DZIŚ JEST:   20   SIERPNIA   2019 r.

Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Orban czy Merkel? Czas pokazał kto miał rację w sprawie imigrantów

Orban czy Merkel? Czas pokazał kto miał rację w sprawie imigrantów
fot. flickr.com

Jednym wywiadem dla niemieckiego „Bilda” węgierski premier zapędził Angelę Merkel w kozi róg. Dosadne ale trafne porównanie obiega media w Europie, mającej coraz większe kłopoty z nielegalnymi imigrantami, których kilka lat temu zaprosiła właśnie niemiecka kanclerz.

 

- Gdybym prowadził politykę imigracyjną jak wasza kanclerz ludzie to ludzie wygnaliby mnie z mojego urzędu – powiedział Wiktor Orban a słowa te cytują dzisiaj liczne media, które widzą zagrożenie dla stabilności w Europie niesione przez kolejne fale migracyjne, potęgujące problemy społeczne i zagrażające bezpieczeństwu publicznemu. W wywiadzie powielanym teraz za „Bildem” na portalach informacyjnych i cytowanym w prasie europejskiej Wiktor Orban postawił twardą granicę między kompetencjami władz Niemiec i Węgier.

 

 – Moja praca nie polega na ocenie pracy niemieckiej kanclerz. Zostawiam to Niemcom. Także pani Merkel nigdy mnie nie krytykowała. Ale zawsze otwarcie i uczciwie ogłaszamy, kiedy i jak nasze opinie się rozchodzą. W kwestii migracji pani Merkel nie jest kompetentna do decydowania o tym, kto ma mieszkać na Węgrzech. Nie pozwoliłbym też sobie decydować, kto może mieszkać w Niemczech, a kto nie – uznał premier Orban.

 

Węgierski przywódca odciął się także od poglądów promowanych w części państw członkowskich Unii Europejskiej o wspólnej odpowiedzialności za rozwiązywanie problemów nielegalnych imigrantów. Po raz kolejny Orban potwierdził, że polityka imigracyjna jest kompetencją państw członkowskich a pomysły ponawiane od 2015 roku, polegające na zrzuceniu odpowiedzialności za sytuację w Europie na wszystkich kraje UE skończyły się porażką. Pytany o antysemickie elementy w kampanii przeciw George Sorosowi Wiktor Orban zaprzeczył by chodziło w niej o antysemicki wątek. Argumentem w tej kampanii było bowiem jego działanie, w szczególności promowanie imigracji do Europy.

 

Źródło: Hlavne Spravy / Bild / Napalete.sk / Wschodnik.pl / Die Welt / Regnum

Jan Bereza


DATA: 2018-08-09 14:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeśli nic się w naszym kraju nie zmieni to w mojej opinii raczej Węgry będą krajem w którym ludzie będą chcieli mieszkać
ponad 1 rok temu / janas
 
V. Orban okazuje się być mężem stanu, na miarę współczesnych zagrożeń cywilizacyjnych. Jego sprzeciw wobec nieodpowiedzialnej polityki imigracyjnej europejskich zlewaczałych przywódce'ów (przywódce'ów) powstrzymał islamski potop. Musimy być wdzięczni też Węgrom, bo to oni na Różańcu wymodlili sobie (i nam) to, co uczynił król Jan III Sobieski w 1683 r. ruszając na odsiecz pod Wiedeń. Ale o zgrozo, dzisiejszy Papież, umywa nogi muzułmanom. +++ Jednak wszystko można uprosić przez Różaniec, więc "Pod Twoją obronę uciekamy się święta Boża Rodzicielko (Matko i Królowo nasza)..."
ponad 1 rok temu / Jurek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.