DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Ordo Iuris: WHO dąży do promowania aborcji i edukacji seksualnej, a Polska milczy

Ordo Iuris: WHO dąży do promowania aborcji i edukacji seksualnej, a Polska milczy
fot. flickr.com
#SEKSEDUKACJA    #DEPRAWACJA    #ORDO IURIS    #WHO    #POLSKA    #RZĄD

Światowa Organizacja Zdrowia od lat dąży do wprowadzenia międzynarodowego prawa do aborcji oraz podważenia pierwszoplanowej roli rodziców w wychowaniu i edukacji swoich dzieci. Pretekstem do tego może się okazać organizowane pod koniec września Spotkanie Wysokiego Szczebla w sprawie powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego. Służyć temu ma także listopadowy szczyt ONZ w Nairobi. Te działania międzynarodowych organizacji nie spotkały się, jak na razie, z reakcją władz Polski.

 

Do propagowania aborcji i edukacji seksualnej liczne środowiska działające w ramach ONZ wykorzystują niejasny termin „zdrowie i prawa reprodukcyjne i seksualne". W tym celu posługują się w nieuprawniony sposób postanowieniami Planu Działań Międzynarodowej Konferencji Ludnościowej w Kairze (1994), zgodnie z którymi aborcja nie może być promowana jako jedna z metod planowania rodziny, lecz tam, gdzie jest legalna, powinna być „bezpieczna" (pkt. 8.25).

 

Postulują one przy tym powszechną legalizację uśmiercania nienarodzonych dzieci, wskazując ją jako jedyną drogę do zapewnienia „bezpieczeństwa" aborcji. Jednocześnie, promują edukację seksualną narażającą dzieci od najmłodszych lat na seksualizację oraz domagają się zniesienia konieczności uzyskania zgody rodziców w dostępie do aborcji i środków antykoncepcyjnych dla osób nastoletnich.


Tego typu działania uderzają w międzynarodowe prawo traktatowe, które nakazuje ochronę życia każdego człowieka, także od momentu poczęcia (art. 6 w zw. z Preambułą Konwencji Praw Dziecka) oraz podkreśla znaczenie rodziny i pierwszoplanowej roli rodziców w wychowaniu dzieci (art. 26 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, art. 16 par. 4 Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych, art. 14 pkt. 2 Konwencji Praw Dziecka). Stanowią one ponadto zagrożenie dla polskiego ładu konstytucyjnego (48 ust. 1 i art. 53 ust. 3 Konstytucji RP, art. 96 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego).


W ostatnich miesiącach Stany Zjednoczone podjęły działania dążące do stworzenia koalicji państw sprzeciwiających się postulatom lobby proaborcyjnego i środowisk podważających rolę rodziny. Do tego grona dołączyły już m.in. Egipt, Brazylia, Ghana i Haiti. W lipcu tego roku sekretarz stanu USA, Michael Pompeo, oraz sekretarz zdrowia USA, Alex M. Azar II, skierowali do polskiego ministra spraw zagranicznych i ministra zdrowia list informujący o zagrożeniach, które mogą pojawić się na Spotkaniu Wysokiego Szczebla ws. powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego oraz zachęcający Polskę do współdziałania na forum ONZ.


„Niestety, stanowisko polskiego rządu w tej sprawie wciąż jest nieznane. Wyrażenie zdecydowanego sprzeciwu wobec włączenia zdrowia i praw reprodukcyjnych i seksualnych do powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego podczas Spotkania Wysokiego Szczebla ma również znaczenie w kontekście Szczytu ONZ w Nairobi, który odbędzie się w dniach 12-14 listopada. Jak wskazują bowiem jego organizatorzy, ma on być «punktem zwrotnym» w promowaniu tej koncepcji na skalę światową" – zaznacza Karolina Pawłowska, ekspert Instytutu Ordo Iuris.

