DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Orban: tylko my, Węgrzy, możemy decydować o tym, z kim chcemy żyć. Wyniki referendum to potwierdzają

Orban: tylko my, Węgrzy, możemy decydować o tym, z kim chcemy żyć. Wyniki referendum to potwierdzają
fot.REUTERS/Laszlo Balogh/forum

98,32 proc. Węgrów, którzy oddali ważny głos w referendum, głosowało przeciw kwotom – podało na swojej stronie internetowej Narodowe Biuro Wyborcze (NVI) po przeliczeniu 99,97 proc. głosów. Referendum jest jednak nieważne z powodu niskiej frekwencji.

 

Premier Węgier Viktor Orban po niedzielnym referendum w sprawie obowiązkowych kwot osiedlania uchodźców zapowiedział złożenie propozycji poprawek do konstytucji. Ponad 98 proc. głosujących sprzeciwiło się przyjmowaniu emigrantów.

 

Referendum jest jednak nieważne z powodu niskiej frekwencji. Aby było ono ważne, ważny głos powinno w nim oddać ponad 50 proc. uprawnionych do glosowania. W niedzielę ważny glos oddało tylko 40,03 proc. uprawnionych.

 

Premier Orban określił wynik referendum jako „wspaniały”, gdyż więcej Węgrów wypowiedziało się przeciw kwotom, niż zagłosowało za przystąpieniem do UE w referendum z 2003 r. 

 

„Najpierw trzeba nadać ważność publiczno-prawną decyzji ludzi. Dlatego w najbliższych dniach zgłoszę propozycję poprawek do konstytucji” -  poinformował Victor Orban. Podkreślił, że na świecie trwa wędrówka ludów, a propozycja Unii Europejskiej w odpowiedzi na to jest taka, by „wpuścić imigrantów i podzielić obowiązkowo między państwa członkowskie”.


„Węgrzy dziś rozważyli tą propozycję i ją odrzucili. Zdecydowali, że tylko my, Węgrzy, możemy decydować o tym, z kim chcemy razem żyć” - powiedział premier.

 

 

 

Źródło: wPolityce.pl

luk

 
DATA: 2016-10-03 11:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dokładnie, nie ogarniam twojej "prostej" (oj, chyba jednak prostackiej) matematyki, według której występują ujemne procenty, a liczba 39 jest mniejsza od 26. I zgadza się, nic na to nie poradzisz. Dlatego błaznuj dalej :-D :-D :-D
ponad 3 lata temu / do Stormer
 
Nie ogarniasz prostej matematyki? To ja już nie poradzę :-D
ponad 3 lata temu / do do Stormer
 
A skąd wiesz że "przeciwnicy kwot stanowią mniejszość"? Masz jakieś dodatkowe źródło "informacji", czy "wydedukowałeś" z tej jednej liczby? Bo jeśli przeciwnicy stanowią 39%, osoby obojętne przykładowo 35%, to wtedy wyszłoby że przeciwnicy stanowią większość, a zwolennicy mniejszość. No ale zawsze możesz "wyjść na swoje" tak jak to robisz w innym wątku, gdzie uwzględniłeś "ujemne procenty" :-D
ponad 3 lata temu / do Stormer
 
Przecież referendum jest nieważne. Więcej niż połowie to wisi i powiewa a przeciwnicy kwot stanowią mniejszość :-D
ponad 3 lata temu / Stormer
 
56% Wegrow ma w nosie migracje i zalew Europy przez muzulow. Orb?n stracil jakakolwiek wiarygodnosc i sile przebojowa wobec Sorosa, Merkel i Brukseli. Ze taki wyga tak sie pomylil w ocenie nastrojow swego narodu to niepojete. Bracia Wegrzy, milego ubogacania i multikulti zycze...
ponad 3 lata temu / Faszysta
 
do czego to doszło, że kraje członkowskie ue muszą udowadniać i potwierdzać swoje prawo do samostanowienia o sobie? czy ue dalej nie uznaje referendów - bo ludzie nie dorośli do unijnej demokracji?
ponad 3 lata temu / pytanie
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.