Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Opowiem wam o "Tygodniku Powszechnym" || Ja, katolik


Odtwórz w YouTube
 

Redakcja "Tygodnika Powszechnego", na życzenie krakowskiej Kurii, wyprowadza się z lokalu przy ul. Wiślnej. Jak oceniać tę decyzję? Czym stał się "Tygodnik Powszechny", powstający wiele lat temu jako pismo dla katolików? Krystian Kratiuk w programie "Ja, katolik".

Czytaj także:
DATA: 2021-01-11 07:46:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Dlaczego nie mówi pan że Tygodnik Powszechny został kupiony przez Gazetę Wyborczą. nie wiem czy TP tak dobrze się sprzedaje.Zdaje się, że został kupiony bo groziło mu bankructwo
6 dni temu / Grzegorz
 
Tak to się ROZGRYWA. Jednakże NIE ZOSTAJE NAM UDZIELONA ODPOWIEDŹ DLACZEGO DOPIERO TERAZ Kard. Jędraszewski ZDECYDOWAŁ się podjąć taka DECYZJĘ ? Czy to ma związek z bezpośrednim ATAKIEM na Jego osobę? Dlaczego hierarchia polska pozwoliła na niszczenie Kościoła i szerzenie HEREZJI przez postępowców pracujących w TP na rzecz lewaków ? Podobnie byłoby dobrze - bo ufamy, że postępujemy w Prawdzie czytając i słuchając PCH - czyli "jest nam po drodze" - gdyby wyjaśniono DLACZEGO TP cieszył się POPARCIEM samego p. J.P.II a szczególni redaktorzy osobistą przyjaźnią? Skoro POSOBOROWY Neo-kościół OTWORZYŁ sie na WSZYSTKICH LUDZI w tym LEWAKÓW i HERETYKÓW nawet oferując im POWSZECHNE ZBAWIENI i NIEBO o czym możemy usłyszć od samego Kard.Jędraszewskiego/vide na y.t. Dialogi w katedrze to dalczego GŁOSY KRYTYCZNE wobec BŁĘDNYCH DECYZJI hierarchów są CENZUROWANE i omijany GŁÓWNY TEMAT : BŁĘDNYCH i SZKODLIWYCH DECYZJI HIERACHII Kościelnej w toku OBRAD II S.W.???
8 dni temu / iskierka
 
Już mieliśmy program ,,religia TV" ale katolicy szybko się zorientowali jakiego typu jest to ... ! Tutaj problem tkwi w tym , że czasopismo zostało powoli obsadzone zwolennikami neokatolicyzmu , kiedyś jedyne ogólnopolskie o tak dużym nakładzie , przejęte w inny sposób niż RZECZPOSPOLITA pod śmietnikiem !! Stają się one śmietnikiem dla katolika !! Jeśli ktoś sobie życzy kompromisu w stosunku do dekalogu to już jest pseudo katolik a TP właśnie takie treści publikuje !!
8 dni temu / Kazik
 
@gosc bzdury piszesz, ze to nielogiczne, zeby zadac logicznego i adekwatnego zwiazku miedzy nazwa i trescia! Czy rowniez producent np. arszeniku moze dac na nim naklejke z nazwa: np. syrop na kaszel?! Bo jest przeciez "wolny" i ma prawo do kazdej nazwy?! Niech sobie klient posmakuje i rozezna?!
8 dni temu / wera
 
Krystian Kratiuk - dziękuję za ten komentarz ???? Sprawnie ujął Pan wszystkie problemy TP! Ponoć katolickiego, ale chyba jednak dodatka religijnego ? do GW
8 dni temu / socjoPati
 
Domaganie się od biskupa czy biskupów odebrania tytułu "katolickie" jest nielogiczne i nieskuteczne ! Niestety mamy w Polsce demokrację i każde pismo czy piśmidło może sobie wstawić pod tytułem dowolny przymiotnik! Więc może być to np.pismo "katolickie" - ale również może być również np. "protestanckie","ekumeniczne","tradycyjne","nietradycyjne","magiczne", "szamańskie","koszerne", "trefne","tolerancyjne","otwarte","zamknięte","buddyjskie","karmiczne","karczemne" i jeszcze wiele,wiele innych przymiotników! No i żaden pastor,rabin,biskup,guru ani inny autorytet nie może odebrać prawa do takich etykiet - bo po prostu takie mamy prawo! Jedyną drogą jest rozsądek i wiara czytelników - rozpoznawać i bojkotować!
9 dni temu / gość
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 128 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.