DZIŚ JEST:   02   LIPCA   2020 r.

NMP Kodeńskiej (diec. siedlecka)
NMP Licheńskiej (diec. włocławska)
Św. Bernardyna Realino
Bł. Eugenii Joubert
 
 
 
 

Opozycja w Knesecie żąda ukarania Polski. Co zrobi premier Netanjahu?

Opozycja w Knesecie żąda ukarania Polski. Co zrobi premier Netanjahu?
Zdjęcie ilustracyjne. By David Berkowitz from New York, NY, USA (Berkowitz_250) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0) or CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

„Natychmiastowe zaprzestanie negocjacji z Polską” oraz „odwołanie izraelskiego ambasadora z Warszawy” – tego miał zażądać od premiera Izraela Beniamina Netanjahu lider będącej w opozycji partii „Jest Przyszłość” („Jesz Atid”) – Jair Lapid.

 

Według „The Jerusalem Post” wezwanie Lapida to „odpowiedź na pozew”, jaki skierowała do sądu Reduta Dobrego Imienia (RDI) przeciwko argentyńskiemu portalowi Pagina12, który to artykuł na temat zbrodni w Jedwabnem zilustrował zdjęciem pomordowanych żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego.

 

„Połączenie tych dwóch wątków: informacji o zbrodni na Żydach w Jedwabnem w czasie okupacji niemieckiej oraz przedstawienie poległych żołnierzy podziemia niepodległościowego jest manipulacją, działaniem na szkodę narodu polskiego i naruszeniem dobrego imienia polskich żołnierzy. To celowe nadużycie, które ma potwierdzić i utwierdzić w czytelnikach polski antysemityzm” - oświadczyła Reduta Dobrego Imienia.

 

Izraelski dziennik podkreślił, że „argentyńska gazeta stała się pierwszym celem kontrowersyjnego nowego ustawodawstwa”. Zasugerował również, popierając tym samy stanowisko Jaira Lapida, że dotychczasowe zapowiedzi przedstawicieli Rzeczypospolitej Polskiej, m.in. polskiego ambasadora w Izraelu – Jacka Chodorowicza, który powiedział komisji Knesetu, iż „nowe prawo nie będzie egzekwowane w najbliższej przyszłości”, są niewiarygodne i nieszczere.

 

Źródło: rmf24.pl

TK


DATA: 2018-03-05 11:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niech izrael zabierze wszystkich żydów z Polski . Obrażają nas niewybaczalnie . Nie będzie w Polsce antysemityzmu jak nie będzie żydów .
ponad 2 lata temu / kamm
 
Niech zabierają swojego Ambasadora nie będziemy płakać .To Izrael robi kasę w Polsce możemy również zlikwidować Naszą Ambasadę w Izraelu wiążę się z zerwaniem stosunków dyplomatycznych z Państwem Żydowskim i kto na tym straci.NIEMIECKIE NAZISTOWSKIE OBOZY ZAGŁADY ŻYDÓW POLAKÓW,CYGAN,ROSJAN MORDOWALI NIEMCY Z SS W SWOICH OBOZACH ŚMIERCI ŻYDZI TEŻ KOLABOROWALI Z NIEMIECKIMI NAZISTAMI
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Jak to co zrobi netanjahu zaproponuje zrobić dobry interes z prezydent Putin ze one nie będą krzyczeć jak ruskie do Warszawy wkrodzą byle ruskie nie krzyczały jak one do Damaszku wkracza i będzie git
ponad 2 lata temu / KatolikPolak68
 
Ależ bardzo proszę! Niechże "Bibi" N. wycofa tę Żydówkę z Warszawy - i niech zerwie z Polską stosunki dyplomatyczne. Na dokładkę może sobie zabrać pozostałych Żydów. Nic lepszego nie może nas spotkać.
ponad 2 lata temu / wwm
 
Przecież Dawid pokonał Goliata, dzięki wierze w Boga, choć wszyscy przeciwnicy wyśmiewali się z niego. Nasza droga to pełne zawierzenie i modlitwa do Tego któremu poświęciliśmy naszą ojczyznę. Przypomnijmy sobie słowa wypowiadane wielekroć w tej kwestii przez Św. Jana Pawła II podczas wielu homilii, to może zrozumiemy dlaczego Bóg wybrał Polaka na następcę Piotra.
ponad 2 lata temu / Jonas
 
Opętańcza walka wyborcza kosztem innych
ponad 2 lata temu / walerian
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.