DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Opozycja chce ingerencji państwa w treść kazań. Resort sprawiedliwości: na pewno tego nie będzie

Opozycja chce ingerencji państwa w treść kazań. Resort sprawiedliwości: na pewno tego nie będzie
źródło: TVP INFO

Te czasy, kiedy państwo opresyjnie reagowało na to, co się mówi w kościele, na szczęście minęły. Nie politycy są od tego, żeby recenzować kazania wygłaszane w kościołach – oświadczył w niedzielę w programie „Woronicza 17” rzecznik ministerstwa sprawiedliwości, Jan Kanthak (Solidarna Polska). Polityk skrytykował przedstawicieli opozycji, m.in. wicemarszałek Sejmu Barbarę Dolniak za pomysły cenzurowania przez władze kazań i homilii wygłaszanych przez duchownych Kościoła Katolickiego.

 

Te słowa są niedopuszczalne, nie do przyjęcia i nie do akceptacji. Rozbudzają negatywne emocje. Świątynia tym bardziej nie jest miejscem do wygłaszania takich słów i takich poglądów, które budzą agresję. Władze państwowe powinny podjąć odpowiednie działania – mówiła w programie „Woronicza 17” przedstawicielka Koalicji Obywatelskiej, wicemarszałek Sejmu, Barbara Dolniak.

 

W podobnym tonie wypowiedział się Paweł Bejda z PSL. – Każde słowo, które dzieli społeczeństwo nie powinno mieć miejsca. Zaczęła się wojna ideologiczna. Polacy mają jej dosyć. Ludzi tej samej płci współżyjących między sobą należy otoczyć miłością, a nie współczuciem – mówił polityk. Dodał, że „Prawo i Sprawiedliwość kreuje środowiska LGBT na wroga na potrzeby kampanii wyborczej”.

 

Na „argumenty” przedstawicieli opozycji zareagował rzecznik ministerstwa sprawiedliwości, Jan Kanthak (Solidarna Polska). – Te czasy, kiedy państwo opresyjnie reagowało na to, co się mówi w kościele, na szczęście minęły. Na pewno tego nie będzie. Nie politycy są od tego, żeby recenzować kazania wygłaszane w kościołach – oświadczył.

 

Kanthak dodał, że jako katolik i znając inne osoby wierzące, może powiedzieć „że takie stanowisko Kościoła: jasne, klarowne i zdecydowane, było oczekiwane wobec wszystkich ataków”. Podkreślił, że źródłem tych ataków jest ideologia LGBT, a słowa arcybiskupa nie dotyczyły ludzi.

 

Źródło: TVP Info

TK


DATA: 2019-08-08 13:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W czasach stalinizmu pachołki Bieruta też chciały cenzurować homilie. Widać mają ciekawe wzorce.
ponad 1 rok temu / Ot czasy
 
Dolniak i wielu innych zapraszanych do TVP prezentują skrajne lewackie ,antypolskie i antychrześcijańskie poglądy.Najgorsze jest to,że prowadzący program zapraszają ich i pozwalają na głoszenie takich poglądów,tym samym nie dopuszczając do głosu przedstawicieli prawicy.
ponad 1 rok temu / jj
 
Zatwierdzanie kazań stosuje się w komunistycznych Chinach.
ponad 1 rok temu / V73
 
A taka skromna była ...a teraz proszę jaka postępowa i jak szybko robi karierę ,,europejka,, z Dąbrowy Górniczej. Mąż zginął w katastrofie smoleńskiej i wskoczyła na jego miejsce...postępowa kobieta...bardzo postępowa i bardzo już niepodobna do Dolniakowej sprzed kilku lat..
ponad 1 rok temu / Jan
 
Jeszcze czego!!!
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
Jeśli polityk popiera promocje i ekspansję środowisk lgbt, działających przeciwko naturze człowieka, to zamyka drogę do jakiegokolwiek dialogu. Jeśli poroznia nas całe mnóstwo interpretacji filozoficznych złożoności i genezy życia to w naturze mozemy poszukiwać wspólnego mianownika. Promując lgbt kończy się dialog,a zaczyna się rezim z nieprawdopodobna cenzura. Potwierdzają to ostatnie wydarzenia z blokowaniem tresci niezgodnych z neomarksistowskim totalitaryzmem. Polityk wpisując się w takie działania staje aparatczykiem nowej tyranii.
ponad 1 rok temu / Mataleo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.