DZIŚ JEST:   26   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Św. Kosmy i Damiana
 
 
 
 

Orban chce ratować populację Węgier. Polityka prorodzinna z prawdziwego zdarzenia

Orban chce ratować populację Węgier. Polityka prorodzinna z prawdziwego zdarzenia
European People’s Party/Wikimedia

Premier Węgier zapowiedział w niedzielę poszerzenie obecnych i wprowadzenie nowych świadczeń dla rodzin. Ma to zachęcić je do posiadania większej liczby potomstwa. Wszystko po to, by kraj znad Dunaju nie poszedł drogą wymierających krajów Europy Zachodniej.

 

Jednym z siedmiu punktów akcji wspierania rodzin ma być zaoferowanie kobietom poniżej 40. roku życia, które po raz pierwszy wyszły za mąż, kredytu wysokości blisko 135 tys. zł na atrakcyjnych warunkach. W chwili narodzin pierwszego dziecka spłata kredytu zostanie odsunięta o 3 lata, po narodzinach drugiego – o kolejne 3 lata, zaś 1/3 kwoty nie trzeba będzie spłacać. Narodziny 3 dziecka oznaczać będą umorzenie długu.

 

Państwo zaproponuje rodzinom także bardziej preferencyjne niż obecnie warunki kredytów na mieszkanie. Zasada jest podobna jak w przypadku kredytu dla kobiet. Im więcej dzieci, tym lepsze warunki kredytu.

 

Co więcej, kobieta, która urodziła i wychowała co najmniej czworo dzieci, do końca życia zostanie zwolniona z płacenia podatku dochowego.

 

Ponadto państwo udzieli pomocy w zakupie dużego samochodu dla rodzin. Małżeństwa z trójką dzieci otrzymają bezzwrotną pomoc w wysokości ok. 33,6 tys. zł na pojazd mieszczący siedem osób.

 

Węgry planują także zapewnić każdemu rodzicowi, który tego sobie życzy, opiekę dla dziecka w żłobku. Rząd w ciągu trzech lat planuje wybudować 21 tys. nowych miejsc. Do końca tego roku ma powstać ich już 10 tys.

 

Kolejnym elementem programu jest możliwość przekazania dodatku na dziecko na dziadków.

 

Jak powiedział ogłaszający nowy program premier Węgier Viktor Orban, w sprawie polityki prorodzinnej panuje w jego kraju jedność. W konsultacjach nad projektem wzięło udział 1,35 mln osób. Premier przywołał także badania, z których wynika, że 80 proc. badanych zgadza się z twierdzeniem, że rząd słusznie postawił na politykę prorodzinną.

 

Węgierski lider zauważył, że w Europie rodzi się coraz mniej dzieci. Kraje zachodnie postanowiły więc oprzeć swoją przyszłość na imigrantach. Nie chodzi jednak o liczby, gdyż Węgry potrzebują jednak węgierskich dzieci – wynika ze słów Orbana. Premier zapowiedział także umożliwienie uczniom dwutygodniowego wyjazdu za granicę w celu nauki języków obcych. Koszty pokryje rząd.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

MWł

 

 


DATA: 2019-02-11 08:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

a ja się cieszę, że choć na Węgrzech zadbają o rodziny. Zazwyczaj rodzina z większą ilością dzieci klepie biedę. Jak już muszą na coś wydawać, niech to będzie rodzina.
ponad 1 rok temu / Ewka
 
Nie chcę źle pisać ale takie rozwiązania były już robione w III Rzeszy.
ponad 1 rok temu / trooper
 
Węgry, członek Unii Europejskiej, jest już prawie tak samo cywilizowany jak Białoruś.
ponad 1 rok temu / Mateusz
 
Koszty pokryje każdy obywatel, a nie rząd. Rząd, to może co najwyżej skierować zrabowane pieniądze. Lepsze ulgi podatkowe niż polityka rozdawnictwa.
ponad 1 rok temu / Nikas
 
to nie jest polityka prorodzinna z prawdziwego zdarzenia tylko kolejne etatystyczne rozwiązywanie problemów, których się samemu narobiło. Wysokie ceny mieszkań? A spojrzał kto na system monetarny? Niechęć do rodzenia dzieci? Polki jakoś z tym na Wyspach problemu nie mają. Brak miejsc w żłobkach? A może kobieta chciałaby zostać w domu tylko musi zasuwać w pracy, bo mężowi odbierają poprzez podatki kupę kasy? Rozwiązania są proste, tylko nie zapewniają dodatkowej pracy biurokratom...
ponad 1 rok temu / jj
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.