DZIŚ JEST:   07   SIERPNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Kajetana z Thieny
Bł. Edmunda Bojanowskiego
 
 
 
 

Opłatek w szkole to przejaw opresji? Rząd krytykuje homopodręcznik

Opłatek w szkole to przejaw opresji? Rząd krytykuje homopodręcznik
Fot. mzacha/sxc.hu

Pełnomocnik rządu ds. równego traktowania, Wojciech Kaczmarczyk wycofał swoje poparcie dla podręcznika antydyskryminacyjnego, który został opracowany przez Kampanię przeciw Homofobii.

 

Przedstawiciel rządu PO-PSL rekomendował podręcznik, zawierający nie tylko gorszące, ale również zdecydowanie antykościelne treści. Pojawia się w nim np. scenka promująca równość religijną. Oto do jednej ze szkół przychodzą przedstawiciele różnych wyznań, by opowiedzieć o swojej wierze. Oburzeniem reaguje ksiądz katolicki, który stwierdza, że nie został o tym uprzedzony i… wychodzi.

 

Innym, zaskakującym „odkryciem” podręcznika jest uznanie szkolnego opłatka organizowanego przed Świętami Bożego Narodzenia, jako przejawu… opresji.

 

Minister Kaczmarczyk, wycofując swoje poparcie dla podręcznika, przyznał, że walka z tzw. stereotypami kulturowymi nie ma nic wspólnego równym traktowaniem – czytamy w „Naszym Dzienniku”.

 

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

ged


DATA: 2016-06-14 14:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To robienie dzieciom w głowach zamętu poprzez sprowadzanie objaśniaczy innych religii niż ich rodziców może, przybrać taka groteskową formę jak jest teraz w Austrii.Znajoma z Wiednia której dziecko uczęszcza tam do publicznej szkoły opowiedziała mi co spotkało jej córkę.Rząd Austrii podpisał z Turcja jakieś porozumienie na mocy którego sprowadzono z Turcji nauczycieli religii islamu .W klasie tej dziewczynki ta nauczycielka wszystkim dzieciom kazała wypić wodę Zam Zam.Gdy córka znajomej nie chciała,zawołano innych nauczycieli i krzykiem wymuszono na niej wypicie.Dziecko wypiło i zwymiotowało a potem to odchorowało.Wyjaśniam że woda Zam Zam,pochodzi ze źródła w Mekce,a od innych wód rożni się wielokrotnym przekroczeniem dopuszczalnej zawartości arszeniku.To potwierdzone badania.
ponad 4 lata temu / yeti
 
Opresja jest oskarzanie polskiego narodu o nieuznawanie myśli neomarksistowskiej. A przecież po tylu latach podobnej opresji jest to niedopuszczalne.
ponad 4 lata temu / Mataleo
 
"Innym, zaskakującym ?odkryciem? podręcznika jest uznanie szkolnego opłatka organizowanego przed Świętami Bożego Narodzenia, jako przejawu? opresji." Tu się zgodzę. Organizowanie w Adwencie(!) opłatków ze śpiewaniem kolęd to bezsens. W Adwencie chodzi się na roraty i śpiewa "Niebiosa rosę spuśćcie nam z góry".
ponad 4 lata temu / derek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.