DZIŚ JEST:   18   WRZEŚNIA   2018 r.

Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
 
 
 
 

Ordo Iuris: państwo ma obowiązek karać za pomoc w zabijaniu nienarodzonych

Ordo Iuris: państwo ma obowiązek karać za pomoc w zabijaniu nienarodzonych

Reakcję lewicowych mediów – m.in. GW, oko.press i "Polityki" – wywołała przygotowana przez Instytut Ordo Iuris opinia prawna odnosząca się do egzekwowania zapisu w kodeksie karnym, zgodnie z którym pomocnictwo w nielegalnym pozbawieniu życia dziecka nienarodzonego podlega sankcjom. To zwykły materiał informacyjny – wyjaśnia instytut.

 

 

 

Prezentujemy poniżej informację od autorów opinii:

 

Przygotowana przez Ordo Iuris opinia prawna o której głośno w ostatnich dniach w lewicowych mediach (m.in. Polityka) to zwykły materiał informacyjny dotyczący stosowania art. 152 § 2 kodeksu karnego, który penalizuje przestępstwo pomocnictwa w nielegalnym pozbawieniu życia dziecka przed urodzeniem. Dokument systematyzuje jedynie obowiązujące przepisy prawne i przypomina o konieczności egzekwowania prawa chroniącego najsłabsze dzieci, które do tej pory pozostaje często martwą literą.

 

Tymczasem Art. 38 Konstytucji gwarantujący prawną ochronę każdego życia nakłada na państwo obowiązek stworzenia odpowiednich warunków prawnych dla skutecznej ochrony każdego życia. Ordo Iuris w przekazanej opinii prawnej zwraca uwagę na wieloletnią bierność organów państwa wobec działań wypełniających znamiona przestępstwa z art. 152 § 2 k.k.

 

Instytut Ordo Iuris, zgodnie ze swoimi celami statutowymi, broni porządku prawnego i wartości konstytucyjnych, wśród których życie niewinnego i bezbronnego dziecka zajmuje miejsce centralne. Drastycznie narusza polski porządek prawny przykładowo niezakłócane przez organy Państwa od wielu lat zjawisko stałej obecności w prasie i Internecie ogłoszeń dotyczących możliwości dokonania nielegalnej aborcji w Polsce oraz organizowania tzw. „turystyki aborcyjnej”. Jest to dowód na to, że nawet ułomne gwarancje prawne dla życia najmniejszych dzieci nie są realnie stosowane.

 

Troska o przestrzeganie prawa była i jest podstawą działań Instytutu. Przygotowana przez Ordo Iuris opinia stwierdza oczywistość, jaką jest konieczność egzekwowania obowiązującego prawa, które stanowi skuteczny środek walki z istniejącymi i szeroko znanymi, lecz de facto całkowicie bezkarnymi, patologiami życia społecznego. Podobne opinie dotyczące stosowania i wykładni prawa Instytut przygotowuje od początku swojego istnienia i, jak podkreślają to również niechętni Instytutowi publicyści, nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Szereg organizacji społecznych przekazuje opinie administracji publicznej na temat istotnych dla nich kwestii i jest to ważna funkcja organizacji pozarządowych w społeczeństwie obywatelskim. Dlatego budowanie sensacji wokół działalności opiniodawczej Ordo Iuris ma charakter stygmatyzujący i dyskryminacyjny.

 

Warto przy tej okazji wspomnieć, że Ordo Iuris broni porządku prawnego oraz konsultuje obowiązujące oraz tworzone prawo także poza granicami Polski. Interwencje Instytutu są akceptowane i przyjmowane m.in. przez Europejski Trybunał Praw Człowieka oraz agendy ONZ, na forum której przyznano Instytutowi specjalny status konsultacyjny.

 

 

Źródło: Ordo Iuris

RoM

 

 

 


DATA: 2017-11-13 19:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W przypadku turystyki aborcyjnej dochodzi do przestępstwa zamordowania niewinnego dziecka. Nawet w świetle obecnego polskiego prawa, zwanego "kompromisem aborcyjnym", czyn taki jest przestępstwem obwarowanym sankcjami karnymi, przy czym są wyjątki od tych sankcji, tzw. wyjątki aborcyjne. Gdyby omawiane czyny nie były przestępstwem, morderstwa te legalnie wykonywano by w Polsce w ramach właśnie tych wyjątków aborcyjnych, a w takiej sytuacji nikomu by nie opłacało się organizować turystyki aborcyjnej.
10 miesięcy temu / do trasz
 
Wspólników płatnych zabójców karze się dlatego, że pomagają w przestępstwie. W przypadku turystyki aborcyjnej do żadnego przestępstwa nie dochodzi.
10 miesięcy temu / trasz
 
Zmienić w ten sposób, by stosować do turystyki aborcyjnej obecne prawo w sprawie karania wspólników płatnych zabójców. Czyli w praktyce: gdy po dokonaniu morderstwa dziecka fakt ten wyjdzie na jaw, przeprowadzane jest śledztwo odnośnie sprawców i wspólników. Gdy wspólnikowi zostanie udowodniona wina, jest on karany za współudział w morderstwie. A że polskie prawo nie obowiązuje poza granicami Polski, sprawcy i wspólnicy mogliby być zatrzymani i ukarani gdy zjawią się na terenie Polski. Przynajmniej przestaliby się chwalić morderstwami dzieci, albo unikaliby Polski podobnie jak Polański unika USA. Jak by nie patrzeć, powinno być lepiej niż obecnie.
10 miesięcy temu / do trasz
 
Zmienić w jaki sposób? Zdelegalizować turystyki aborcyjnej na szczęście nie da się, bo polskie prawo nie obowiązuje poza granicami Polski. Zmienić w ten sposób, aby karać za pomoc w czymś, co nie jest w żaden sposób sprzeczne z prawem? Byłoby to dość komiczne rozwiązanie.
10 miesięcy temu / trasz
 
No i właśnie to należy zmienić, by organizowanie turystyki aborcyjnej było nielegalne. Bo prawo powinno być konsekwentne. Czy uważasz że ogłoszenia w stylu "skontaktuję z płatnym zabójcą" powinny być legalne?
10 miesięcy temu / do trasz
 
Tyle tylko, że turystyka aborcyjna jest całkowicie legalna. Legalne jest więc także pomaganie w niej.
10 miesięcy temu / trasz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.