie się oszczerstwa przez blokujących.
3 miesiące temu / sp
 
Youtube nie jest monopolistą. Jest największy i najbardziej znany...
3 miesiące temu / prawda
 
Kalina, o to chodzi, że program nie naruszył nigdzie regulaminu YT.Mam wrażenie,że większość komentujących nie ogladała tego programu. Nie było tam żadnej mowy nienawiści, jak odblokują to sami obejrzyjcie. A jesli Wam sie podoba cenzura to nic nie piszcie-sami się cenzorujcie i po prostu nic nie piszcie.
3 miesiące temu / Olenkaa
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.