DZIŚ JEST:   11   LIPCA   2020 r.

Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
 
 
 
 

Ordo Iuris: Chcesz zatrzymać deprawację dzieci w szkołach? Zapisz się do rady rodziców

Ordo Iuris: Chcesz zatrzymać deprawację dzieci w szkołach? Zapisz się do rady rodziców

Instytut na rzecz kultury prawnej Ordo Iuris prowadzi akcję „Chrońmy dzieci”, która polega na uświadamianiu rodziców odnośnie prawa pozwalającego na wychowanie dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Ordo Iuris zachęca rodziców do aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły, przez co będą mieć pewność, że żadne organizacje zewnętrzne nie przeprowadzą deprawujących zajęć związanych z promocją homoseksualizmu i społeczności LGBT.

 

- Społeczność szkoły jest tworzona przez uczniów, nauczycieli i rodziców. I tak w radach rodziców, które są społecznym organem szkoły, obligatoryjnie powoływanym w każdej szkole prowadzonej przez jednostkę samorządu terytorialnego, rady rodziców reprezentują rodziców uczniów danej szkoły – przedstawia Marta Kowalczyk z Centrum Analiz Instytutu Ordo Iuris.

 

- Do kompetencji Rady Rodziców należy przede wszystkim wydanie wiążącej opinii na temat organizacji zewnętrznych, które mają podjąć działalność w szkole. Oznacza to, że bez pozytywnej opinii rady rodziców żadna organizacja, stowarzyszenie nie mogą podjąć działalności, takiej jak prowadzenia zajęć, warsztatów czy innej (…) dyrektor musi liczyć się w tym przypadku ze zdaniem rady rodziców – tłumaczy.

 

Marta Kowalczyk przypomina także, że rady rodziców maja prawo występować z wnioskami i opiniami do organów szkoły, a także organów zewnętrznych takich jak; samorząd terytorialny czy kuratorium. – O tym jak ważne są kompetencje rad rodziców mogliśmy przekonać się w związku z prowadzoną przez nas akcją „Chrońmy Dzieci”. Akcja ta byłą odpowiedzią na działalność organizacji zewnętrznych w szkołach, które weszły ram bez zgody rad rodziców - zaznacza.

 

Ordo Iuris zachęca rodziców do czynnego zaangażowania się w działalność rad rodziców, co jest najskuteczniejszym sposobem sprzeciwiania się wprowadzaniu edukacji seksualnej do szkół „bocznymi drzwiami”. Taka sytuacja będzie miała miejsce już w najbliższy piątek, podczas którego organizacja promująca agendę LGBT namawiaja do udziału w „Tęczowym piątku”.

 

 

Źródło: YouTube / Ordo Iuris

PR

 

 


DATA: 2019-10-21 13:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Znowu sobie zaprzeczasz, co oczywiście nie dziwi. Przecież nie widzisz rzeczywistości jaką jest, czego dowodem jest twoje twierdzenie jakoby było 95% katolików.
8 miesięcy temu / @bezmyślna
 
pozdrawiam Cie ,jak niewielu tu piszących widzi rzeczywistość jaka jest ,reszta prezentuje myślenie życzeniowe
8 miesięcy temu / do Kalina
 
cyt"gdyby trafiali do niej katolicy. A takowych jest kilka procent---???jak to się ma do 95 % katolików
8 miesięcy temu / do rr
 
Popis to też kabała. Chabad i Daniels to kabała. Tylko zmiana systemu i bon edukacyjny według pomysłu Konfederacji może uratować chociaż część polskich dzieci. Na skutek rządów PiS młode pokolenie przechodzi obecnie na stronę lewicy, w przeciwieństwie do przewagi prawicowości wśród młodzieży jeszcze 4 lata temu. No ale wyborcy PiS uważają swoją "mądrość" i nikt im nie wytłumaczy. Najnowsze badania agencji badawczej Ariadna wykazały dramatyczną ich głupotę Cytuję za nczas "10 proc. ankietowanych sądzi, że" 500 plus" pochodzi z pieniędzy "które ma rząd". Skąd rząd ma te pieniądze? Wydrukował? Wyczarował? Natomiast, są też tacy, którzy uważają, że "500 plus" wypłaca Prawo i Sprawiedliwość z własnych pieniędzy partyjnych ? tacy ludzie stanowią aż 3 proc. ogółu! To 750 tysiecy Polaków!"
8 miesięcy temu / antysystem
 
Całe to NWO to kabała a bilderberg to ich dzieci. Posłuchajcie na youtube byłego bankiera Ronald Bernard.
8 miesięcy temu / broo
 
Rada Rodziców byłaby skuteczna pod tym wzgledem gdyby trafiali do niej katolicy. A takowych jest kilka procent. Wiem bo bylem i próbowałem działać - dałem sobie spokój. Lepiej założyć własną szkołę - jest to łatwiejsze ; niż wpływ na to co się dzieje szczególnie w szkołach miejskich.
8 miesięcy temu / rr
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.