DZIŚ JEST:   04   KWIETNIA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Izydora, Doktora Kościoła
Św. Platona
 
 
 
 

Opozycji brakuje świeżych pomysłów na walkę z PiS. Kopacz proponuje… Tuska na prezydenta

Opozycji brakuje świeżych pomysłów na walkę z PiS. Kopacz proponuje… Tuska na prezydenta
fot.Mariam Zubrzycki/Forum

Była marszałek Sejmu, była premier i była szefowa PO w wywiadzie udzielonym dziennikowi „Rzeczpospolita” dała dowód słabości opozycji. Jeśli tak wyglądają wszyscy przeciwnicy rządu, to PiS faktycznie nie ma na razie z kim przegrać. Jedyne pomysły Ewy Kopacz na odebranie władzy ekipie Jarosława Kaczyńskiego to utrzymanie lewicowego kursu, „konsolidacja” środowisk opozycyjnych i start Donalda Tuska w wyborach prezydenckich.

 

Znaczna część rozmowy z Jackiem Nizinkiewiczem dotyczyła afery reprywatyzacyjnej w Warszawie. Ewa Kopacz nie wykluczyła jednoznacznie kandydowania na urząd prezydenta stolicy. Polityk PO mocno broniła rewolucyjnych wynalazków, jakie w ostatnich miesiącach swoich rządów wprowadzała bądź próbowała wprowadzić nad Wisłą.

 

Żeby zakończyć tę „złą zmianę”, należy współpracować. To nasza powinność. Obrona TK, niezależność sądów, świeckość państwa, europejskość państwa wymagają współpracy. (…) Pan Orban i pan Kaczyński chcą nowej Europy, ale nawet Czesi i Słowacy nie podpisują się pod ich wizją. Unia Europejska nie chce kontrrewolucji kulturowej – przekonywała była premier komentując również słowa nowego przewodniczącego PO o błędnej linii formacji, która skręcała w lewo.

 

Ja się nie czuję lewicowym eksperymentem. Walkę o uregulowanie kwestii in vitro też nie uważam za lewicowy eksperyment, lecz za przejaw wrażliwości społecznej. (…) Nie czuję się eksperymentem lewicowym, kiedy mówię o przyjaznym rozdziale państwa od Kościoła, o zachowaniu obecnego kompromisu antyaborcyjnego. Obecny konsensus i szacunek dla kobiet powinny pozostać nienaruszone. Kobiety same powinny decydować o sobie. Tu nie ma miejsca na politycznych ideologów, dlatego też in vitro wciąż powinno być finansowane z budżetu – powiedziała „Rzeczpospolitej” Ewa Kopacz.

 

Obecną premier jej poprzedniczka określiła jako „narzędzie w rękach Jarosława Kaczyńskiego”. Sama broniła się przed podobnymi zarzutami. Jednocześnie jako sposób na pokonanie PiS wskazała powrót do kraju przewodniczącego Rady Europejskiej, Donalda Tuska.

 

Powiem więcej, mógłby być wspólnym kandydatem opozycji w wyborach prezydenckich. Lepszego kandydata zjednoczona opozycja nie znajdzie. Ale najpierw sam Donald Tusk musiałby wyrazić zgodę – powiedziała Ewa Kopacz. Do pokonania PiS konieczna jest również, jej zdaniem, współpraca opozycji. Polityk PO skrytykowała siły niechętne współpracy.

 


Źródło: „Rzeczpospolita”

MWł
  


DATA: 2016-09-20 09:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Po tym wszystkim co Tusk zrobił ludzie musieliby mieć nas..ane we łbach by na niego zagłosować. Jemu szubienica, a nie prezydentura.
ponad 3 lata temu / Jacek
 
Z PISem nie trzeba walczyć. PIS ponownie jest w stanie samorozkładu tak jak za poprzedniej swojej kadencji. Zamiast rozliczyć szubrawców i hochsztaplerów z ekipy PO - PSL, o których cała Polska huczy, to wolą zajmować się swoimi i karać swoich, a wielomiliardowe przekręty zamieść pod dywan. Nie znajduję innego wytłumaczenia jak to że muszą być także sterowani odgórnie - przez sanhedryn.
ponad 3 lata temu / spostrzegawczy
 
Moim zdaniem z PiSem nie trzeba już walczyć, bo sam się, jak to mówi młodzież, "zaorał". Zdemaskował się na wszystkich frontach. Kto ma jeszcze jakieś złudzenia, to mu w czwartek przejdą (choć możemy wciąż modlić się o cudowne obudzenie sumień).
ponad 3 lata temu / cristero
 
Nie ma co się dziwić. Zapasy, zgromadzone przy korycie, topnieją dzień za dniem...
ponad 3 lata temu / Leon
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.