DZIŚ JEST:   24   LUTY   2020 r.

Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

Opozycja jak Targowica? Paweł Kukiz potwierdza: obóz kodowsko-platformerskio-nowowczesny przypomina obóz Branickiego

Opozycja jak Targowica? Paweł Kukiz potwierdza: obóz kodowsko-platformerskio-nowowczesny przypomina obóz Branickiego
Fot.Jerzy Dudek/FORUM

Goszczący w programie Bogdana Rymanowskiego poseł Paweł Kukiz wyraził wielkie nadzieje w związku z deklaracjami Jarosława Kaczyńskiego, który ocenił, że należy stworzyć nową konstytucję Rzeczpospolitej. Mimo momentów, w których wydawało się, że Kukiz nawiąże bliską współpracę ze Schetyną i Petru, zaangażowany społecznie muzyk porównał pozostałą część opozycji do targowicy.

 

- Szedłem do wyborów z hasłem zmiany Konstytucji, przywrócenia Polski obywatelom, czyli te hasła komponują się z deklaracjami napisania nowej ustawy zasadniczej – zadeklarował w TVN24 Kukiz dodając, że nie da się partiom kupić stanowiskami, a mogą go one przekonać do współpracy jedynie zmianami w prawie.

 

Lider środowiska Kukiz’15 przyznał, że jego formacja ma gotowy wstępny projekt ustawy zasadniczej, jednak prace nad nią powinny prowadzić wszystkie ugrupowania. Sam Paweł Kukiz popiera system prezydencki, który oddawać miałby władzę w ręce obywateli. Miałoby to odbyć się poprzez wzmocnienie roli referendum.

 

- Obecna konstytucja z 97 roku to kompromis elit postpezetperowskich z narodem. Kompromis taki, że elity uzyskały absolutną władzę nad obywatelem. To konstytucja napisana pod partie polityczne – ocenił muzyk.

 

- W tej kadencji nie ma opcji, by zmienić konstytucję. Będzie można w przyszłej kadencji, gdy dwie czy trzy opcje – nazwijmy je obozem patriotycznym - będą miały większość konstytucyjną – dodał.

 

- Obóz kodowsko-platformerskio-nowowczesny przypomina obóz Branickiego. Mnie się Angela Merkel kojarzy Katarzyną. Branicki tak samo biegał do carycy jak obecnie obóz nowoczesno –platformiany – mocno ocenił muzyk.

 

Kukiz tłumaczył się również z wyjęcia kart podczas głosowania w sprawie nowego sędziego TK. Zdaniem muzyka działanie takie miało być otrzeźwiającym dla PiSu. Nie oznacza to jednak trwałej współpracy z Petru czy Schetyną. 7 maja lider Kukiz’15 nie planuje bronić konstytucji.

 


Źródło: TVN24.pl

MWł   


DATA: 2016-05-04 14:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Wolnosciowiec Ad "elitom prawie zawsze wiernym": czy nazwiska Poninski, Mniszech, B. Radziwill, J. Radziwill, Opalinski, J. Sobieski, Radziejowski, J. Lubomirski sa znane czcigodnemu? W razie potrzeby moge podac wiecej nazwisk. Duzo wiecej...
ponad 3 lata temu / Faszysta
 
@Gw: Jest tylko jeden malutki problem: jeśli prawdą jest to, co piszesz, to powinniśmy znieść kodeks karny.
ponad 3 lata temu / don marco
 
Po wtopie pan Kukiz musi odbudować swój wizerunek, tylko czy ktoś jeszcze uwierzy?
ponad 3 lata temu / Maria
 
KOBIETY znające 10 Bożych Przykazań Bożych nie potrzebują, żadnego innego prawa; rozporządzeń, interpretacji, meldunków, komisji. Naród, który potrzebuje przepisów jak żyć i mieć dzieci jest ciężko chory. G.J.Cezar. Jak się ma Europa, Ameryka do tych słów???
ponad 3 lata temu / Gw
 
Zgadzam się z przedmówcami. Kukiz i jego antypartia stracili wiarygodność. Szefo obraża patriotów, a patrioci wolą koryto zamiast tworzyć z jedynym przyzwoitym posłem narodowym Narodowe Koło Poselskie. Faszysta jedynie myli się pisząc o demokracji szlacheckiej. Otóż jest to jedyna dobra z demokracji, która dawała wolność elitom prawie zawsze wiernym Ojczyźnie i walczącym za ten kraj, wystawiającym własne prywatne wojska do walki z najeźdźcami. Nie byłoby czynu patriotycznego elit, gdyby nie demokracja szlachecka nadająca prawo posiadania własnej prywatnej armii tym, którym na nią stać. Dzięki wolności magnateria i szlachta mogły się bogacić, a dzięki liberum veto możni mogli czuwać nad niezmiennością ustroju, a dzięki kupowaniu głosów szlachty niczym na wolnym rynku usług, szlachta też mogła się bogacić.
ponad 3 lata temu / Wolnościowiec
 
Tak naprawde Targowica byla reakcja legalistow na zamach stanu. To ze Konstytucja 3-go Maja zostala post factum zalegalizowana przez sejmiki nie zmienia tego faktu. A ze legalisci byli proponentami demokracji szlacheckiej ktora Polske zgubila to juz inna sprawa.
ponad 3 lata temu / Faszysta
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.