DZIŚ JEST:   17   LISTOPADA   2019 r.

XXXIII Niedziela zwykła
Św. Grzegorza z Tours
Św. Elżbiety Węgierskiej
Św. Grzegorza Cudotwórcy
 
 
 
 

Opór przeciw ideologii gender. Czy Kijów ulegnie eurokratom?

Opór przeciw ideologii gender. Czy Kijów ulegnie eurokratom?
Fot. mzacha/sxc.hu

Ukraiński portal religijny „Słowo Today” pyta o powód objęcia tajemnicą prac komitetu GREVIO, działającego przy Radzie Europy. W publikacji przywołane są starania Ordo Iuris, który wystąpił o przekazanie protokołu z posiedzeń GREVIO i otrzymał odmowę oraz informację o objęciu protokołu tajemnicą.

 

Komitet GREVIO odpowiada za monitoring wdrażania „Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej” (zwanej też „ Konwencją Stambulską”). Polska podpisała w 2015 roku ten dokument, przy otwartej krytyce ówczesnej opozycji, a dzisiaj partii rządzącej. Środowiska chrześcijańskie w Europie protestują przeciw zapisom w tej konwencji, które przemycają ideologię gender, bazującej na zacieraniu granic między płciami.

 

Wdrażaniu „Konwencji Stambulskiej” sprzeciwiają się szczególnie silnie społeczeństwa w państwach postkomunistycznych. 27 lipca Sąd Konstytucyjny Bułgarii uznał, że konwencja „antyprzemocowa” jest sprzeczna z konstytucją państwa. Przeciwko „Konwencji Stambulskiej” protestowali też w marcu tego roku Chorwaci. Opór społeczny spowodował, że już po podpisaniu „Konwencji Stambulskiej” nie zdecydowały się na dalsze kroki i jej nie ratyfikowały takie kraje, jak Słowacja, Litwa, Łotwa, Bułgaria, Mołdawia, Czechy, Węgry, Lichtenstein, Wielka Brytania i Ukraina.

 

Duży odzew na Ukrainie, jaki spowodowało utajnienie przed Ordo Iuris protokołów z posiedzenia komitetu GREVIO, świadczy o rosnącym w tym kraju ruchu sprzeciwu wobec „gender nowinek” z Zachodu, promowanych poprzez Radę Europy i inne organizacje oraz instytucje europejskie.  Przed naciskiem Zachodu nie broni się jednak władza w Kijowie. W maju tego roku odbyła się nad Dnieprem prezentacja „Strategii gender na rzecz równości Rady Europy na lata 2018 – 2023”.

 

Inna atmosfera panuje we Lwowie, gdzie silne są kościoły rzymskokatolicki i grekokatolicki. Podczas Forum Odpowiedzialnych Chrześcijan „Bóg – Człowiek – Ukraina”, które odbyło się kilka dni temu we Lwowie dyskutowano m.in. o zachowaniu wartości chrześcijańskich we współczesnej Europie. Jeden z uczestników forum, niemiecki ekspert Norbert Neuhaus, w wywiadzie dla „Gławkom.ua” stwierdził, że ideologia gender robi to samo co komunizm, tylko wektor zainteresowania kieruje na sprawy kobiet. Norbert Neuhaus stwierdza też, że Karola Marxa nie interesował ani robotnik, ani klasa robotnicza tylko historyczny przewrót.

 

PK

 

 

 Zobacz także:

 

"W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?"

 

W obronie wyższych praw


DATA: 2018-08-24 10:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.