8 maja 2019

Opiekunowie obrazu Matki Bożej Kodeńskiej: barwy aureoli nawiązują do apokaliptycznej Niewiasty

(Fot. PolskaProwincja.pl)

Z przykrością odnotowaliśmy fakt instrumentalnego potraktowania cudownego wizerunku Matki Bożej Kodeńskiej przez nieliczną grupę katolików, którzy sygnowali list otwarty do KEP, datowany 7 maja bieżącego roku – czytamy w oświadczeniu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, kustoszy cudownego wizerunku Matki Bożej Kodeńskiej. Oblaci przypominają, że tęczowe barwy aureoli na obrazie Maryi nawiązują do Apokalipsy, natomiast nigdy nie miały i nie mają odniesień do żadnych grup społecznych.

 

 

Wesprzyj nas już teraz!

 

Publikujemy treść oświadczenia:

Z przykrością odnotowaliśmy fakt instrumentalnego potraktowania cudownego wizerunku Matki Bożej Kodeńskiej, którego kustoszami od ponad 90 lat są Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, przez nieliczną grupę katolików, którzy sygnowali list otwarty do KEP, datowany 7 maja br.

Prosimy o uszanowanie wiary i miłości, jakimi od kilkuset lat Matka Najświętsza jest otaczana w Jej cudownym obrazie kodeńskim. Przypominamy zarazem, że barwy aureoli na obrazie nawiązują do apokaliptycznej „Niewiasty obleczonej w słońce” (por. Ap 12,1) i nigdy nie miały i nie mają odniesień do jakichkolwiek grup społecznych! Nie powinny też służyć do usprawiedliwiania czy tłumaczenia propagandowych akcji, w których aureola na wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej zamazana zostaje kolorowymi paskami. 

Jako opiekunowie sanktuarium w Kodniu wyrażamy nasz ból i protest przeciw próbie zdeprecjonowania duchowego znaczenia cudownego obrazu Matki Bożej Kodeńskiej wobec tysięcy pielgrzymów przybywających modlić się przed Królową Podlasia!


o. Damian Dybała OMI
Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej 

o. dr Sebastian Wiśniewski OMI
Superior Klasztoru Oblatów w Kodniu

***

W opublikowanym 7 maja liście otwartym grupy katolików skierowanym do KEP autorzy przekonywali, że wpisanie tęczy w aureolę wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej nie jest profanacją. „Wpisanie tęczy nie jest, naszym zdaniem, obrazą uczuć religijnych, gdyż tęcza nie jest symbolem uwłaczającym – przypominamy, że np. Matka Boska Kodeńska ma także aureolę tęczową, a ikona Maiestas Domini przedstawia Chrystusa, którego stopy spoczywają na tęczy, co ma podkreślać Jego jedność i równość z Bogiem Ojcem Wszechmogącym” – czytamy w liście.

 

Damian Dybała OMI, o. dr Sebastian Wiśniewski OMI, maj / Kodeń

 

 

Źródło: KAI

RoM

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 132 863 zł cel: 300 000 zł
44%
wybierz kwotę:
Wspieram