 

https://ordoiuris.pl/ochrona-zycia/who-dazy-do-promowania-aborcji-i-edukacji-seksualnej-polska-milczy

Ordo Iuris


DATA: 2019-09-16 13:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

PiS się dostosuje a Wy będziecie mieć dzieci na sumieniu. Zakładanie miłosierdzie Boże? Pytanie o cokolwiek posłów PiS nie ma żadnego sensu. Kaczyński zarządza dyscyplinę głosowania a oni tchórze sprzedawdzyki wykonują. Dosyć było dowodów. To masa bmw.
8 miesięcy temu / gt
 
Pod pretekstem zdrowia WHO propaguje moralne lewactwo. Od dawna ta jaczejka szkodzi ludziom za ich pieniądze.
8 miesięcy temu / Zbigniew
 
@Ruben: twierdzi Pan, że "nie wymagam, żebyście się znali np. na ekonomii" i to odnosi Pan do osób duchownych i konsekrowanych. Jednak tu moje małe "ale" - skoro są to osoby duchowne, to mają obowiązek znać etykę katolicką, Katechizm Kościoła i choć część encyklik. Z tego wszystkiego wypływa właśnie ekonomia, która jest jedynie kolejnym fragmentem działalności człowieka i jasno widać w nauczaniu Kościoła, że socjalizm jest z nim sprzeczny. Kapłani mają obowiązek to wiedzieć.
8 miesięcy temu / Akwin
 
@ann Piszę to z bólem ale niezależnie od programu, jako organizacja, PiS jest na tyle duży, że jest w stanie realizować swoje zamierzenia nawet przy takich przeciwnościach jakie ma. Nie wystarczy mieć np. posłów, potrzebne są też siły w samorządach, i ogólnie w terenie. Kaczyński odrobił lekcje. Konfederacja nie ma takiej siły przebicia, przynajmniej na 4 tygodnie przed wyborami. Boli mnie, gdy PiS unika tematów ochrony życia, gdy lawiruje i na deklaracjach kończy. Wydaje mi się, że zamiast z PiSem walczyć, należy wywrzeć nacisk na konkretnych kandydatów, by się OSOBIŚCIE określili jak będą głosować w konkretnych sprawach. Taki nacisk wywiera Konfederacja startując do wyborów i widać jaka jest blokada informacyjna. To nie KO, PSL, SLD są przeciwnikami PiS tylko włąśnie Konf., ponieważ odwołuje się do tego samego elektoratu. Czasu jest niewiele ale są pikiety pod biurami PiS, są telefony, emaile, itd. Być może moja pisanina jest skutkiem PiSowej narracji. Może.
8 miesięcy temu / Trąbolot
 
Miarą odurzenia polskich katolików populizmem i socjalizmem jest to, że chociaż PiS posiadając wystarczającą większość parlamentarną w ciągu całej kadencji poza czczym gadaniem nie zrobiło absolutnie nic, aby przeciwstawić się cywilizacji śmierci, to i tak zdecydowana większość z nich i tak zagłosuje na PiS. Znam bardzo wiele osób duchownych i konsekrowanych - wszystkie z nich, które odpowiedziały na pytanie, na kogo zamierzają głosować, odpowiedziały: na PiS! Dlaczego ? - pytam. "Bo to jedyna siła, która może zatrzymać PO". Ja na to: nie wymagam, żebyście znali się np. na ekonomii, ale powinniście się przynajmniej orientować, jak wyglądała w ciągu całej kadencji ochrona życia poczętego, gdzie wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej, gdzie jakiekolwiek skuteczne zapobieganie deprawacji dzieci w szkołach ? Odpowiedzi brak.
8 miesięcy temu / Ruben
 
Jak media kreują świadomość ludzi w Polsce? Jak konsekwentnie niszczony jest autorytet rodziny? Teraz mamy falę spadających dzici z okien przy braku opieki rodziców. Za jakiś czas pojawi się fala pogryzionych dzieci przez psy. Pijani rodzice na okrągło. Rozwody. Agresja, Aborcja. Niszczenie szcunku do starszych. Chamstwo i fałszywe ideologie są atrybutem nowoczesności i genderowej innowacyjności. Medialnie wszechogarniający kryzys rodziny staje się "faktem". Młodzi ludzie nie nadają się do tego, żeby zostać rodzicami? Jak łatwo ludzie wmawiają sobie nieudolność wykreowaną przez media. Z jednostkowych patologii występujących w rodzinach czyni się normę dnia codziennego. Każdy człowiek ma wolną wolę. Podejmuje decyzje i bierze za nie odpowiedzialność. To oczywiście nie zawsze jest przyjemne, wymaga myślenia i wysiłku. Potrzebnę są rozwiązania a nie biadolenie. ONZ i WHO to organizacje anty ludzkie działające w majestacie prawa. Uznanie ich autorytetu jest samozagładą.
8 miesięcy temu / Robi
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.