DZIŚ JEST:   06   GRUDNIA   2019 r.

Pierwszy Piątek
Św. Mikołaja z Miry
Św. Marii Carmen Sallés y Barangueras
 
 
 
 

Ordo Iuris: czy prezydent Warszawy zna treść Karty LGBT+?

Ordo Iuris: czy prezydent Warszawy zna treść Karty LGBT+?
Fot. Pixabay

Wypowiedzi medialne Rafała Trzaskowskiego mogą sugerować, że nie zapoznał się on nawet z treścią tzw. Karty LGBT, którą podpisał lub wycofuje się z jej popierania – uważa instytut Ordo Iuris. W związku z rozbieżnościami między wypowiedziami prezydenta stolicy i rzeczywistą treścią wspomnianego dokumentu, a także standardów WHO, prawnicza organizacja zdecydowała się wystąpić do Trzaskowskiego z zapytaniami w trybie dostępu do informacji publicznej.

 

W ostatnim czasie w przestrzeni publicznej pojawiły się wypowiedzi prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, dotyczące treści oraz realizacji tzw. Karty LGBT+. W mediach społecznościowych najważniejszy urzędnik stołecznego Ratusza opublikował oświadczenie, w którym stwierdził, że „najpierw wyjęto z kontekstu sformułowania z ekspertyzy WHO o rozwoju dziecka dla specjalistów.

 

Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia tłumaczą, w jaki sposób dziecko postrzega swoje ciało zależnie od wieku”, oraz, że „zapis w deklaracji mówi o dostępności zajęć we wszystkich warszawskich szkołach. W świetle obowiązującego prawa oznacza to lekcje dla chętnych – dodatkowe, nieobowiązkowe i za zgodą rodziców. Jeśli rodzic nie chce, żeby jego dziecko na nie uczęszczało, wystarczy, że nie wyrazi na to zgody”.

 

Opublikowane przez prezydenta Trzaskowskiego twierdzenia nie znajdują jednak odzwierciedlenia ani w dokumentach WHO, ani też w samej Karcie, którą prezydent stolicy powinien znać, skoro złożył pod nią swój podpis – punktuje Ordo Iuris.

 

„Odnośnie standardów WHO w Karcie pada jednoznaczne stwierdzenie: Warszawa, jeśli ma ambicje zapewniać swoim młodym mieszkankom i mieszkańcom edukację na miarę XXI wieku, musi to zmienić. Zapewnienie adekwatnej, prowadzonej w angażujący sposób i odpowiadającej na potrzeby młodzieży edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w stołecznych szkołach, zgodnej ze standardami WHO, będzie jednym z celów Urzędu m.st. Warszawy. Standardy WHO zawierają tymczasem tzw. matryce, czyli tabele zestawiające, jakie informacje mają być przekazane dzieciom (np. Radość i przyjemność z dotykania własnego ciała, masturbacja w okresie wczesnego dzieciństwa), jakie umiejętności ma nabyć dziecko (np. Wyrażanie własnych potrzeb, życzeń i granic, na przykład w kontekście „zabawy w lekarza) oraz jakie postawy mają zostać rozwinięte u dziecka (np. Ciekawość dotycząca własnego ciała i ciał innych osób). Nie jest to zatem tylko opis w jaki sposób dziecko postrzega swoje ciało zależnie od wieku, a konkretne wytyczne dla edukatorów seksualnych” – podkreśla instytut.

 

W treści Karty LGBT nie ma również żadnej informacji o tym, jakoby zajęcia służące seksualizacji dzieci miały być nieobowiązkowe. W tym względzie zakłada ona „wprowadzenie edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w każdej szkole, uwzględniającej kwestie tożsamości psychoseksualnej i identyfikacji płciowej, zgodnej ze standardami i wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)”. Sformułowanie tego postulatu wprost sugeruje, że pierwotną intencją twórców Karty było narzucenie we wszystkich warszawskich szkołach obowiązkowej edukacji seksualnej, według standardów, które mogą przyczynić się do deprawacji dzieci – zwracają uwagę prawnicy.

 

Kolejna niezgodność zauważona przez Ordo Iuris: Otóż w jednym z programów telewizyjnych we wtorek 19 marca 2019 r. Rafał Trzaskowski, stwierdził z kolei, że „nikt nie będzie wprowadzał żadnych sankcji, tylko będziemy proponowali rozwiązania dla przedsiębiorców i pytali ich o to, czy wezmą pod uwagę klauzulę antydyskryminacyjną. To jest wybór przedsiębiorców”. Tymczasem Karta stanowi wyraźnie: „Jednym z takich działań będzie stosowanie klauzul antydyskryminacyjnych, których naruszenie będzie mogło skutkować sankcjami”.

 

W związku z rozbieżnościami między wypowiedziami prezydenta Trzaskowskiego, a rzeczywistą treścią Karty LGBT+ i standardów WHO, Instytut Ordo Iuris zdecydował się wystąpić do prezydenta stolicy z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej. Wniosek obejmuje dwa istotne pytania: czy prezydent Trzaskowski zapoznał się z treścią Karty przed jej podpisaniem, oraz, czy jego wypowiedzi należy rozumieć tak, że wycofuje się z tych postanowień Karty, które są z nimi w sposób oczywisty sprzeczne?

 

- Sprawdzamy czy prezydent Rafał Trzaskowski w ogóle zapoznał się z dokumentem, który podpisał. Z jego wypowiedzi wynika co innego niż z zapisów tzw. Karty LGBT – mówi mecenas Bartosz Zalewski. – Zgodnie z ustawą o dostępie do informacji publicznej stołeczny ratusz powinien udzielić odpowiedzi najpóźniej w ciągu 14 dni od otrzymania pytań. Być może wówczas uda wyjaśnić się kwestię niezgodności między treścią Karty LGBT, a wypowiedziami pana prezydenta Trzaskowskiego. Bez względu na to czy to niewiedza prezydenta czy też chęć ukrycia prawdziwych intencji uznajemy ten dokument za szkodliwy i chcemy bronić polskich rodzin przed takimi działaniami – deklaruje prawnik.

 

 

Źródło: Ordo Iuris

RoM

 

 

Nie dla Deklaracji LGBT+ w Warszawie!

Pełna treść wniosku do prezydenta Warszawy

 


DATA: 2019-03-21 18:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To zakrawa o pedofilie. Edukacja seksualna kilkulatkow? Rozbieranie sie dzieci popatrzmy co tam macie...jakkolwiek na chwile obecna jakiekolwiek treści sexualne czy intymne w stosunku do nieletnich to pedofilia ale w imię dobrej sprawy to już jest Ok? Tylko czekać aż trynkiewicz zrobi studia i wpadnie do przedszkola "edukowac" dzieci... dzieci maja sie bawic i uczyc a nie bawic w doktora pod kontrolą dorosłych...
8 miesięcy temu / Nikt
 
Idiotyzm i tyle szkoda w ogole slow
8 miesięcy temu / Oolleee
 
a nie lepiej skierować sprawę do sądu? przecież za szerzenie deprawcji wśród dzieci na dużą skalę jest pragraf? a może nie ma???
8 miesięcy temu / pytanie
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.