DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Orban pyta parlament o zgodę na wysłanie wojska na granicę. „Wpuszczenie wszystkich to koniec Europy”

Orban pyta parlament o zgodę na wysłanie wojska na granicę. „Wpuszczenie wszystkich to koniec Europy”
fot. Slawomir Olzacki / Forum

Na sobotniej konferencji prasowej Victor Orban po raz kolejny zapowiedział zaostrzenie działań przeciwko nielegalnym imigrantom po 15 września. Na granicę serbską zostanie wysłana policja. Premier Węgier stara się również o zgodę parlamentu na skierowanie wojska dla strzeżenia kraju przed zalewem muzułmańskich przybyszów. „Gdybyśmy wpuścili wszystkich, oznaczałoby to koniec Europy” – powiedział przywódca.

 

Od kilku tygodni trwa wzmożony atak liberalnych mediów i polityków na premiera Victora Orbana. Ich powodem jest nieustanne przypominanie przez przywódcę węgierskiego rządu o prawdziwej tożsamości Europy i śmiertelnym zagrożeniu, jakim jest dla niej nowa fala przybywających masowo muzułmanów.

 

- To nie jest 150 tys., jakie chcą rozdzielić systemem kwotowym, to nie jest 500 tys. - liczba jaką słyszałem w Brukseli, to są miliony, a potem dziesiątki milionów, ponieważ morze imigrantów nie ma końca – zwrócił uwagę Orban podczas sobotniej konferencji prasowej. Premier Węgier podkreślił, iż imigracja jest wspólnym problemem Europy, ale oznacza to konieczność wspólnej obrony granic, a nie niekontrolowane przyjmowanie muzułmańskich przybyszów.

 

- Gdybyśmy wpuścili wszystkich, oznaczałoby to koniec Europy i okazałoby się nagle, że jesteśmy mniejszością na naszym kontynencie – ostrzegł dzień wcześniej w wywiadzie dla radia Kossuth.

 

Jednocześnie w sobotę premier poinformował o zaplanowanym na 15 września zaostrzeniu działań na granicy z Serbią, na której zostaną rozmieszczone jednostki policji, a także wojsko – jeśli parlament wyrazi zgodę. Przyjęte w piątek nowe przepisy przewidują karę więzienia od 3 do 5 lat w przypadku nielegalnego przekroczenia granicy serbsko-węgierskiej. Premier wyraził także zgodę na tworzenie stref tranzytowych, które będą „rozładowywać” problem imigrantów przybywających na Węgry poprzez transportowanie ich do innych krajów.

 

Krytykowany przez „The Washington Post” za „nacjonalistyczne i kontrowersyjne” wypowiedzi Victor Orban w opublikowanym we czwartek oświadczeniu przypomniał o chrześcijańskich korzeniach Europy i zagrożeniu islamem. „Nie powinniśmy zapominać, że ludzie, którzy tu przybywają wychowali się w innej religii i reprezentują kompletnie inną kulturę. Większość z nich to nie chrześcijanie, lecz muzułmanie. Jest to istotna kwestia, ponieważ Europa i europejska kultura mają korzenie chrześcijańskie” – napisał premier Węgier.

 

 

Źródła: tvn24.pl / washingtonpost.com

FO
DATA: 2015-09-05 19:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To się wszystko niedługo skończy, gwarantuję wam. Szwajcarska policja nareszcie otworzyła ogień do tych "uchodźców" i wszelkiej maści broniących ich "antyfaszystów". Węgry wywalają ich ze swojego kraju, w Austrii imigranci umierają w ciężarówkach, a w Grecji już u brzegu morza toną. Nawet, jeśli to nie przypadek, to przynajmniej kraje europejskie już powolutku zaczynają się tego robactwa pozbywać. I nie zatrzyma ich nawet sięgająca szczytu głupota unii (anty)europejskiej. Wypowiedzenie wojny najeźdźcom to nie żaden faszyzm ani rasizm, tylko normalne zachowanie i reakcja obronna zagrożonych państw. I tak nam dopomóż Bóg.
ponad 4 lata temu / Z
 
Ludzie kochani, mnie też to wszystko się nie podoba, ale zamiast lamentować i narzekać, łapmy wszyscy Różańce w dłoń i módlmy się! Gadaniem na forum, a nawet petycjami, demonstracjami czy wręcz rewolucją NIC nie zdziałamy. TYLKO MODLITWA MOŻE NAS URATOWAĆ! Weźmy sobie wreszcie do serca apel naszej Pani z Fatimy i módlmy się Różańcem, całym, codziennie!
ponad 4 lata temu / polny wolak
 
Wśród tzw. "emigrantów" uwagę zwraca przeważająca ilość młodych mężczyzn. To przyszli najemnicy. Tylko czekać aż ktoś sprowokuje zamieszki przeciwko nim i się zacznie. Dostarczenie im broni to kwestia krótkiego czasu.
ponad 4 lata temu / gość
 
Bóg nas pokarał,bo odeszliśmy od Niego.Bóg jest wierny i nie łamie swego przymierza.Różaniec do ręki i gorąca modlitwa o nawrócenie narodu polskiego.W Austrii po II wojnie światowej co dziesiąta osoba modliła się modlitwą różańcową i Rosjanie opuścili szybko Austrię.
ponad 4 lata temu / pati
 
Pan Bóg ma prawo pokarać nas nową panią premier i jeszcze gorszymi zarazami, gdy nie będziemy skutecznie odpierać "cywilizację wojny" (F.Koneczny nie dożył tego nowego tworu).
ponad 4 lata temu / do Hugona de Payns
 
Ciekawe, jak UE poradzi sobie z rozlokowaniem imigrantów we wszystkich krajach członkowskich wg jakiegoś zatwierdzonego przez siebie planu, skoro ci uchodźcy chcą być przede wszystkim tylko w trzech państwach ; Niemczech, Wielkiej Brytanii i Szwecji!! Oni są gotowi o to walczyć, bo chcą żyć w krajach o najwyższym tzw. "socjalu". Polska nie jest w stanie zagwarantować oczekiwanego przez nich poziomu świadczeń! Polska nawet swoim obywatelom nie jest w stanie pomóc /patrz rodziny z niepełnosprawnymi lub chorymi dziećmi -żenująco niskie świadczenia czy zasiłki/!!Niedostępność mieszkań dla młodych rodzin i.t.d............
ponad 4 lata temu / reakcjonista
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.