DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

ONZ sfinansuje promowanie aborcji na szerszą skalę oraz chce nadać przywileje tzw. osobom LGBT

ONZ sfinansuje promowanie aborcji na szerszą skalę oraz chce nadać przywileje tzw. osobom LGBT
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Edgar Winkler)

Postulaty radykalnych środowisk ideologicznych zyskują coraz większe poparcie w Organizacji Narodów Zjednoczonych. Zarząd Funduszu Ludnościowego ONZ (UNFPA) zdecydował się włączyć do obowiązującego „Planu Strategicznego na lata 2018-2021” założenia dotyczące m.in. propagowania aborcji na szeroką skalę oraz nadania przywilejów osobom identyfikującym się z ruchem LGBT.

 

Fundusz Ludnościowy ONZ w trakcie wirtualnego spotkania zarządu przegłosował zmiany w „Planie Strategicznym na lata 2018-2021”. Do dokumentu została dołączona m. in. „Deklaracja z Nairobi”, w której znajdują się treści dotyczące upowszechnienia „dostępu do aborcji w pełnym zakresie prawa” jako części „praw do usług w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego w sytuacjach humanitarnych i niestabilnych”.

 

W paragrafie 12 Deklaracji postulowano umożliwienie dokonywania „bezpiecznej aborcji” w nagłych przypadkach „humanitarnych”. W dokumencie rozszerzono również definicję „zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego”, tak aby obejmowała nadanie przywilejów osobom identyfikującym się z ruchem LGBT, zgodnie z wnioskiem proaborcyjnego Instytutu Guttmachera i czasopisma medycznego „Lancet”.

 

W przyjętym podczas ostatniej sesji UNFPA dokumencie stwierdzono w pkt 17: „(…) Globalne konsultacje doprowadziły do przyjęcia Deklaracji z Nairobi, która stanowi ramy dla zobowiązań rządowych i partnerskich w celu przyspieszenia realizacji programu działania ICPD”.

 

Tymczasem, podczas Szczytu w  Nairobi nie było żadnych konsultacji ani negocjacji, dokument końcowy nie został przyjęty drogą konsensusu, a państwom uniemożliwiono przeprowadzenie debaty nad nim. Z tych przyczyn rządy wielu państw m.in. Stanów Zjednoczonych, Brazylii i Polski wprost sprzeciwiły się odgórnie narzuconym postanowieniom, jak i samemu sposobowi organizacji tego wydarzenia.

 

Przede wszystkim, Szczyt w Nairobi, jak podkreślali sami organizatorzy, był nieoficjalnym wydarzeniem ONZ, a wszelkie ustalenia miały charakter niewiążący. Wiele wątpliwości budzi nie tylko treść jego postanowień, na które liczne państwa członkowskie nie wyraziły zgody, ale także sposób jego przeprowadzenia. Mimo deklaracji o otwartym charakterze wydarzenia, organizatorzy nie dopuścili do rejestracji na Szczyt niemal żadnej organizacji występującej w obronie życia i rodziny. Dokument końcowy nie był poprzedzony negocjacjami między delegatami krajowymi, lecz został narzucony odgórnie przez UNFPA. Co więcej, „Oświadczenie ze Szczytu w Nairobi” nie zostało wynegocjowane ani poparte przez Zgromadzenie Ogólne ONZ – podkreśla Anna Jackowska, analityk Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris.

 

Źródło: Ordo Iuris

TK


DATA: 2020-06-26 14:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zatem ONZ,WHO organizacje sponsoringu zydowskiego sprostytuowane instytucje pseudomiedzynarodowe sluzace do politycznych manipulacji i narzucania zlych antyludzkich i antyspolecznych zachowan!
5 dni temu / Krzywda
 
Polska powinna złożyć oficjalny protest i wezwać ONZ do wycofania takich postanowień.Tym bardziej, że są one niezgodne ze stanowiskiem Polski i innych krajów na szczycie w Nairobi.
6 dni temu / Obywatel
 
Przestać opłacać składki w WHO, ONZ, UNICEF itp., wstrzymać wystawianie kandydatów do Eurowizji, zlikwidować wpływ fundacji Sorosa w Polsce i od razu zacznie się lepiej w kraju dziać. Te organizacje zmierzają drogą, którą nie powinniśmy iść, ani jej wspierać ... zwłaszcza finansowo.
7 dni temu / erf
 
Organizacja Narodów Zjednoczonych - ku własnej zagładzie.
7 dni temu / Ryś
 
ONZ to dawno już komuna, lewica, demokraty! Przestać finansować ten cyrk! Jak przestał ten "zły" Donald Trump!
7 dni temu / Paweł K.
 
@Tobi z Nairobi Mozna, wystarczy chciec!
7 dni temu / Faszysta
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.