DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2019 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

ONZ nagrodziła organizacje popierające aborcję i kontrolę urodzeń

ONZ nagrodziła organizacje popierające aborcję i kontrolę urodzeń
Źródło: pixabay.com

Organizacja Narodów Zjednoczonych przyznała partnerom Planned Parenthood nagrodę „Population Award”. Jest ona wyrazem uznania dla osób i instytucji za „wybitną pracę” mającą na celu zwiększenie świadomości na temat problemów ludnościowych i kontroli populacji. Nagrodzeni podkreślali, że pracują na rzecz „uświadomienia” społeczności w kwestiach „praw reprodukcyjnych” i dostępu do aborcji.

 

Prince Ramsey, a także organizacje Guttmacher oraz Save the Child’s Heart otrzymały nagrody ONZ „Population Award”. Wyróżnienia są wręczane każdego roku osobom i instytucjom szczególnie zaangażowanym w „uświadamianie” w dziedzinie „praw reprodukcyjnych”, a co za tym idzie, promocji aborcji. Nagrodzeni w 2018 roku mieli wyróżnić się szczególną pracą na rzecz zwiększenia świadomości społecznej w kwestii planowania rodziny i „kontroli populacji”. Jedna z organizatorek przedsięwzięcia Martha Pobe ubolewała, że na całym świecie 215 mln ludzi nie ma dostępu do nowoczesnych „metod planowania rodziny”.

 

Ann Starrs, szefowa nagrodzonej organizacji Guttmacher powiedziała, że cieszy się ze swej pracy polegającej na wprowadzaniu zmian w zakresie prawa do aborcji i edukacji seksualnej. Przyznała, że zasługą jej organizacji było zliberalizowanie podejścia do zabijania nienarodzonych dzieci w Rwandzie, Meksyku, Kolumbii i Ugandzie. Dodała, że Guttmacher wpłynął także na dostęp do poufnych usług antykoncepcyjnych dla nieletnich w USA. Jej osiągnięciem miało być również wprowadzenie powszechnej edukacji seksualnej w szkołach.

 

Warto podkreślić, że Instytut Guttmacher został założony 1968 roku i pozostawał częścią proaborcyjnej Planned Parenthood. Obecnie organizacja jest odrębnym instytutem.

 

Przypomnijmy, że Planned Parenthood na mocy decyzji prezydenta Donalda Trumpa utraciło prawo do finansowania swych działań aborcyjnych ze środków publicznych. W istocie mówi się o powrocie do polityki prezydenta Ronalda Reagana i zatwierdzonego w 1970 r. przez Kongres USA tzw. Dziesiątego Przywileju (Title X). Na jego mocy wszystkie instytucje planowania rodziny, które oferują usługi aborcyjne lub odsyłają osoby do takich miejsc nie mogą otrzymywać funduszy państwowych.

 

Stany Zjednoczone przekazują rocznie na planowanie rodziny 260 mln dolarów, z czego aż jedna piąta trafia do organizacji Planned Parenthood. W ramach realizacji swoich zadań, instytucja każdego roku zabija prawie 320 tys. dzieci nienarodzonych. Decyzja ta jest więc ogromnym ciosem dla aborcyjnego giganta, który już zapowiedział wejście na drogę sądową.

 

Zdaniem dziennika „Washington Post”, administracja prezydenta Donalda Trumpa dzięki tej decyzji przyczynia się do najważniejszego w historii zwycięstwa amerykańskiego ruchu pro-life.

 

 

Źródło: lifesitenews.com, PCh24.pl

WMa

 

Zobacz także:

 

Polonia Christiana nr 50. Nie zabijaj!

 

Polonia Christiana 50


DATA: 2018-07-19 17:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

dziś popierają aborcję jutro eutanazję . aborcja=eutanazja=ich cel aby zatrzymać przeludnienie ziemi=ekoteroryści !
ponad 1 rok temu / aga
 
Zdaje sie ze w ONZ trwa produkcja podpalki do piekla.
ponad 1 rok temu / Nick
 
Szatana też mogliby za to nagrodzić.
ponad 1 rok temu / Mataleo
 
I jak tu nie uznać, że piekła nie ma?
ponad 1 rok temu / Krakusik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.