DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Ordo Iuris: Działalność proaborcyjna będzie finansowana z budżetu UE?

Ordo Iuris: Działalność proaborcyjna będzie finansowana z budżetu UE?
Fot. Pixabay

Działająca przy Parlamencie Europejskim Komisja Praw Kobiet i Równouprawnienia zwróciła się z apelem do państw Unii Europejskiej o finansowanie działalności organizacji proaborcyjnych. Taką tezę zawarła w opinii na temat projektu raportu przygotowywanego przez PE. Dokument dotyczy stanu praw człowieka i demokracji na świecie oraz zeszłorocznej polityki Unii Europejskiej w tym zakresie.

 

W opublikowanym dokumencie komisja (FEMM) wyraziła „zaniepokojenie” faktem, że komisarze unijni nie przedstawili żadnej strategii mającej zwalczać rzekomo „rosnący sprzeciw wobec praw kobiet” w skali globalnej, a w szczególnej wobec tzw. zdrowia i praw seksualnych i reprodukcyjnych. FEMM stwierdziła przy tym, że tzw. zdrowie i prawa reprodukcyjne i seksualne należą do podstawowych praw człowieka. To niejasne i kontrowersyjne pojęcie obejmuje m.in. postulaty wprowadzenia legalizacji zabójstwa prenatalnego czy obowiązkowej edukacji seksualnej według wytycznych WHO. Według Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia, Unia Europejska ma obowiązek podejmować działania zewnętrzne w tym zakresie w związku z Celami Zrównoważonego Rozwoju – ostrzega instytut Ordo Iuris.

 

Co więcej, Komisja zasugerowała, by w treści raportu na temat stanu praw człowieka i demokracji na świecie w 2018 r. znalazło się „potępienie” wprowadzenia przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa zasady tzw. global gag rule, zgodnie z którą z budżetu federalnego USA nie mogą być finansowane organizacje pozarządowe działające na rzecz promowania aborcji lub ją praktykujące. FEMM apeluje do Unii Europejskiej, aby rozważyła „wypełnienie finansowej luki” powstałej w wyniku decyzji administracji Trumpa, co, de facto, oznacza sfinansowanie ze środków unijnych działalności organizacji proaborcyjnych, w tym słynnego International Planned Parenthood Federation. Ponadto, FEMM wzywa do systematycznego, kompleksowego planu działania, mającego zaangażować chłopców i mężczyzn w walkę z przemocą wobec kobiet i mężczyzn, która zdaniem Komisji jest wynikiem panujących „norm i stereotypów płciowych”.

 

Komisja FEMM po raz kolejny nie tylko opowiada się przeciwko prawu do życia, ale dąży do tego, aby z budżetu wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej finansowana była działalność organizacji proaborcyjnych. Realizacja tego postulatu byłaby kolejnym krokiem w narzuceniu państwom unijnym legalizacji uśmiercenia dziecka nienarodzonego – komentuje Magdalena Olek, ekspert Instytutu Ordo Iuris.

 

Parlament Europejski wydaje co roku w formie rezolucji raport o stanie praw człowieka i demokracji na świecie oraz polityce Unii Europejskiej w tym zakresie. W dokumencie, zwraca uwagę na zagrożenia, jakie pojawiły się w poprzednim roku, oraz wskazuje kierunki działań, jakie powinna podjąć Unia Europejska, aby zapobiec dalszemu naruszaniu „standardów demokratycznych”. Komisja FEMM została poproszona o wydanie opinii na temat przedstawionego przez Podkomisję Praw Człowieka (DROI) projektu raportu. Kontrowersyjna opinia została przyjęta w komisji FEMM w wyniku głosowania (24 członków FEMM poparło opinię, 6 się sprzeciwiło, jeden wstrzymał od głosu).

 

 

Źródło: Ordo Iuris

RoM

 

 

 


DATA: 2019-11-12 18:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy Kosciół katolicki nadal popiera i chce aby Polska pozostała w pogańskiej Unii Europejskiej?
8 miesięcy temu / ciekawosc
 
Ruch Narodowy ma opracowany plan opuszczenia UE, ale traktowanie Konfederacji przez głównie PIS oraz PO-PSL-SLD pokazuje brak woli. Przygotujmy się na wielki ucisk ze strony pis. Tak zorganizowali geopolityczne uwarunkowania zewnętrzne żeby zlikwidować Polaków.
8 miesięcy temu / gr
 
Jak gdzieś piszą o standartach unijnych, to mi się na wymioty zbiera.Kraje skandynawskie, mają edukację seksualną bardzo rozwiniętą. Seks 14 latków, to norma. Propozycje seksualne tychże dzieci no o wiele starszym kobietom -standart. Oczywiście wszystko za wiedzą opiekunów lub ich wręcz namową. Albo, gdy ciąża jest bliźniacza, to zabicie jednego z tych dzieci, nie stwarza im problemu. Kobieta nosi w sobie żywe dziecko i martwe. Tego chcą dla nas ci postępowi.
8 miesięcy temu / A.
 
Jeśli tak by się stało, to bez dwóch zdań wychodzimy z UE, Polexit, dosyć satanistycznych planów wdrażania i politycznej poprawności tzw. Zrównoważonego Rozwoju Agendy 2030, realizowanie pieczołowite tego planu to jawny zamach na podstawowe wolności jednostki, to jest projekt narzucony przez ONZ po to by stworzyć problemy a potem w mediach pokazywać, jaki to świat dobry, że próbuje walczyć z niesprawiedliwościami społecznymi. Zrównoważony rozwój to w istocie zrównoważony rozbój polegający na celowym ogłupianiu społeczeństwa marksistowską różowo-tęczową homopropagandą LGBTQ+, uzależnianiu od państwa opiekuńczego poprzez socjalizm, rozleniwianiu poprzez cyfrowo-technologiczne rozwiązania mające na celu wypierać ludzi z pracy a nie im pomagać oraz zielony eko-terror wymuszający ciągłe zakazy, nakazy i ograniczenia na tle eko-poprawnści tłumacząc to rzekomą troską o planetę - do tego stopnia, że nawet człowiek staje się drugorzędny względem otaczającego go świata - stop
8 miesięcy temu / Agenda 2030 - i
 
@Lustro - lapsus.
8 miesięcy temu / tak tylko
 
@tak tylko , nie zapomnij zapytać się Korwina Mikke co dobrego zdziałał przez 5 lat w " ramach tejże unii"
8 miesięcy temu / Lustro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.