DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

Orban zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Sorosa. Jest odpowiedź na list Gmin Żydowskich

Orban zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Sorosa. Jest odpowiedź na list Gmin Żydowskich
FOT.: Laszlo Balogh/Reuters/Forum + ©Danny Gys/Reporters/Forum

Federacja Węgierskich Gmin Żydowskich zaapelowała do premiera Victora Orbana o zakończenie „kampanii nienawiści” wobec George’a Sorosa. W odpowiedzi na list, szef węgierskiego rządu zapowiedział, że wobec osób, które dokonują zamachu na bezpieczeństwo Węgrów, zostaną wyciągnięcie polityczne i prawne konsekwencje.


Stanowisko wygłoszone przez premiera Victora Orbana jest reakcją na apel Federacji Węgierskich Gmin Żydowskich, która nawołuje rząd do zakończenia rzekomej „kampanii nienawiści” skierowanej na finansistę George’a Sorosa. Andras Heisle, szef organizacji Mazsihisz, która jest głównym związkiem społeczności żydowskiej na Węgrzech, w opublikowanym oświadczeniu podkreślił, że „atakowanie Sorosa niesie ze sobą poważne zagrożenia”. W jego ocenie mimo, że kampania prowadzona przez węgierski rząd na czele którego stoi Victor Orban w prawdzie nie jest „otwarcie antysemicka”, ale nadzwyczaj silnie pobudza i ugruntowuje negatywne emocje.


W odpowiedzi na apel Andrasa Heisle, węgierski przywódca zapowiedział, że niezależnie od pochodzenia czy stanu majątkowego, każdy kto dokonuje zamachu na bezpieczeństwo Węgrów, będzie musiał ponieść konsekwencje. Wobec takich osób zostanie użyta polityczna i prawna siła państwa. Victor Orban dodał, że nielegalna imigracja zagraża bezpieczeństwu obywateli. W zaistniałej sytuacji Europejczycy albo przeciwstawią się temu zagrożeniu i obronią swoją kulturę, historię i granice, albo sami skażą się na śmierć.


Andras Heisle z Federacji Węgierskich Gmin Żydowskich w liście do Orbana apelował o natychmiastowe zakończenie kampanii i wycofanie plakatów ją reklamujących. – W imieniu naszej społeczności oraz jako pana węgierski rodak zwracam się z prośbą do pana i jego rządu o spowodowanie natychmiastowego zaprzestania kampanii i wycofania z ulic i placów tych plakatów – napisał Heisler. Dodał, że Victor Orban i jego rząd musi zrobić wszystko, aby zatrzymać falę nienawiści rozlewającą się na niemalże całe Węgry przez co obywatele kraju występują przeciwko sobie.

 

 

Źródło: foxnews.com, bbj.hu, tvp.info

WMa

 

 DATA: 2017-07-08 13:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W wyborach w 2010 został oficjalnym kandydatem koalicji Fideszu i Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej na urząd premiera rządu.28 kwietnia 2010 prezydent László Sólyom powierzył Viktorowi Orbánowi misję sformowania nowego rządu. 29 maja 2010 został zaprzysiężony na tym urzędzie. Powiedział na Węgrzech ukradziono wszystko co było cięższe niż powietrze. A w Polsce pamiętamy jak traktowano z Prof. L.Kaczyńskiego.Ale już w maju 2010r.w THE ECONOMIST ogłoszono: sprzedam [email protected] Podniesiono wiek emerytalny, zabrane składki z OFE, podniesiony podatek VAT, odbierane dzieci z biedy, masowy wyjazd Polaków za pracą i chlebem........
ponad 2 lata temu / Rydz
 
Victor Orban. Moralny i intelektualny przywodca Europy. Skladam hold braciom Wegrom za takiego przywodce. Pozazdroscic.
ponad 2 lata temu / Sepuku
 
Zalewanie Europy uchodzcami grozi chaosem i jest niebezpieczne. Pan Orban ma prawo do podjecia krokow obronnych jako przedstawiciel panstwa.
ponad 2 lata temu / M
 
nie zapominajmy , ze za kazdym dzialaniem Zyda kryje sie pieniadz ...
ponad 2 lata temu / opinia
 
jest to przykre, że żydzi, którzy wychowali się w Polsce pluja na Polskę. jest to niedopuszczalne. ja nie pluję na Izrael, dlatego wypraszam sobie takie zachowanie żydów. wielu żydów broni zła jakim jest soros. tego człowieka powinno się nie tylko ukarać, zabrać mu wszystko. soros demoralizuje świat.
ponad 2 lata temu / St
 
Apelujemy do Żydów o zaprzestanie nienawiści do całego świata.
ponad 2 lata temu / nie posłuchają
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.