DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

ONZ i UE chcą „wzbogacić” dietę Europejczyków o… produkty z owadów

ONZ i UE chcą „wzbogacić” dietę Europejczyków o… produkty z owadów
Fot. Pixabay

Walka ze światowym głodem, promocja tak zwanego zrównoważonego rozwoju i chęć ograniczenia hodowli zwierząt rzeźnych to oficjalne powody, dla których Organizacja Narodów Zjednoczonych oraz Parlament Europejski chcą oswoić mieszkańców Starego Kontynentu oraz Ameryki z „żywnością” pochodzącą od… robaków i owadów.

 

„Jest to część większego projektu ONZ, dotyczącego walki z problemem głodu na naszej planecie. Jeśli jesteście zainteresowani takim pożywieniem, bogatym w świetnie przyswajalne białko, to niebawem będziecie mogli takie nabyć w wielu sklepach prosperujących na terenie naszego kraju” – pisze portal GeekWeek.pl.

 

Już od początku 2018 roku przepisy Unii Europejskiej pozwalają na sprzedawanie w sklepach spożywczych owadów i robaków. Produkty „żywnościowe” oparte na białku tych stworzeń można kupić już we Francji, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii czy Holandii. „Największą popularnością cieszą się batoniki i burgery z szarańczy, larw, mącznika i świerszczy” – informuje portal. Cytuje on wypowiedź współzałożyciela jednej z firm zaopatrujących szwajcarskie markety w „specjały” kojarzące się raczej z upodobaniami kulinarnymi Azjatów niż z menu właściwym Europejczykom. „Owady mają wiele zalet i bardzo duży potencjał kulinarny, są zdrowe i służą zrównoważonemu rozwojowi” – stwierdził Christian Baertsch.

 

Regulacje UE i ONZ mają na celu popularyzację obrzydliwego „pożywienia”. Ma ono swych zwolenników między innymi pośród bojowników o powstrzymanie zmian klimatycznych i likwidacji głodu na świecie.

 

Jak pisze GeekWeek.pl, „projekty stworzenia produktów z syntetycznego mięsa czy robaków i owadów wsparli słynni miliarderzy, a wśród nich znalazł się Bill Gates, współzałożyciel Microsoftu i Richard Branson, założyciel grupy Virgin”.

 

 

Źródło: GeekWeek.pl

RoM

 

 

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-04-22 22:42
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niczego, za czym stoi kasa B. Gates'a nie wprowadzę do swojego organizmu. Już go widzę, jak sam je te robaki.
8 miesięcy temu / Czytelniczka
 
Jeśli zobaczę niejakiego Timmermansa zajadającego ze smakiem potrawy z insektów, to się zastanowię.
8 miesięcy temu / Hanys GórnoŚl
 
Chćą zacząć id europosłów??
8 miesięcy temu / cko
 
tu nie chodzi o żadnego Jana Chrzciciela, po prostu dla nich kabalistów i masonów to kolejny znak, który mogą nam zaserwować, tzn tyle, że sami będą żreć rarytasy na swoich Baltazarowych stołach, a motłochowi, który jest już pod pełna kontrolą i robi co system nakaże, przykład ideologia zwierząt-kowa -Sumandia, to serwują im piekło, dlaczego piekło, bo jak mówi stare przysłowie, w piekle je się robaki, a jak już wprowadzą ten znak bestii, to powiedzą, że mamy tylu pokutników, którzy oczywiście się nie nawrócą, ale wykonają zewnętrzny fałszywy znak, czyli jedzących jak Jan Chrzciciel robaki, że zamienimy ten świat w tzw "raj", czyli w realne piekło.
8 miesięcy temu / Polonijny
 
@sumandia O gustach się nie dyskutuje, ale sobie mogę twierdzić, że o ile nie wszystkie owady są paskudne w smaku to smaczne też za bardzo nie są. Więc proszę sobie swoje gusta zachować dla siebie. Oczywiście, że zabijanie zwierząt nie jest humanitarne, ten termin odnosi się do człowieka i jest absurdalne, że co raz częściej odnosi się ten termin w stosunku do zwierząt.
8 miesięcy temu / Robert
 
Ci, którzy usilnie promują i chcą narzucić społeczeństwom, taki styl odżywiania się tj. jedzenie owadów i ich larw zamiast mięsa, chcą nas sprowadzić do poziomu podludzi. Człowiek, o ile nie zostanie zamordowany przez aborcję, ma być usilnie szczepiony cholera wie czym, rozseksualizowany już od maleńkości, co doprowadza najprawdopodobniej do nieodwracalnych szkodliwych zmian w mózgu, ma jeść larwy much i ma myśleć, tak jak chcą jego mądrzejsi panowie, ma kolczykować sobie nos jak zwierzę i ma uważać, że chodzenie w podartych spodniach to szczyt elegancji, a na końcu ma być przerobiony na kompost.
8 miesięcy temu / Larwy_much
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.