DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2020 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Orban chce 500 mln euro za ochronę i zabezpieczenie granicy UE

Orban chce 500 mln euro za ochronę i zabezpieczenie granicy UE
Viktor Orban. FOT.REUTERS/Laszlo Balogh/File Photo/FORUM

Victor Orban powiedział, że będzie domagał się od Brukseli kwoty 500 mln euro, która częściowo pokryje koszty ochrony południowej granicy Unii Europejskiej. Premier Węgier dodał również, że sprzeciwia się uwzględnianiu imigrantów przy obsadzaniu ważnych, urzędniczych miejsc w Parlamencie Europejskim.

 

Lider Fideszu w nagraniu wideo opublikowanym na jednym z portali społecznościowych podsumował pierwszy dzień nieformalnego spotkania przywódców państw Unii Europejskiej. Podczas szczytu w Brukseli politycy rozmawiają m.in. o kształcie unijnego budżetu 2021 – 2027. Victor Orban komentując rozmowy podkreślił, że będzie się domagał od Brukseli wypłacenia Węgrom co najmniej 500 mln euro za ochronę południowej granicy Unii Europejskiej.

 

– Musimy rozpocząć negocjacje w sprawach finansowych, mamy wydać ponad miliard euro na ochronę granic Unii, mamy bronić nie tylko wspólnoty, ale i własnego kraju. Przynajmniej połowa tej sumy powinna być zwrócona – powiedział Victor Orban.

 

Polityk skomentował również propozycje pojawiające się wśród unijnych urzędników, według których podczas obsadzania miejsc w Parlamencie Europejskim, brani byliby pod uwagę także imigranci. – Najważniejszym tematem dzisiejszego zebrania szefów rządów państw UE to wewnętrzna transformacja Unii. Pojawiły się zupełnie absurdalne propozycje, na przykład, aby rozważyć uwzględnienie imigrantów przy rozdzielaniu miejsc w Parlamencie Europejskim, a nie wyłącznie obywateli krajów członkowskich UE. To niedopuszczalne, ponieważ Unia należy do Europejczyków – skomentował premier Węgier.

 

Polskę na nieformalnym szczycie w Brukseli reprezentuje premier Mateusz Morawiecki, który zapowiedział, że rząd jest przygotowany do negocjacji budżetowych. Podkreślił, że priorytetem będzie polityka spójności oraz wspólna polityka rolna. Szef rządu podkreślił, że chciałby, aby nowy budżet Unii Europejskiej był dla Polski jak najlepszy i odpowiadał na wyzwania przyszłości, aby można było go przeznaczyć na badania, rozwój i innowacje. Dodał, że budżet musi być oparty o zdrowy, dobry kompromis i Polska jest gotowa do tego kompromisu.

 

 

Źródło: wprost.pl, PCh24.pl

 

WMa

 


DATA: 2018-02-23 22:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Orban jest spoko
ponad 1 rok temu / aaa
 
lepiej dać kasę węgrą niż nielegalnym imigrantom ale tego brukselskie liberalne i lewackie towarzystwo nie może pojąć a może nie chce
ponad 1 rok temu / pol
 
Wiktor Orban moi drodzy jest...P R O T E S T A N T E M
ponad 1 rok temu / Bartosz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.