DZIŚ JEST:   16   GRUDNIA   2019 r.

Św. Adelajdy, cesarzowej
Bł. Marii od Aniołów
 
 
 
 

Opole: kontrmanifestacja wobec homoparady. „Obronimy katedrę przed profanacją”

Opole: kontrmanifestacja wobec homoparady. „Obronimy katedrę przed profanacją”
Zdjęcie ilustracyjne FOT. William Joubrel/Wostok Press/Maxppp France/FORUM

Przedstawiciele Ruchu Narodowego, Fundacji Pro-Prawo do Życia oraz Młodzieży Wszechpolskiej zapowiedzieli zorganizowanie kontrmanifestacji do homoparady jaka przejdzie w sobotę (29.06) przez Opole. „Pod katedrą ustawiamy się kordonem wokół świątyni, aby zabezpieczyć ją przed profanacjami” – mówią organizatorzy.

 

- Jako środowiska narodowe w Opolu protestujemy przeciw promowaniu w przestrzeni publicznej ideologii opartej na marksizmie kulturowym i frankfurckiej szkole komunizmu - mówi Michał Maliński, prezes koła Ruchu Narodowego w Opolu. - Część środowisk LGBT postuluje tzw. edukację seksualną, która jest oparta o matryce edukacyjne Światowej Organizacji Zdrowia z 2013 roku, gdzie mamy do czynienia z treściami iście pedofilskimi (…) Na promowanie tego typu poglądów i przekonań nie powinno być miejsca w przestrzeni publicznej – dodaje.

 

29.06.2019 roku odbędzie się II Marsz Równości w Opolu. Na miejscu w kontrze do marszu ustawi się kontrmanifestacja, która przejdzie ulicami: Ozimską, przez pl. Wolności, Krakowską, pod Katedrę Opolską. - Będziemy przemieszczać się jako przemarsz pod katedrę ulicami: Ozimską, przez pl. Wolności, ulicę Krakowską. Pod katedrą ustawiamy się kordonem wokół świątyni, aby zabezpieczyć ją przed profanacjami, z jakimi mieliśmy do czynienia w innych miastach - mówi Bartosz Kowara, regionalny koordynator Fundacji Pro - Prawo do Życia.

 

Organizatorzy zapewniają, że kontrmanifestacja będzie mieć charakter pokojowy i nie będzie miejsca na wulgaryzmy. - Będziemy mieli swoje służby porządkowe. Jednocześnie apelujemy do uczestników, by zgłaszali służbom mundurowym wszelkie przypadki profanowania symboli religijnych przez uczestników drugiego wydarzenia – mówi przedstawiciel Fundacji Pro.

 

Marsz Równości jest organizowany w ramach Opolskiego Festiwalu Miłości. Akcji towarzyszy tzw. Żywa Biblioteka, organizowana w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Zdaniem Michała Malińskiego ma to być wydarzenie propagujące ideologię LGBT i niedopuszczalne jest, by taka sytuacja miała miejsce w instytucji publicznej.

 

Źródło: radio.ople.pl / nto.pl

PR


DATA: 2019-06-25 11:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Musimy dążyć do karania wszelkich praktyk dewiacyjnych oraz ich propagandy. Za dewiację uznajmy wszystko co nie jest heteroseksualizmem reproduktywnym lub abstynecją. Wtedy takie marsze nie będą miały miejsca.
5 miesięcy temu / Izydor Oracz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.